21 marca w Publicznej Szkole Podstawowej w Jadownikach odbył się pokaz historyczny Grupy Artystycznej „Rekonstrukto” pt. „Ku niepodległej”. Była to żywa lekcja historii, upamiętniająca dążenie Polaków do niepodległości. Uczniowie mogli zobaczyć, jakie stroje nosili żołnierze, powstańcy, kosynierzy, oficerowie I brygady Legionów Polskich oraz kolekcje replik broni. W atrakcyjny sposób panowie pokazali powstania narodowe: kościuszkowskie, okres Księstwa Warszawskiego, listopadowe, styczniowe oraz I Wojnę Światową. Przedstawili również rolę i legendę marszałka Józefa Piłsudskiego oraz legionów. Podczas pokazu uczniowie przebierali się w stroje, wcielali się w rolę żołnierzy, ćwiczyli sztukę fechtunku, bandażowali rannych oraz nosili ich na wojskowych noszach. Po zakończonej lekcji każdy miał możliwość obejrzeć, dotknąć, „wypróbować” broń białą oraz palną. Taka nietypowa nauka historii przez długi czas pozostanie w pamięci uczestników.
8 marca to Dzień Kobiet – dużych i małych. I choć na temat tego święta krążą różne opinie, to chłopcy z Publicznej Szkoły Podstawowej w Jadownikach tradycyjnie pamiętają o swoich paniach i koleżankach. Obdarowują dziewczynki kwiatami, drobnymi upominkami, w klasach organizowane są poczęstunki i wspólne wyjazdy. Pomysłów na świętowanie jest wiele.
Tego dnia tuż po lekcjach uczniowie klasy szóstej pod opieką wychowawczyni i rodziców wybrali się do kręgielni Atlantyda w Starachowicach. Dla większości z nich było to pierwsze spotkanie z kręglami. Po zapoznaniu się z zasadami bowlingu, podzieleni na cztery zespoły, zajęli miejsca na torach. Kiedy na tablicy wyświetliły się ich imiona, przystąpili do gry. I choć pierwsze rzuty kulą nie dla wszystkich były udane, uśmiech i dobry humor nie opuszczał nikogo. W następnych kolejkach zawodnicy radzili sobie świetnie. Godzina na torach minęła bardzo szybko, za szybko. Okazją do zregenerowania sił był wspólny posiłek. Pizza smakowała wyjątkowo.
Wyjazd do kręgielni okazał się fantastycznym pomysłem na spędzenie popołudnia w gronie koleżanek i kolegów. W doskonałych nastrojach, pełni wrażeń wróciliśmy do domów. Było super!
Dziękujemy wszystkim rodzicom zaangażowanym w organizację klasowego Dnia Kobiet i wycieczki.
Dnia 7 marca 2018 r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Jadownikach odbył się VI Gminny Konkurs Muzyczny „Mikrofon dla najmłodszych”. W związku z obchodami stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę w tej edycji konkursu uczniowie klas I – III prezentowali swoje umiejętności wokalne wykonując pieśni patriotyczne. Przybyłych gości serdecznie powitała pani dyrektor Elżbieta Pożoga. Wprowadzając w tematykę konkursu, uczniowie klasy III pod kierunkiem pani Barbary Dudzic, przedstawili krótki montaż słowno – muzyczny poświęcony naszej Ojczyźnie. W konkursie udział wzięły dzieci z dziesięciu publicznych szkół podstawowych naszej gminy. Mali artyści rywalizowali między sobą w trzech grupach wiekowych. Wszystkie dzieci wykazały się wysokim poziomem artystycznym. Z ogromnym zaangażowaniem i przejęciem, w pięknych strojach prezentowały przygotowane pieśni dając wyraz postawie patriotycznej. Po długich obradach komisja wyłoniła zwycięzców konkursu:
– w grupie dzieci z klas pierwszych:
I miejsce: Wiktoria Lefek – Publiczna Szkoła Podstawowa w Rzepinie
II miejsce: Lena Stępień – Publiczna Szkoła Podstawowa w Dąbrowie
III miejsce: Nikola Lipiec – Publiczna Szkoła Podstawowa w Chybicach
– w grupie dzieci z klas drugich:
I miejsce: Gabriela Mikos – Publiczna Szkoła Podstawowa w Godowie
II miejsce: Gabriela Tokarska – Publiczna Szkoła Podstawowa w Rzepinie
III miejsce: Justyna Grudziecka – Publiczna Szkoła Podstawowa w Pawłowie
– w grupie dzieci z klas trzecich:
I miejsce: Oliwia Strabanik – Publiczna Szkoła Podstawowa w Pawłowie
II miejsce: Magdalena Kalisz – Publiczna Szkoła Podstawowa w Szerzawach
III miejsce: Magdalena Głowacka – Publiczna Szkoła Podstawowa w Chybicach
Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody, które wręczyli: Wójt Gminy Pawłów – pan Marek Wojtas, oraz Kierownik Samorządowego Centrum Oświaty w Pawłowie – pani Róża Koszarska – Duda. Opiekunowie otrzymali dyplomy z podziękowaniem za przygotowanie uczniów do konkursu.
