28 lutego 2017 roku w Szkole Podstawowej w Jadownikach odbył się V Gminny Konkurs Muzyczny „Mikrofon dla najmłodszych”. Podczas tegorocznej edycji uczniowie klas I-III szkół podstawowych naszej gminy prezentowali swoje umiejętności wokalne w repertuarze poświęconym rodzinie. Małych wykonawców oceniała komisja, w skład której weszli nauczyciele ze wszystkich szkół. Występom solistów przysłuchiwała się również pani mgr Róża Koszarska – Duda – Kierownik Samorządowego Centrum Oświaty w Pawłowie. Bogactwo piosenek oraz ich niezwykła interpretacja urzekły zarówno jury, jak i zgromadzoną na sali publiczność.
Podczas zmagań konkursowych dzieci rywalizowały ze sobą w trzech grupach wiekowych. Po wysłuchaniu wszystkich uczestników komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców. Laureatami konkursu zostali:
W kategorii klas pierwszych:
I miejsce: Lena Ulińska – SP w Szerzawach
II miejsce: Zuzanna Pożoga – SP w Łomnie
III miejsce: Justyna Grudziecka – SP w Pawłowie
W kategorii klas drugich:
I miejsce: Amelia Głuszek – SP w Szerzawach
II miejsce: Diana Pocheć – SP w Pawłowie
III miejsce: Oliwia Strabanik – SP w Pawłowie
W kategorii klas trzecich:
I miejsce: Julia Maciąg – SP w Rzepinie
II miejsce: Karina Pocheć – SP w Pawłowie
III miejsce: Weronika Latała – SP w Grabkowie
Pani dyrektor Elżbieta Pożoga pogratulowała wszystkim wykonawcom wspaniałych występów i zaprosiła do udziału w kolejnej edycji konkursu. Następnie wręczyła dzieciom pamiątkowe dyplomy, nagrody i drobne upominki. Do rąk opiekunów trafiły podziękowania.
W czasie przerw organizatorzy zapewnili wszystkim gościom poczęstunek.
Nad przygotowaniem i przebiegiem konkursu czuwały panie: Aleksandra Bicz, Edyta Dawiec, Barbara Dudzic, Edyta Przygoda i Grażyna Staszewska.
Choinka Noworoczna na zakończenie pierwszego semestru nauki w Szkole Podstawowej w Jadownikach jest jednym z najbardziej oczekiwanych i przyjemnych wydarzeń. W tym roku zorganizowano ją w sobotę 28 stycznia.
Samorząd Uczniowski wraz z opiekunką p. Anetą Wojteczek zadbał o wystrój sali gimnastycznej, która mieniła się od kolorowej bibuły, balonów i confetti. Dzieci, a także rodzice mieli niebywałą frajdę, bawiąc się przy muzyce disco w rytm znanych i popularnych przebojów muzycznych. Uczestnicy zabawy zabrali ze sobą świetne humory i dali się porwać wesołym rytmom. W trakcie imprezy Rada Rodziców zorganizowała poczęstunek dla swoich pociech. Zabawa zakończyła się o godzinie 18.00. Wszyscy – zmęczeni, ale szczęśliwi – udali się do domów na zasłużone ferie zimowe. Wspomnienia tych miłych chwil na długo zagoszczą w ich pamięci.
26 stycznia w Szkole Podstawowej w Jadownikach przeprowadzony został apel, podczas którego pani dyrektor Elżbieta Pożoga wyróżniła uczniów z najwyższymi wynikami w nauce.
W gronie najlepszych znaleźli się:
Klasa I
Klasa II
Klasa III
Klasa IV
Klasa V
Klasa VI
Uczniowie ze 100% frekwencją
Klaudia Jarosz z klasy III, Mikołaj Góźdź z klasy IV, Natalia Góźdź z klasy V
Gratulujemy wyróżnionym uczniom i życzymy równie wysokich wyników w II semestrze.
