Dnia 20.10.2018r. w Tarczku odbyły się gminne zawody sportowe w indywidualnych i drużynowych biegach przełajowych, których organizatorem był Gminny Szkolny Związek Sportowy. Uczeń Klasy V, Artur Sarwicki, w biegu na 600 m zajął II miejsce w gminie. W tej kategorii wiekowej dobrze pobiegły także dziewczęta: Kinga Słowińska – Gulba (VII miejsce) oraz Oliwia Wójcik (X miejsce).
19 października 2018r. pierwszaki po raz pierwszy zostały przyjęte do wspólnoty uczniowskiej. W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście: Sekretarz Gminy Pawłów pan Krzysztof Charemski, Kierownik SCO w Pawłowie pani Róża Koszarska -Duda, pani dyrektor Elżbieta Pożoga, rodzice kl. I, nauczyciele i uczniowie.
W programie artystycznym przygotowanym pod kierunkiem wychowawczyni p. Katarzyny Słowińskiej uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie oraz wokalne. W uroczystości wzięli również udział uczniowie kl. II, którzy udzielili młodszym kolegom i koleżankom kilku cennych rad dotyczących uczenia się i właściwego zachowania. Uczniów kl. II przygotowała p. Edyta Przygoda.
Doniosłym momentem uroczystości było ślubowanie pierwszaków. Po odśpiewaniu hymnu i złożeniu przysięgi pani dyrektor dokonała aktu pasowania na ucznia oraz wręczyła pamiątkowe dyplomy i upominki. Również uczniowie kl. II przygotowali skromne prezenty. Po części oficjalnej rodzice zaprosili gości oraz dzieci na słodki poczęstunek. Wszystkim pierwszoklasistom Publicznej Szkoły Podstawowej w Jadownikach życzymy sukcesów w nauce oraz wspaniałych chwil spędzonych w murach naszej szkoły.
14.10.2018 r. obchodziliśmy Dzień Papieski pod hasłem „Promieniowanie ojcostwa”. Z tej okazji chór z naszej szkoły zaprezentował kilka utworów o Janie Pawle II podczas Mszy św. o godz. 10.00 w kościele pod wezwaniem Wniebowzięcia NMP w Świętomarzy. Uczniowie należący do dziecięcych grup parafialnych po Eucharystii zaprosili wszystkich na kremówki – ulubione ciastka papieża Polaka.
Serdecznie dziękujemy dzieciom i młodzieży z naszej szkoły za ubogacenie liturgii pięknym śpiewem, godne reprezentowanie szkoły i dzielenie się swoimi talentami.
Święty Jan Paweł II z pewnością byłby dumny z tak zdolnych młodych Polaków.
W piątek 12 października 2018r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Jadownikach świętowano Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji na uroczystym apelu spotkali się nauczyciele, uczniowie, pracownicy administracji i obsługi oraz zaproszeni goście: Proboszcz Parafii Świętomarz ks. Marek Zielonka, Radna Gminy Pawłów Pani Halina Dąbrowska, Radny Powiatu Starachowickiego Pan Jan Pocheć, emerytowani nauczyciele oraz przedstawiciele Rady Rodziców.
Uroczystość rozpoczęła się od przemówienia Pani Dyrektor Elżbiety Pożogi, która przywitała wszystkich przybyłych gości, a następnie przekazała głos uczniom. Młodzi artyści odegrali scenki z życia szkoły, w których w humorystyczny sposób zaprezentowali sylwetki uczniów i nauczycieli. Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz mody nauczycielskiej. Słowami wierszy i piosenek wychowankowie wyrazili wdzięczność i szacunek za codzienny trud oraz poświęcenie swoim pedagogom. Na zakończenie odśpiewali „Sto lat” i wręczyli nauczycielom własnoręcznie wykonane upominki i kwiaty.
Następnie pani dyrektor podziękowała gronu pedagogicznemu za dotychczasowe zaangażowanie, cierpliwość, wyrozumiałość okazywaną uczniom oraz życzyła siły, wytrwałości i sukcesów w dalszej pracy. Przy tej okazji wręczyła nagrody wyróżnionym nauczycielom i pracownikom obsługi. Wiele ciepłych słów i życzeń padło także z ust zaproszonych gości.
Nad przygotowaniem akademii czuwały panie: Grażyna Staszewska, Milena Sobieraj, Aleksandra Bicz, Edyta Dawiec, Aneta Wojteczek, Małgorzata Mergalska.