Organizatorzy zapewnili wszystkim gościom poczęstunek.
Nad całością konkursu czuwały panie: dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Jadownikach – Elżbieta Pożoga, Barbara Dudzic, Aleksandra Czerwińska, Aleksandra Bicz, Edyta Dawiec, Edyta Przygoda oraz Grażyna Staszewska.
Dnia 7 marca 2018r. dzieci z Przedszkola Pluszowego Niedźwiadka w Jadownikach pod opieką swoich pań oraz rodziców i dziadków wybrały się na wycieczkę do kina Helios w Starachowicach na film, pt:"Przytul mnie’’. Przed seansem dzieci uczestniczyły w prelekcji bajkowej oraz konkursie "Bajkowe Misie’’. Maluszki dość szybko wciągnęła magia kina, gdyż z dużą uwagą i zafascynowaniem oglądały bajkę animowaną o misiach. Były też bardzo przejęte, bowiem niektóre z nich po raz pierwszy były w kinie. Na zakończenie filmu otrzymały pamiątkowe upominki. Po skończonym seansie kinowym przeszliśmy do bawialni. W Centrum Zabaw nasze przedszkolaczki pełne energii i z uśmiechem na twarzy uczestniczyły w zabawach ruchowych. Panie z bawialni przygotowały też niespodzianki dla naszych maluchów, co uatrakcyjniło ich pobyt. Ten dzień był bardzo udany. W doskonałych nastrojach wróciliśmy do przedszkola na obiad oraz słodki poczęstunek, o który zadbały mamy. Z pewnością dzieci jeszcze długo będą pamiętały ten wyjazd.
W ramach obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę w Publicznej Szkole Podstawowej w Jadownikach zaplanowano szereg działań. Na przełomie stycznia i lutego został zorganizowany Konkurs literacki „Moja Ojczyzna słowem malowana” skierowany do chętnych uczniów kl. IV-VII. Uczestnicy mieli do wyboru trzy formy pisemne: list, wiersz, rozprawkę. Przedsięwzięcie cieszyło się dużym zainteresowaniem. Wzięło w nim udział dwadzieścia osiem osób. W listach skierowanych do spersonifikowanej Ojczyzny młodzi twórcy wyrażali wdzięczność za to, że żyją w pięknym i wolnym kraju. Deklarowali swoje przywiązanie i oddanie do miejsca urodzenia. W pięknych strofach o Ojczyźnie podkreślali walory Polski. Inspiracją dla piszących stały się symbole narodowe, malownicze pejzaże, sylwetki znanych pisarzy i ludzi zasłużonych dla kraju. Dość ciekawą formą pracy konkursowej okazała się rozprawka. Snując rozważania na temat patriotyzmu i stawiając śmiałe argumenty, piszący wykazali się dużą dojrzałością.
Tego typu konkursy pozwalają odkrywać nowe talenty, wyzwalają aktywność twórczą i potwierdzają, że piękno Ojczyzny warto dostrzec, opisać i utrwalić magią słowa.
W ramach działań patriotycznych podjętych z okazji obchodów 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości przedszkolaki wraz z paniami opiekunkami urządziły w sali Kącik Małego Patrioty. Umieściły w nim symbole narodowe, książki, pocztówki, emblematy związane z naszym państwem. Dzieci były bardzo dumne z efektów swojej pracy. Do realizacji tego zadania zaangażowali się także rodzice naszych wychowanków. Szczególne podziękowanie za udostępnienie materiałów, strojów żołnierskich składamy pani Agnieszce Stacherze, która zawsze angażuje się we wszelkie prace na rzecz naszych podopiecznych oraz panu Mateuszowi Orczykowi, który bardzo chętnie włączył się w aktywne czytanie naszym maluchom. Dnia 28.02.2018r. przedszkolaczki wysłuchały legendy o powstaniu Państwa Polskiego pt: "O Lechu, Czechu i Rusie’’. Następnie odbył się konkurs plastyczny na najładniejszą ilustrację do legendy. Najładniejsze prace zostały nagrodzone dyplomami, a wszystkie dzieci otrzymały słodki upominek.