Data | Rodzaj zajęć | Nauczyciel prowadzący zajęcia |
30.01.2017 poniedziałek 9.00 - 13.00 |
Zajęcia plastyczne |
Barbara Dudzic Edyta Przygoda Wioletta Redlica Aneta Wojteczek |
31.01.2017 wtorek 9.00 - 13.00 |
Gry planszowe Rozgrywki i zabawy umysłowe |
Lucyna Saramak Grażyna Staszewska |
01.02.2017 środa 9.00 - 13.00 |
Rozgrywki sportowe |
Krzysztof Tutka Aleksandra Bicz Milena Sobieraj |
02.02.2017 czwartek 9.00 - 13.00 |
Oglądanie filmów - projekcja | ks. Gabriel Pietrala |
W naszym przedszkolu 27 stycznia 2017 roku odbyło się wyjątkowe spotkanie, na które przybyli szczególni goście. Świętowaliśmy, bowiem Dzień Babci i Dziadka. Z tej okazji przedszkolaki przygotowały piękny program artystyczny pod kierunkiem: p. Aleksandry Piekarz, p. Irminy Zięby, p. Katarzyny Pocheć, p. Katarzyny Dziuby, podczas którego śpiewały piosenki, tańczyły i recytowały wierszyki.
Goście byli poruszeni. W oczach niektórych można było dostrzec łzy wzruszenia. Występy dzieci zostały nagrodzone brawami. Dyrektor przedszkola mgr Elżbieta Pożoga złożyła dostojnym gościom z okazji ich święta serdeczne życzenia: dużo, dużo, zdrowia, uśmiechu, radości na każdy dzień oraz pociechy z wnucząt.
Na koniec wszyscy rozkoszowali się pysznymi ciastami domowego wypieku. Spotkanie przebiegło w serdecznej atmosferze. Ten dzień na długo pozostanie w pamięci zarówno dzieci jak i dziadków. Serdeczne podziękowania należą się rodzicom za organizację poczęstunku dla seniorów.
Zgodnie z tradycją Szkoły Podstawowej w Jadownikach dnia 20 stycznia odwiedzili naszą placówkę dostojni goście - Babcie i Dziadkowie. Uroczyste spotkanie rozpoczęła pani dyrektor Elżbieta Pożoga, która serdecznie przywitała gości i zaprosiła do obejrzenia występu artystycznego. Na tle wspaniałej dekoracji wykonanej przez panie Irminę Zięba i Aleksandrę Piekarz z Przedszkola Pluszowego Niedźwiadka, młodzi aktorzy uświetnili to ważne święto recytując wiersze i śpiewając piosenki. Dzieci z kl.0 pod kierunkiem p. Lucyny Saramak, w barwnych strojach zaprezentowały inscenizację pt. "Dwanaście miesięcy dla Babci i Dziadka". Z kolei starsi uczniowie z klas I-III wraz z wychowawczyniami p.Barbarą Dudzic i p.Edytą Przygoda przygotowali przedstawienie "Defilada bajek". Bajkowe postacie oraz słowa wierszy i piosenek prezentowane przez uczniów wywołały zachwyt i wzruszenie. Kochające wnuczęta dziękowały za miłość i cierpliwość, którą im okazują babcie i dziadkowie. Program artystyczny bardzo się podobał, o czym świadczyły gromkie brawa.
Na zakończenie wszyscy zaśpiewali "Sto lat", a pani dyrektor złożyła życzenia zebranym seniorom. Po części artystycznej uczniowie wręczyli kwiatki babciom i dziadkom. Uwieńczeniem tego wyjątkowego święta był poczęstunek przygotowany przez rodziców. Poczęstunek umilił występ chóru przygotowany przez p. Aleksandrę Bicz. Wspólne spędzone chwile dostarczyły wszystkim wielu wrażeń.
15 stycznia 2017 r. w całej Polsce, a także w niektórych częściach świata odbył się już 25. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Akcja Jurka Owsiaka dotarła również do Szkoły Podstawowej w Jadownikach. Celem tegorocznego Finału była zbiórka pieniężna na ratowanie dzieci i godną opiekę dla seniorów.
W dniach 13-15 stycznia 2017 roku, po raz kolejny uczniowie z naszej szkoły przyłączyli się do zbiórki z wielkim entuzjazmem. Wolontariuszka z klasy VI – Paulina Marczak zbierała pieniądze na terenie szkoły oraz kościoła pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Świętomarzy.