We wtorek, 9 października, w Zespole Szkół Katolickich przy ulicy Świętego Stanisława Kostki 17 w Kielcach, rozpoczął się jubileuszowy XV Turniej Mała Liga Piłki Ręcznej, w którym uczniowie naszej szkoły zagrają po raz pierwszy. Turniej organizuje Fundacja „VIVE Serce Dzieciom”. Głównymi celami zawodów są promocja piłki ręcznej wśród dzieci i młodzieży oraz propagowanie zdrowego, sportowego stylu życia. Reprezentacja naszej szkoły: Aleksandra Bicz wraz z uczniami: Arturem Sarwickim i Błażejem Krupińskim mieli okazję uczestniczyć w imprezie. Przywieźliśmy nową piłkę i komplet okazjonalnych koszulek, które wręczali osobiście zawodnicy Vive, nam konkretnie Uros Zorman - drugi trener piłkarzy ręcznych PGE VIVE Kielce. Zgromadziło się wielu wybitnych gości, by uroczyście powitać najważniejszych bohaterów MLPR – graczy ze szkół wszelkich typów, zawodników różnych kategorii wiekowych. Małą Ligę 2018 otworzył prezes Świętokrzyskiego Związku Piłki Ręcznej i wiceprezes ZPRP Grzegorz Budziosz. W jubileuszowej edycji MLPR zagra 50 drużyn – po 22 ze szkół podstawowych i gimnazjów oraz 8 ze szkół ponadgimnazjalnych. Drużyny reprezentować będą: Busko-Zdrój, Jędrzejów, Potok Wielki, Raczyce, Wolicę, Wilczyce, Czajków Południowy, Jurkowice, Osiek, Ożarów, Sichów Duży, Wąchock, Iłżę, Jadowniki, Końskie, Królewiec, Szerzawy, Bilczę, Masłów, Piekoszów, Radoszyce, Miedzierzę, Wielką Wieś, Michałów, Chęciny, Włoszczowę, Kielce i Skarżysko-Kamienną.
Udział w tak profesjonalnym turnieju to dla naszych uczniów wspaniała przygoda oraz niepowtarzalna lekcja.
Dnia 5 października 2018r. w ramach projektu „Aktywne czytanie” uczniowie kl. I i kl. II Publicznej Szkoły Podstawowej w Jadownikach wysłuchali baśni Hansa Christiana Andersena pt. „Brzydkie kaczątko”. Baśń czytały uczennice: z kl. VII – Aleksandra Mergalska i z kl. VIII – Zuzanna Pożoga, które zaaranżowały aktywne czytanie w baśniowych strojach. Stworzony nastrój szczególnie wzbudził zaciekawienie słuchaczy. Uczniowie uważnie słuchali i jednocześnie oglądali barwne ilustracje do baśni. Wszystkim dzieciom bardzo podobała się wzruszająca historia brzydkiego kaczątka, które stało się pięknym łabędziem. Na zakończenie dzieci wykonały papierowe łabędzie techniką orgiami. Następnie „baśniowe księżniczki” odwiedziły dzieci z Przedszkola Pluszowego Niedźwiadka i z oddziału przedszkolnego, wzbudzając swoją wizytą ogromne zainteresowanie. Przedszkolaki z uwagą i w wielkim skupieniu wysłuchały wierszy Danuty Wawiłow, wybranych na tę okazję przez panią ze szkolnej biblioteki. Utwory takie jak „Zapach czekolady”, „Urodzinki” czy „Pokrzywa” szczególnie przypadły do gustu maluchom, które szczerze rozbawione chętnie dzieliły się swoimi przeżyciami i zaprosiły starsze koleżanki na kolejne aktywne spotkanie z książką.
Dnia 2 października 2018r. uczniowie klasy II po zakończonych zajęciach wraz z wychowawczynią p. Edytą Przygodą oraz opiekunem p. Małgorzatą Mergalską wybrali się do kina Helios na film pt: ,,Mała stopa’’. Hit kinowy bieżącego roku rozbawił wszystkich do łez. Ta szalona, radosna opowieść o przyjaźni oraz odwadze człowieka i młodego Yeti jest super komedią dla widza w każdym wieku. Po zakończonym seansie udaliśmy się do Pizzerii Joker na pyszną pizzę. Wspólny posiłek oraz dzielenie się wrażeniami z kina zintegrowało nasz zespół klasowy. Oczywiście pamiętaliśmy o życzeniach dla chłopców z naszej klasy i odśpiewaniu 100 lat. Na koniec, wszystkie dzieci otrzymały słodkie upominki. W doskonałych nastrojach wróciliśmy do szkoły. To był bardzo udany dzień.