Dnia 27 lutego 2018r. w Przedszkolu Pluszowego Niedźwiadka w Jadownikach odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców i dzieci 3-4 oraz 5-6 letnich. Na zaproszenie przybyły mamy z dziećmi, które planują złożyć wniosek o przyjęcie swych pociech do naszego oddziału przedszkolnego. Obecna na zajęciach pani dyrektor Elżbieta Pożoga przekazała informacje związane z przebiegiem rekrutacji, organizacją pracy oddziału przedszkolnego, kosztów wynikających z dożywiania oraz zajęć opiekuńczych. Rodzice otrzymali wnioski oraz dokumentację związaną z naborem na rok szkolny 2018/ 2019. Podczas pobytu w przedszkolu rodzice mieli także okazję zapoznać się m.in. ze sposobami pracy dydaktyczno – wychowawczej. Cały charakter zajęć o tematyce zimowej przebiegał w formie wspólnych zabaw, celem integracji nowo przybyłych dzieci. Oprócz zabaw maluchy chętnie zaangażowały się w wykonywanie pracy plastyczno – technicznej "Zimowe drzewo i bałwanek’’. Po zakończeniu pracy, dzieci korzystały z kącików zainteresowań. Maluchy szybko odnalazły ulubioną zabawkę. Warto podkreślić, że w czasie zajęć otwartych wszystkim dzieciom towarzyszyła przyjazna atmosfera. Miłym zwieńczeniem spotkania był słodki poczęstunek i pamiątkowa kolorowanka, którą otrzymały do domu.
Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom i dzieciom za udział w spotkaniu.
Publiczna Szkoła Podstawowa w Jadownikach otrzymała wyposażenie gabinetu profilaktycznego na kwotę 6568,00 zł. Sprzęt zakupiono ze środków dotacji celowej uzyskanej przez Urząd Gminy w Pawłowie z budżetu państwa przy wsparciu wojewody świętokrzyskiego. Wyposażenie pomieszczenia obejmuje szafę do przechowywania leków z sejfem oraz kozetkę, biurko, wagę medyczną ze wzrostomierzem, ciśnieniomierz elektroniczny, tablice do badania ostrości wzroku, przenośną apteczkę pierwszej pomocy. Przez okres ferii dokonano remontu pomieszczenia, w którym działa gabinet profilaktyczny. W niniejszym lokalu będą świadczone usługi profilaktyczno – zdrowotne przez pielęgniarkę środowiskową.
W drugi dzień ferii zimowych uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej w Jadownikach, pod opieką p. Aleksandry Bicz i ks. Gabriela Pietrali, wybrali się na Lodowisko Miejskie w Skarżysku – Kamiennej. Uczniowie mogli się oddać szaleństwu jazdy na łyżwach. Dla niektórych naszych uczniów były to pierwsze ślizgi na łyżwach w życiu, inni jeździli już prawie jak „zawodowcy”. Mimo upadków i obolałych nóg jednym i drugim dopisywały humory. Taka wizyta na lodowisku to wspólna zabawa, ruch, hartowanie organizmu, integracja, miła atmosfera i ciekawa alternatywa spędzenia wolnego czasu. W drodze powrotnej wszyscy zatrzymali się w Starachowicach, gdzie na krytej pływalni relaksowali się i regenerowali siły. Ostatnim punktem wycieczki był Andy’sBar&Grill w Centrum Handlowym Galardia w Starachowicach, gdzie wszyscy uczestnicy wycieczki zjedli smaczną pizzę. Po tak wyczerpującym dniu pełnym wrażeń, zadowoleni wrócili do domu.
Wyjazd ten był nagrodą dla uczniów, którzy angażowali się podczas Jasełek w szkole oraz w kościele, gdzie zbierane były datki na zakup strojów dla chóru szkolnego. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom, którzy wsparli to przedsięwzięcie.
Dziękujemy również Panu Sławomirowi Klamczyńskiemu z firmy Demo, który gratisowo zawiózł dzieci z naszej szkoły na lodowisko w Skarżysku, jak również na basen w Starachowicach. Uczniowie dziękują ks. Gabrielowi, który pokrył koszt posiłku w Andy’sBar&Grill.