Samorząd Uczniowski wraz z opiekunką p. Anetą Wojteczek przygotował orkiestrowe sklepiki i licytacje zabawek, maskotek, książek i gier. Ogromnym powodzeniem cieszyła się kawiarenka, w której oferowano ciasta, faworki, babeczki i mufinki upieczone przez rodziców. Zebraliśmy 895,31 zł.
Wszystkie smakołyki oraz licytowane zabawki przekazali rodzice. Samorząd Uczniowski, wraz z opiekunką gorąco dziękuje wszystkim, którzy pomogli zorganizować i swymi działaniami uświetnili tegoroczny Finał WOŚP w naszej szkole.
Dziękujemy!
Święta Bożego Narodzenia to piękny czas pełen miłości, pojednania oraz wzruszeń, z którym wiąże się wiele zwyczajów. Jednym z nich są jasełka, które przenoszą nas w odległe czasy, gdzie w Betlejem „Maleńka przyszła miłość…”.
W tym roku szkolnym jasełka przygotowała młodzież pod kierunkiem ks. Gabriela Pietrali oraz pani Aleksandry Bicz. Uczniowie w specjalnie przygotowanych kostiumach oraz w pięknej scenografii wykonanej przez panią Irminę Ziębę oraz panią Aleksandrę Piekarz, przedstawili sceny narodzin Chrystusa. Mali aktorzy z dużym przejęciem i poświęceniem wiernie odtworzyli swoje role. Jasełka wprowadziły wszystkich w iście świąteczny nastrój, a dzieci swym pięknym i oryginalnym występem podbiły serca publiczności. Całości dopełniła pani dyrektor Elżbieta Pożoga, która podziękowała młodym artystom oraz ich opiekunom za przygotowanie wyjątkowych jasełek, a także złożyła świąteczne życzenia przybyłym na uroczystość gościom: panu radnemu Januszowi Pocheciowi, ks. Romualdowi Wróblowi, seniorom, rodzicom, uczniom, nauczycielom oraz wszystkim pracownikom szkoły. Po uroczystości i odśpiewaniu kolęd wraz z gośćmi połamaliśmy się opłatkiem składając sobie bożonarodzeniowe życzenia.
Na terenie Szkoły Podstawowej w Jadownikach w okresie od 15 września do 20 grudnia 2016r. realizowano zadania w ramach Rządowego programu wspomagania w latach 2015-2018 organów prowadzących szkoły w zapewnieniu bezpiecznych warunków nauki, wychowania i opieki w szkołach – „Bezpieczna+”.
Zadania obejmowały:
– podejmowanie działań antydyskryminacyjnych, w tym służących przeciwdziałaniu agresji rówieśniczej powodowanej stereotypami i uprzedzeniami;
– podejmowanie działań mających na celu integrację z lokalnym środowiskiem;
– podejmowanie działań wychowawczych, rozwijających umiejętności psychospołeczne, komunikacyjne, kształtujące więzi interpersonalne.
W ramach programu przeprowadzono:
– spotkania z osobami sprawnymi inaczej – wspólne zajęcia w Warsztatach Terapii Zajęciowej Kałków – Godów, udział w akcjach charytatywnych;
– warsztaty i treningi mediacji i negocjacji dla uczniów klas I-III oraz IV-VI – cykl prowadzony przez terapeutę Pana Wiesława Pożogę i pedagoga Panią Annę Michalską;
– prelekcję dla rodziców i nauczycieli prowadzoną przez pedagoga Panią Annę Michalską na temat budowania właściwych postaw wychowawczych;
– zajęcia i zabawy integracyjne z udziałem wielokrotnego mistrza świata w trójboju siłowym Pana Jarosława Olecha, artystów ze Szkoły Tańca MiM w Starachowicach, przedstawicieli Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach;
– zajęcia muzyczno – sportowe dla uczniów, rodziców, nauczycieli "Zumba dla wszystkich” prowadzone przez instruktora Pana Artura Cieślika;
– apel na temat korzystania z Internetu i cyberprzemocy;
– wydawano biuletyn dla uczniów i rodziców – "Pedagog radzi”.