1.10.2018r. uczniowie klas VI–VIII pod opieką wychowawców wybrali się do kina Helios w Starachowicach. Obejrzeli film „Dywizjon 303. Prawdziwa historia” opowiadający o męstwie i bohaterstwie polskich lotników walczących w bitwie o Anglię. Wizyta w kinie była jednym z działań szkoły upamiętniających 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. To swoista lekcja polskiej historii, choć przeprowadzona nie w klasie, lecz na sali kinowej. Uczniowie z wielką uwagą śledzili losy głównych bohaterów, aby po powrocie do szkoły omówić historię osławionego dywizjonu 303 na zajęciach lekcyjnych.
30 września to wyjątkowa data w kalendarzu. Wszyscy chłopcy na całym świecie mają wtedy swoje wielkie święto. Nie inaczej było też w Przedszkolu Pluszowego Niedźwiadka w Jadownikach. Rano, zaraz po przybyciu dziewczynki wraz z wychowawczyniami p. Barbarą Dudzic i p. Katarzyną Dziuba odśpiewały uroczyste „sto lat” i złożyły bohaterom dnia najserdeczniejsze życzenia. Po skonsumowaniu słodkiego poczęstunku zaproszono wszystkie dzieci do wspólnej zabawy przy różnorodnych pląsach muzyczno- ruchowych oraz konkurencjach – Niedźwiadek najlepiej turlający piłkę. Następnie z wielką uwagą wysłuchały czytanych bajek i baśni: „Czerwony Kapturek”, „Wilk i owieczka”, „Świnki trzy”. Na koniec wszystkie dzieci wykonały papierowe postacie najlepszego kolegi lub koleżanki. Dzięki zaangażowaniu rodziców przedszkolaki otrzymały wspaniałe upominki. Był to niezwykle radosny dzień w naszym przedszkolu.
Dnia 1 października 2018r. uczniowie klasy V naszej szkoły wzięli udział w wyjeździe edukacyjno – przyrodniczo – krajoznawczym na Święty Krzyż. Wyjazd był częścią projektu edukacyjnego pod nazwą „Poznaję i chronię własne dziedzictwo przyrodnicze”. Program wycieczki obejmował zwiedzanie Centrum Kulturowo-Archeologiczne, warsztaty na terenie Centrum, na których uczniowie poznali sposób rozpalania dymarki i proces wytopu żelaza. Ponadto ukazano zasady życia, warunki bytowe i gospodarowanie w przeszłości na obszarach u podnóża Gór Świętokrzyskich, a także wpływ człowieka na środowisko naturalne na tych terenach. Uczestnicy mogli poznać różne zioła, wiele roślin charakterystycznych dla świętokrzyskiego terenu i własnoręcznie przygotować mąkę na żarnach. Dodatkowo obejrzeli warsztat wikliniarski oraz garncarski.
Druga część wycieczki obejmowała zajęcia edukacyjne w Świętokrzyskim Parku Narodowym. Skierowaliśmy się na ścieżkę edukacyjną otaczającą Łysą Górę. Tam mogliśmy dowiedzieć się: Co to jest park narodowy? Po co się go tworzy? Co podlega ochronie ścisłej? Pracownik Świętokrzyskiego Parku Narodowego scharakteryzował też ekosystemy naturalne na przykładzie gołoborza i puszczy jodłowej. Również wspomniał o najpopularniejszych legendach regionu. Na końcu zwiedziliśmy interaktywne Muzeum Przyrodnicze na Świętym Krzyżu.
Pełni wrażeń, wzbogaceni o wiele przyrodniczych informacji i ciekawostek powróciliśmy do szkoły.