Dnia 10 lutego bieżącego roku w Publicznej Szkole Podstawowej w Jadownikach odbyła się zabawa karnawałowa, którą popularnie nazywamy „choinką”. Jest ona najbardziej oczekiwanym wydarzeniem dla całej społeczności szkolnej i lokalnej. Przedszkolaki z Przedszkola Pluszowego Niedźwiadka, dzieci z zerówki oraz uczniowie z klas I-VII wspólnie bawiły się przy dźwiękach tanecznej muzyki. Na wypełnionej po brzegi sali można było zauważyć wymyślne przebrania nawiązujące do tematyki filmowej. Dzieci mogły również liczyć na malowanie twarzy według życzenia, które spełniały uczennice klasy VI – Aleksandra Głowacka oraz Aleksandra Mergalska. Rada Rodziców zapewniła poczęstunek dla utrudzonych tańcami dzieci.
Czas zabawy minął szybko w pięknie udekorowanej przez Samorząd Uczniowski sali gimnastycznej, która w tym dniu przypominała o karnawałowym nastroju. Tegoroczna zabawa była naprawdę udana i na długo pozostanie w pamięci uczestników. Po zakończonej choince wszyscy udali się do domów na zasłużone ferie.
Ferie zimowe to czas beztroskich i radosnych zabaw na śniegu oraz lodzie. Dbając o bezpieczeństwo uczniów w czasie wolnym od zajęć w Publicznej Szkole Podstawowej w Jadownikach 9 lutego odbyło się spotkanie z asp. Jarosławem Śliwą dzielnicowym z Komisariatu policji w Brodach. Tematem spotkania było przedstawienie podstawowych zasad bezpieczeństwa podczas wypoczynku zimowego. Pan Jarosław przypomniał uczniom o zagrożeniach czyhających na nich podczas ferii zimowych. Omówił zasady bezpiecznej zabawy na śniegu i lodzie. Przestrzegał dzieci przed ślizganiem się na zamarzniętych zbiornikach wodnych oraz przed zjeżdżaniem z górek w pobliżu ulic. Policjant zwrócił również uwagę na bezpieczeństwo podczas zabaw w domu oraz przestrzegał o zakazie wpuszczania do domu nieznajomych osób. Dzieci przypominały sobie numery alarmowe oraz jak zachować się w sytuacji zagrożenia. Wszyscy uczniowie aktywnie uczestniczyli w spotkaniu odpowiadając na pytania pana policjanta. Na zakończenie pan Jarosław życzył wszystkim przyjemnego i bezpiecznego wypoczynku.
Tłusty Czwartek, znany także jako „zapusty” rozpoczyna ostatni tydzień karnawału. W Polsce według tradycji, w tym dniu dozwolone jest objadanie się. Uczniowie uczęszczający na zajęcia w ramach innowacji „Świąteczne rozmaitości drogą ku wielojęzyczności” we współpracy z Samorządem Uczniowskim zorganizowali w tym dniu, który w tym roku przypadł 8 lutego, charytatywny kiermasz pączków i innych słodkości.
Dwa dni wcześniej podczas apelu uczniowie zostali zapoznani z tradycjami „Tłustego Czwartku” w Polsce oraz „Tłustego Wtorku” w krajach anglojęzycznych. Poznali również historię tych świąt oraz zwyczaje czy powiedzenia związane z ostatnimi dniami karnawału. Degustacja pączków i naleśników była miłym akcentem w życiu szkoły zachęcającym uczniów do kultywowania tradycji.
Na dziewięciu stoiskach można było kupić pączki, pączusie, amerykańskie pankejki z syropem klonowym, angielskie naleśniki z sokiem z cytryny, faworki, rogaliki, babeczki czy muffinki przygotowane własnoręcznie przez uczniów klas IV-VII przy pomocy ich rodziców.
Wszyscy obecni uczniowie jak również nauczyciele mogli bezkarnie objadać się słodkościami, wrzucając do puszki przysłowiowy „grosik”. Zebrane pieniążki przekazane zostały na konto chorej Natalki z gminy Pawłów.
Uroczystość przygotowały nauczycielki Edyta Dawiec, Aneta Wojteczek oraz Małgorzata Mergalska realizujące innowację pedagogiczną w Publicznej Szkole Podstawowej w Jadownikach.
W dniu 08.02.2018r. przedszkolaki z Przedszkola Pluszowego Niedźwiadka w Jadownikach wraz z panią Edytą Przygoda i Katarzyną Dziuba odwiedziły szkolną bibliotekę. Dla dzieci była to pierwsza wizyta wśród tylu książek. Spotkanie biblioteczne poprzedzone było aktywnym czytaniem, do którego dzieci przygotowały na zajęciach plastyczno– technicznych specjalne rekwizyty. Zaproszona do przedszkola pani bibliotekarka Elżbieta Madej przeczytała dzieciom bajkę, pt: "Jaś i Małgosia’’. Po przeczytaniu bajki, pani Ela zaprosiła dzieci do "Królestwa Książek’’ w naszej szkole. W czasie pobytu w bibliotece dzieci miały możliwość zapoznania się ze zbiorami biblioteki. Przedszkolaki z dużym zainteresowaniem oglądały książki znajdujące się na półkach. Szczególnym zainteresowaniem cieszył się dział książek dla dzieci. Wszystkim podobały się kolorowe i bogato ilustrowane książeczki. Przedszkolaki dowiedziały się co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem i jak dbać o książki. Na zakończenie spotkania panie opiekunki wypożyczyły dzieciom wybrane książeczki, tak aby móc je czytać w przedszkolu. Maluszki otrzymały też słodki upominek. Nasze pierwsze spotkanie w bibliotece upłynęło w bardzo radosnej atmosferze. Bezpośredni kontakt z książką rozbudził u dzieci wyobraźnię i poszerzył ich wiedzę. Przedszkolaki żegnając się obiecały, że będą często odwiedzać bibliotekę szkolną.
Pierwszy semestr w Publicznej Szkole Podstawowej w Jadownikach był okresem intensywnego promowania czytelnictwa. W ramach projektu „Wspólne czytanie” podjęto szereg działań. Wzorem poprzednich lat w klasie III zaproszone mamy czytały wybrane przez uczniów książki. Pani Joanna Mergalska zapoznała dzieci z baśnią „O dwunastu miesiącach” autorstwa J. Porazińskiej. W tym samym dniu uczniowie prezentowali swoje lekturniki, tworzyli kolejną ich stronę. Pani Marta Dudzic przeczytała trzecioklasistom piękną baśń H. CH. Andersena „Choinka”. Pod wrażeniem lektury dzieci wykonały różnobarwne leśne drzewka. Historię „Dziewczynki z zapałkami” przybliżyła uczniom pani Katarzyna Borkowska. Po wysłuchaniu utworu dzieci z niezwykła precyzją składały z zapałek kolorowe gwiazdy. Maraton czytania miał również miejsce w klasie O-I. Młodszym koleżankom i kolegom czytali chętni uczniowie z klasy VII i V. Dzieci żywiołowo reagowały słuchając ciekawych wierszyków tematycznie związanych z okresem bożonarodzeniowym. W ciszy i skupieniu wysłuchały także „Dziewczynki i zapałkami”. Smutna historia małej bohaterki szczerze wzruszyła niejednego malucha. Kolejnym działaniem promującym czytelnictwo była akcja pod hasłem „Lubię książki”. Przez tydzień, na wybranych przerwach odbywało się głośne czytanie różnorodnych pozycji o rozmaitej tematyce. Pierwszoklasiści z niezwykłą starannością odczytywali przygody „Kopciuszka’’ braci Grimm. Uczniowie kl. III poznawali historię sympatycznego bociana z lektury „Kajtkowe przygody” autorstwa M. Kownackiej, czwartoklasiści fascynowali się profesjonalizmem bohaterów książki „Bolek i Lolek genialni detektywi” M. Wicha, kl. V z zapartym tchem słuchała „Baśni i legend ziemi świętokrzyskiej” Z. Gierały, uczniowie kl.VI przeżywali perypetie młodych detektywów z powieści „Tajemnice diamentu ‘’ M. Widmarka. Uczniowie klasy VII do czytania wybrali „ Dwanaście prac Herkulesa” mistrzyni kryminału A. Christie. Promowanie czytelnictwa miało również miejsce podczas zebrania z rodzicami. Zaproszona pani Aldona Adamczyk, pracownik Biblioteki Pedagogicznej w Starachowicach przedstawiła prezentację multimedialną na temat „Roli książki w życiu dzieci i młodzieży”. W swoim wystąpieniu podzieliła się także wrażeniami ze spotkania z uczniami kl. IV-VII w swojej placówce, które miało miejsce w listopadzie 2017 r. Podkreśliła, iż tego typu zajęcia odbywają się od pewnego czasu cyklicznie. Pani Adamczyk zachęcała rodziców do odwiedzenia wraz z pociechami Biblioteki Pedagogicznej w Starachowicach. Inicjatorkami całego przedsięwzięcia były panie: Aleksandra Czerwińska, Barbara Dudzic, Elżbieta Madej, Lucyna Saramak.