28 września przedstawiciele KRUS-u w Starachowicach odwiedzili uczniów klas I-II Publicznej Szkoły Podstawowej w Jadownikach. Celem spotkania było przybliżenie tematu dotyczącego niebezpieczeństw, które można spotkać zarówno w gospodarstwie rolnym jak i w domu. Pogadanka dotyczyła głównie bardzo szkodliwej „chemii” stosowanej w uprawach a także sposobu korzystania z maszyn i narzędzi rolniczych. Uczniowie w łatwy i przyjemny sposób mogli zapoznać się z tym trudnym tematem dzięki postaciom z bajki o KRUS-ikowie. Główni bohaterowie Trzmiel Okruszek i Pszczoła Kruszynka przeżywali różne, często niebezpieczne przygody, ale każda z nich uczyła bezpiecznych zachowań. Taka forma akcji służy popularyzacji bezpieczeństwa w gospodarstwie domowym. Na koniec każdy uczeń otrzymał kolorowankę z bohaterami KRUS-ikowa. Uwieńczeniem spotkania było wspólne zdjęcie. Po skończonym spotkaniu pani dyrektor Elżbieta Pożoga podziękowała zaproszonym gościom za prezentację.
Publiczna Szkoła Podstawowa w Jadownikach przystąpiła do realizacji projektu „Aktywne czytanie”. Wyżej wymieniony projekt jest realizowany w klasach I-II pod czujnym okiem wychowawców p. Edyty Przygoda i p. Katarzyny Słowińskiej. Celem projektu jest propagowanie czytelnictwa wśród dzieci, a jednocześnie wśród dorosłych. Wychowanie do czytania jest pracą żmudną i wieloletnią, dlatego powinno się ją rozpocząć jak najwcześniej. Ponadto zachęca się dzieci i rodziców do codziennego wspólnego czytania. W związku z tym w naszej szkole w klasie I i II odbywa się raz w miesiącu 20 minutowe czytanie przez zaproszoną osobę. 26 września odbyło się pierwsze czytanie przez panią ze szkolnej biblioteki. Uczniowie klas I-II z zapartym tchem słuchały przygód jeża Jerzyka z serii „Gang Słodziaków”. Wysłuchana historia bardzo im się podobała i rozbudziła w uczniach zapał do książki. Na zakończenie uczniowie otrzymali słodki upominek jako podziękowanie za zaproszenie oraz plansze, na których będą odznaczać systematyczne czytanie.
21 września 2018 r. uczniowie kl. IV-VIII Publicznej Szkoły Podstawowej w Jadownikach pod opieką pań: Edyty Dawiec, Elżbiety Madej, Małgorzaty Mergalskiej, Grażyny Staszewskiej oraz Anety Wojteczek uczestniczyli w rajdzie do Rezerwatu Przyrody „Wykus”. Pieszą wyprawę rozpoczęli od miejscowości Bronkowice. Przyjemny wiatr i mocno operujące promienie słoneczne sprzyjały leśnej przechadzce. Uczestnicy rajdu ochoczo przemierzali dukt leśny. Z zapartym tchem podziwiali uroki Sieradowickiego Parku Krajobrazowego. Po kilkukilometrowej wędrówce uczestnicy rajdu dotarli na polanę Wykus, gdzie w czasie II wojny światowej znajdował się obóz Zgrupowania Partyzanckiego AK „Ponurego”. W miejscu tym obejrzeli pamiątkową kapliczkę z freskiem przedstawiającym Matkę Boską Bolesną, symboliczny pomnik z wyrytymi nazwiskami i pseudonimami poległych żołnierzy Jana Piwnika. Na murze ogrodzenia zobaczyli epitafijne tabliczki zmarłych partyzantów. Uczniowie uczcili minutą ciszy poległych żołnierzy. Złożyli wiązankę kwiatów i zapalili znicze. Następnie przedstawiciele kl. VII, VIII przybliżyli uczestnikom rajdu sylwetki bohaterów narodowych związanych z Wykusem, opowiedzieli o walkach partyzantów z Niemcami na tym ternie. Po „żywej” lekcji historii wycieczkowicze udali się na krótki odpoczynek. Pod nadzorem pana leśniczego rozpalili ognisko i upiekli kiełbaski. Po obfitym poczęstunku podjęli dalszą wędrówkę. Przemierzając kolejne kilometry dotarli do miejscowości Rataje. Następnie autokarem udali się do szkoły. Zmęczeni, ale bogaci w nowe wiadomości wrócili do swoich domów.
Dnia 20.09.2018r. w Przedszkolu Pluszowego Niedźwiadka w Jadownikach obchodzono Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Z tej okazji wychowawczynie pani Barbara Dudzic i pani Katarzyna Dziuba zorganizowały dla dzieci szereg różnorodnych gier, konkursów i zabaw integracyjnych. Przedszkolaki śpiewały ulubione piosenki oraz tańczyły przy muzyce z kolorowymi balonami. Z wielkim zaangażowaniem uczestniczyły w grach zespołowych na świeżym powietrzu. W tym dniu dzieci zapoznały się ze swoimi prawami i obowiązkami, czego wyrazem było zaakceptowanie odciskiem palca przez każde z nich Kodeksu Przedszkolaka. Na zakończenie wszystkie dzieci otrzymały słodki upominek oraz pamiątkowy misio-medal.
Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka dostarczył wszystkim dzieciom pozytywnych wrażeń i wiele radości. Był okazją do integracji grupy przedszkolnej. Długo zostanie w pamięci maluchów z Przedszkola Pluszowego Niedźwiadka.
W ubiegłą sobotę, 23 września, na boisku przy Publicznej Szkole Podstawowej w Chybicach rozegrano gminne zawody sportowe w mini piłce nożnej w kategorii dziewcząt. Zgłosiło się 6 szkół z terenu naszej gminy: Chybice, Szerzawy, Pawłów, Rzepin, Godów i Jadowniki. Mecze rozegrano w dwóch grupach, gdzie dziewczęta PSP w Jadownikach zmierzyły się z PSP Godów (1:0) oraz PSP Chybice (2:0). W finale zmierzyły się z zawodniczkami PSP w Rzepinie, które jednak okazały się bezkonkurencyjne. W ostatecznej klasyfikacji nasze dziewczęta zdobyły tytuł wicemistrza gminy w mini piłce nożnej. Drużynę reprezentowały: Andżelika Markiewicz, Weronika Gliwa, Klaudia Jarosz, Kinga Słowińska – Gulba, Kinga Wojciechowska, Wiktoria Mergalska, Martyna Czaja, Karolina Mergalska, Oliwia Wójcik, Nikola Wrzesień pod opieką Aleksandry Bicz – nauczycielki wychowania fizycznego.
W ramach tegorocznej ogólnopolskiej akcji edukacyjnej PZU, której celem jest poprawa bezpieczeństwa i widoczności dzieci na drodze, uczniowie kl. I i kl. II Publicznej Szkoły Podstawowej w Jadownikach, otrzymali migoczące odblaski. Dzięki nim nasi wychowankowie mniej narażeni będą na wypadki drogowe. Migające odblaski umieszczone na rękach lub tornistrach będą przede wszystkim poprawiać widoczność na ulicach, co przyczyni się do zapewnienia bezpieczeństwa najmłodszym uczestnikom ruchu drogowego. W ramach tej kampanii nauczyciele wychowawcy przeprowadzili też pogadanki z dziećmi, korzystając ze specjalnych materiałów edukacyjnych oraz zajęcia praktyczne z bezpiecznego poruszania się po drodze. Podnoszenie świadomości w kwestiach bezpieczeństwa to priorytet naszej szkoły i wspólna odpowiedzialność. Nasi mali uczniowie muszą pamiętać: Aby czuć się bezpiecznie, zawsze nosimy przy sobie odblaski!
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 w Publicznej Szkole Podstawowej w Jadownikach rozpoczęło się mszą świętą w kościele parafialnym w Świętomarzy o godz. 8.00.
Po mszy, na sali gimnastycznej nastąpiła inauguracja roku szkolnego. Pani dyrektor Elżbieta Pożoga przywitała przybyłych gości, nauczycieli, pracowników szkoły, rodziców oraz uczniów. Następnie przedstawiła wychowawców i nowych pedagogów, którzy będą uczyć w bieżącym roku szkolnym.
Przy Publicznej Szkole Podstawowej w Jadownikach będą funkcjonować dwa oddziały przedszkolne:
Pani Dyrektor nawiązała również do 100-lecia Odzyskania Niepodległości. Przedstawiła programy realizowane w szkole:
– "Mleko w szkole”
– "Owoce w szkole"
– Program "Narodowe czytanie”
– kontynuacja projektu "ProgramujeMy kielecki”
– wprowadzenie e-dzienników.
Na zakończenie życzyła wszystkim owocnej pracy oraz sukcesów w nauce szkolnej i wysokich osiągnięć w konkursach.