Publiczna Szkoła Podstawowa w Jadownikach bierze udział w projekcie
„ProgramujeMY kielecki"
Miło nam poinformować, że nasza szkoła przystąpiła do projektu „ProgramujeMY kielecki", którego celem jest podniesienie kompetencji cyfrowych nauczycieli nauczania wczesnoszkolnego oraz zdobycie nowych umiejętności w obszarze nauki programowania. Na potrzeby realizacji projektu nasza szkoła otrzyma nowoczesne zestawy klocków lego do nauki programowania, a nauczyciele zostaną wyposażeni w tablety.
Projekt jest realizowany przez Fundację Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej w partnerstwie z Fundacją Nowoczesnej Edukacji i Collegium Mazovia Innowacyjna Szkoła Wyższa w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa, działanie 3.2 „Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej”.
W ramach projektu nauczyciele, po odbyciu stosownego szkolenia wprowadzającego w założenia projektu oraz po zapoznaniu się ze scenariuszami zajęć oraz zasadami programowania, poprowadzą z uczniami cykl 15 dwugodzinnych zajęć edukacyjnych. W ramach tych zajęć uczniowie będą programować i budować z klocków LEGO roboty przy użyciu komputerów ze specjalistycznym oprogramowaniem. Taka forma warsztatów pozwoli im w sposób intuicyjny poznać zasady programowania oraz dwa różne języki programowania (Lego Mindstorms oraz Scratch). Jednocześnie uczniowie będą mieli szansę rozwijać umiejętności pracy zespołowej, komunikacji, intuicyjnego rozwiązywania problemów oraz pogłębiają swoje zainteresowania w zakresie nauk ścisłych, np. biologii czy geografii. Na zakończenie projektu uczniowie wezmą udział w Zlocie młodych programistów. Podczas zlotu dzieci będą miały okazję poszerzyć swoją wiedzę, m.in. zbudować i ożywić własne roboty z wykorzystaniem klocków LEGO WEDO, a także poznać zasady programowania nowoczesnych mobilnych robotów edukacyjnych – dronów, robotów Dash i Dot, Ozobotów oraz Edisonów
Projekt realizowany jest w 56 publicznych szkołach podstawowych z gmin wiejskich i miejsko-wiejskich woj. świętokrzyskiego na obszarze NUTS-3 podregion 52 kielecki i uczestniczy w nim 13 gmin: Bodzechów. Pawłów, Mniów, Bieliny, Nowa Słupia, Chęciny, Końskie, Ruda Maleniecka, Waśniów, Łopuszno, Radoszyce, Mirzec oraz Bodzentyn.
UCZNIOWIE WYRÓŻNIENI ZA OSIĄGNIĘCIA W NAUCE
W I SEMESTRZE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018
KLASA I
- Kinga Klamczyńska
- Wojciech Mergalski
- Weronika Piwko
- Anna Seremak
- Aleksandra Żurowska
KLASA III
- Krzysztof Kuchniak
- Jakub Dudzic
- Mateusz Maciąg
- Karolina Mergalska
- Kinga Wrzesień
- Kinga Góźdź - 100 % frekwencja
KLASA IV
- Kinga Pożoga śr. ocen 5,18
- Weronika Gliwa śr. ocen 5,09
- Sebastian Ziewiec śr. ocen 5,00
- Zuzanna Bado śr. ocen 5,00
KLASA V
- Andżelika Markiewicz śr. ocen 4,75
- Wiktoria Mergalska śr. ocen 4,75
- Kinga Wojciechowska - 100 % frekwencja
- Mikołaj Góźdź -100 % frekwencja
KLASA VI
- Aleksandra Mergalska śr. ocen 5,18
- Bartosz Gwóźdź śr. ocen 4,91
- Dawid Jaros śr. ocen 4,91
- Jakub Garbacz śr. ocen 4,82
KLASA VII
- Tobiasz Klamczyński śr. ocen 5,14
- Zuzanna Pożoga śr. ocen 5,07
- Nina Bicz śr. ocen 5,00
DYREKTOR PUBLICZNEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ W JADOWNIKACH
ogłasza rekrutację
do oddziałów przedszkolnych oraz klasy pierwszej
na rok szkolny 2018/2019
HARMONOGRAM REKRUTACJI DO ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO
dzieci 3-4 letnich oraz 5-6 letnich
Do dnia 28.02.2018 r. - składanie deklaracji o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego w roku szkolnym 2018/2019.
01.03.2018 – 26. 03.2018 r. - składanie wniosków wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnianie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postepowaniu rekrutacyjnym na rok szkolny 2018/2019 dzieci 3- 4 oraz 5-6 letnie, pragnące rozpocząć edukację przedszkolną. Czas pobytu dziecka od godz. 9.00 do godz.16.00;
29.03.2018 r. - weryfikacja przez komisję rekrutacyjną wniosków o przyjęcie do oddziału przedszkolnego i dokumentów potwierdzających spełnianie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym, w tym dokonanie przez przewodniczącego komisji rekrutacyjnej czynności ustawowych;
30.03.2018 r. do godz.15.00 - ogłoszenie wyników rekrutacji - lista kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do oddziału przedszkolnego zostanie wywieszona na tablicy informacyjnej w budynku szkoły oraz na stronie internetowej szkoły;
09.04.2018 r. do godz.15.00 - potwierdzenie przez rodzica kandydata woli przyjęcia w postaci pisemnego oświadczenia;
10.04.2018 r. do godz. 15.00 - podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych.
Ewentualne postępowanie uzupełniające rozpocznie się od dnia 12.04.2018 r.
SERDECZNIE ZAPRASZAMY
RODZICÓW WRAZ Z DZIEĆMI 3-4-oraz 5-6 LETNIMI
NA DZIEŃ OTWARTY,
KTÓRY ODBĘDZIE SIĘ W PUBLICZNEJ SZKOLE PODSTAWOWEJ W JADOWNIKACH
DNIA 27.02.2018 r. O GODZ. 12.30
HARMONOGRAM REKRUTACJI DO KLASY PIERWSZEJ
01.03.2018 - 26.03.2018 r. - składanie wniosków wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnianie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postepowaniu rekrutacyjnym;
29.03.2018 r. – weryfikacja przez komisję rekrutacyjną wniosków o przyjęcie do klasy pierwszej i dokumentów potwierdzających spełnianie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym, w tym dokonanie przez przewodniczącego komisji rekrutacyjnej czynności ustawowych;
30.03.2018 r. do godz.15.00 - ogłoszenie wyników rekrutacji - lista kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do klasy pierwszej zostanie wywieszona na tablicy informacyjnej w budynku szkoły oraz na stronie internetowej szkoły;
09.04.2018 r. do godz.15.00 - potwierdzenie przez rodzica kandydata woli przyjęcia w postaci pisemnego oświadczenia;
10.04.2018 do godz. 15.00 - podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych.
SERDECZNIE ZAPRASZAMY !
Dodatkowe informacje pod nr tel. (41) 272 16 88
Dyrektor szkoły
Dokumenty do pobrania w wersji elektronicznej w zakładce Przedszkole Pluszowego Niedźwiadka/Rekrutacja
oraz na terenie szkoły.
W styczniu Przedszkole Pluszowego Niedźwiadka w Jadownikach przystąpiło do akcji pod hasłem "Dokarmiamy ptaki zimą". Zima jest dla ptaków szczególnie ciężkim okresem ze względu na niską temperaturę i trudne warunki pogodowe. W związku z tym ptaki mają problem ze znalezieniem pokarmu pod śniegiem. Dlatego dokarmianie ptaków w okresie zimowym jest najbardziej rozpowszechnioną formą ochrony. Już w grudniu, przedszkolaki przygotowały karmniki i zebrały pożywienie. Z chwilą, gdy spadł śnieg i nastały mrozy, przedszkolaki dbają o to, żeby w karmniku nie zabrakło pożywienia dla ptaków. Każdego dnia pamiętają o uzupełnianiu braków w ptasiej stołówce. Kiedy jest dość mroźno dokarmianiem zajmuje się pani, a dzieci oglądają przylatujące ptaki przez okno. W związku z podjętymi działaniami na rzecz naszych skrzydlatych przyjaciół, maluchy włączyły się w aktywne czytanie. Walorem edukacyjnym było wysłuchanie i obejrzenie bajki, pt: "Ptasi karmnik’’, którą czytała dzieciom pani Dorota Głuszek, babcia naszego przedszkolaczka. Następnie maluchy wykonały prace plastyczno – techniczne pt: "Ptasia stołówka’’. Wszystkie te działania uczą przedszkolaków odpowiedzialności, dbania o środowisko naturalne, uwrażliwiają na piękno przyrody a także dają satysfakcję i wiele radości.