22 czerwca 2018 r. odbyło się zakończenie roku szkolnego w Publicznej Szkole Podstawowej w Jadownikach. Był to uroczysty dzień podsumowania ciężkiej, wytężonej pracy. Wszyscy uczniowie z utęsknieniem wyczekiwali zasłużonego odpoczynku. Uroczystość rozpoczęła Dyrektor Szkoły, Pani Elżbieta Pożoga, która serdecznie powitała wszystkich zgromadzonych, a następnie podsumowała miniony rok szkolny 2017/2018. Pani dyrektor podziękowała uczniom za osiągnięcie wysokich wyników w nauce, zaangażowanie w pracę szkoły, udział w licznych programach i projektach edukacyjnych, innowacji pedagogicznej oraz nauczycielom za trud włożony w pracę dydaktyczno – wychowawczą.
Słowa podziękowania skierowała także do Rady Rodziców, darczyńców i sponsorów wspierających działania placówki. Następnie uczniowie, którzy osiągnęli najwyższe wyniki w nauce otrzymali z rąk pani dyrektor nagrody książkowe oraz dyplomy.
Na zakończenie Pani Elżbieta Pożoga pogratulowała wszystkim osiągnięć dydaktycznych, sportowych i artystycznych. Życzyła wspaniałych, bezpiecznych i udanych wakacji.
19 czerwca grupa uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej w Jadownikach pod opieką p. Edyty Dawiec i p. Anety Wojteczek uczestniczyła w rajdzie pieszym ze Świętej Katarzyny na Święty Krzyż. Wycieczka po naszym regionie była zorganizowana dla uczniów uczestniczących w zajęciach prowadzonych w ramach innowacji pedagogicznej „Świąteczne rozmaitości drogą ku wielojęzyczności”. Głównym celem przedsięwzięcia było poznanie naszej małej ojczyzny, jej piękna, tradycji oraz zabytków kultury i historii. Ponadto dzieci miały możliwość uświadomienia sobie jak ważna jest dbałość o środowisko w którym żyjemy, o czym uczyły się podczas obchodów Dnia Ziemi.
Wędrówkę rozpoczęto w Świętej Katarzynie skąd szlakiem czerwonym uczestnicy udali się na Święty Krzyż. Po drodze odwiedzili źródełko św. Franciszka, zdobyli Łysicę a następnie drogami wiejskimi i lasem dotarli do Szklanej Huty. Po trudach długiej podróży wszyscy dotarli szczęśliwie na szczyt Łysej Góry, gdzie odwiedzili klasztor z relikwiami Krzyża Świętego.
Zmęczeni ale zadowoleni podróżnicy powrócili do domu.
Dnia 15 czerwca 2018r. odbyła się wycieczka do Teatru Lalki i Aktora "Kubuś’’ w Kielcach oraz do kompleksu świętokrzyskiego "Baby Jagowo” w Hucie Szklanej. W teatrze przedszkolaki z Jadownik wraz z opiekunami obejrzały spektakl ,,My się mamy nie słuchamy’’. Zabawna historia, której bohaterami były mrówki obdarzone ludzkimi cechami, nie tylko wywoływała śmiech, ale wnosiła też wiele nauk moralnych. Każdy z nas jest ważny, a szczególnie dziecko ma potrzebę bycia zauważonym. No i oczywiście, zawsze należy słuchać mamy. Dla każdego dziecka mama jest najważniejszą osobą. Bajka ta była także lekcją przyrody w której maluchy poznawały życie mrówek w naturalnym środowisku. Zabawne , lekkie i dowcipne dialogi sprawiały, że dzieci w napięciu oglądały spektakl. Muzyka i piosenki oraz ciekawa scenografia były dodatkowym efektem.
Kolejnym punktem wycieczki było ,,Baby Jagowo’’, gdzie dzieci zobaczyły bajkowe elementy i postacie: Chatkę Baby Jagi na kurzej stópce, jaskinię Zbója Madeja, domek Jasia i Małgosi, łodź Wikingów i tunel strachu. Miały też możliwość spotkania Baby Jagi i Zbója Madeja . Świętokrzyska czarownica towarzyszyła maluchom podczas zwiedzania kompleksu budowli ściśle związanych z regionem i będących zarazem symbolem Gór Świętokrzyskich. Ostatnim elementem wycieczki był plac zabaw, na którym dzieci bawiły się z ogromną radością.
Przedszkolaczki wróciły do domu w świetnych humorach ,trochę zmęczone, ale bardzo szczęśliwe.
Panie przedszkolanki : Edyta Przygoda i Katarzyna Dziuba, składają wszystkim opiekunom serdeczne podziękowania za poświęcony czas i zaangażowanie w opiekę nad przedszkolakami w czasie wycieczki.