Dnia 22 stycznia w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość z okazji Dnia Seniora. To święto jest już tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez przedszkolnych. Na wstępie uroczystości pani dyrektor Elżbieta Pożoga, serdecznie powitała przybyłych gości- babcie i dziadków i zaprosiła do obejrzenia przygotowanego programu artystycznego. Przedszkolaki pod kierunkiem pań: Edyty Przygody i Katarzyny Dziuby przygotowały specjalny program słowno – muzyczny. Maluchy recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły. Niejednej babci i dziadkowi ze wzruszenia łezka zakręciła się w oku, gdy mali artyści śpiewali sto lat. W podzięce za trud włożony w opiekę, wychowanie i wielką miłość, dzieci wręczyły ukochanym dziadkom przygotowane upominki, kwiatowe koszyczki i barwne serduszka. Pani dyrektor natomiast w imieniu swoim i pań z przedszkola złożyła serdeczne życzenia. Kolejnym punktem programu, był występ szkolnego chóru pod kierunkiem pani Aleksandry Bicz. Szczególnym podarunkiem był występ chłopców z kl. VII z utworem ,,Babuszki’’, który wyjątkowo rozbawił naszych gości. Na koniec spotkania odbyła się prelekcja poświęcona seniorom. Przedstawił ją asp. Jarosław Śliwa dzielnicowy z Komisariatu policji w Brodach. Tematem prelekcji było ostrzeżenie naszych gości przed oszustami, którzy działają metodą na ,,wnuczka’’ lub podają się za policjantów i akwizytorów. Spotkanie upłynęło w bardzo miłej atmosferze. Mamy z przedszkola zadbały o słodki poczęstunek, który umilił pobyt babciom i dziadkom w czasie uroczystości.
Ten dzień na długo zostanie w pamięci zarówno dzieci jak i naszych Seniorów.
Uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka jest tradycją na stałe wpisaną w kalendarz imprez Publicznej Szkoły Podstawowej w Jadownikach. Dnia 19 stycznia 2018 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z ukochanymi Babciami i Dziadkami. Pani dyrektor Elżbieta Pożoga serdecznie powitała przybyłych gości i zaprosiła na obejrzenie występu artystycznego przygotowanego przez młodych aktorów z klas 0 – III pod kierunkiem p. Barbary Dudzic, p. Aleksandry Czerwińskiej i p. Lucyny Saramak. Wnuczęta wierszem i piosenką wyraziły swoją wdzięczność za serce i dobro, którym otaczają je dziadkowie. Goście obejrzeli również humorystyczną i pouczającą scenkę w wykonaniu trzecioklasistów. Na zakończenie odśpiewano "Sto lat’’, złożono życzenia oraz wręczono własnoręcznie przygotowane upominki. W imieniu nauczycieli oraz rodziców do życzeń przyłączyła się również pani dyrektor. Serdecznie podziękowała wychowawcom za program artystyczny, Radzie Rodziców oraz wszystkim rodzicom za poczęstunek.
Na spotkanie z Seniorami przybył pan policjant – Dzielnicowy Komisariatu w Brodach aspirant Jarosław Śliwa, który skierował kilka słów do naszych gości. Mówił na temat zachowania bezpieczeństwa na drodze i w domu przez ludzi starszych. Przestrzegał przed zagrożeniami wynikającymi ze strony różnych oszustów. Seniorzy podziękowali funkcjonariuszowi za udzielenie im cennych rad. Poczęstunek umilił występ chóru przygotowany przez p. Aleksandrę Bicz. Zespół zaprezentował liczne przyśpiewki oraz taniec "Babuszki”. Niezwykle barwna prezentacja chóru szkolnego spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem przez gości. Pani dyrektor serdecznie podziękowała prowadzącej oraz chórzystom podkreślając ich zaangażowanie w życiu szkoły. Wspólnie spędzone chwile dostarczyły wszystkim uczestnikom wiele radości, uśmiechów i wzruszeń.