Podsumowaniem programu był "Tydzień życzliwości”- odbywały się apele, filmy, prelekcje, konkursy, akcje charytatywne oraz przedstawienia dla uczniów. Wybrano Miss i Mr Życzliwości. Akcentem końcowym była wizyta siostry misjonarki Katarzyny Kamińskiej z Boliwii.
Na zakończenie programu Pani dyrektor Elżbieta Pożoga podziękowała wszystkim nauczycielom, uczniom oraz rodzicom za udział w realizacji zadań. Wyraziła nadzieję, że bezpieczeństwo, tolerancja i pozytywne postawy będą dominowały w życiu codziennym podopiecznych szkoły. Uczniowie zaś będą dbać o rozwój zainteresowań i zdolności, dążyć do osiągania celów naśladując wzorce osobowe ludzi sukcesu oraz działających na rzecz innych, pożytecznie spędzać czas wolny od nauki, jak również umiejętnie korzystać z narzędzi informatycznych.
Na realizację programu przeznaczono kwotę 3500,00 zł – 700 zł stanowiły środki własne 2800 zł sfinansowano z dotacji rządowych.
Mikołajki to szczególny dzień, na który z utęsknieniem czekają wszystkie dzieci. Dnia 6 grudnia 2016 r. Święty Mikołaj zaszczycił swoją obecnością uczniów z klas 0-VI oraz dzieci z Przedszkola Pluszowego Niedźwiadka i Klubu Dziecięcego w Jadownikach.
Ten niezwykły gość przybył z workiem pełnym prezentów oraz szczerym uśmiechem. Mikołaj rozmawiał z dziećmi, wysłuchał piosenek, wierszy i zachęcał, aby były grzeczne.
Na zakończenie jego wizyty wszyscy otrzymali prezenty, które wywołały wiele radości i zachwytu. Dzieci wręczyły wspaniałemu gościowi własnoręcznie przygotowane prace plastyczne, zrobiły z nim pamiątkowe zdjęcie i zaprosiły Świętego Mikołaja na przyszły rok.
W listopadzie i na początku grudnia bieżącego roku w Szkole Podstawowej w Jadownikach odbyły się Kiermasze Taniej Książki. Odbywają się one corocznie przy współpracy z firmą „Books”. Sprzedażą książek zajęły się uczennice klasy V, członkinie Samorządu Uczniowskiego pod opieką p. Edyty Dawiec i p. Anety Wojteczek. Propagując czytelnictwo dziewczynki zachęcały swoich młodszych i starszych kolegów i koleżanki do miłego spędzania czasu wolnego z książką. Spośród wielu pozycji każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Dzieci młodsze mogły zakupić książeczki do czytania i kolorowania, natomiast starsze powieści młodzieżowe, książki przyrodnicze oraz leksykony.
W dniu 28 listopada 2016r. gościliśmy w naszej szkole panią Paulinę Pytlas, pracownika Zespołu Świętokrzyskich i Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych, która przybyła na zaproszenie p. Anety Wojteczek.
Celem zajęć było zapoznanie uczniów z żyjącymi w Polsce i województwie świętokrzyskim, sympatycznymi gryzoniami należącymi do popielicowatych – interesującej i rzadkiej rodziny ssaków nadrzewnych, ich biologią i ochroną. W trakcie warsztatów dzieci wykształciły w sobie pozytywny wizerunek tych rzadkich ssaków.
Pani Paulina omówiła siedliska, w których gryzonie te występują, zagrożenia jakie czyhają na nie w ich naturalnym środowisku oraz metody ich minimalizowania. Następnie opowiedziała o popielicach, które zostały znalezione na terenie Świętokrzyskiego Parku Narodowego i trafiły pod opiekę ZŚiNPK. Dowiedzieliśmy się w jaki sposób udzielono im pomocy. Poznaliśmy także upodobania żywieniowe popieliczek szarych. Prowadząca zajęcia przypomniała dzieciom, że nie należy dzikich zwierząt przetrzymywać bez uzasadnienia i pozwolenia w niewoli. Wszystkie informacje wzbogacone były pokazem slajdów.
Na zakończenie prelekcji zorganizowany został quiz z nagrodami. Pytania dotyczyły przekazanych w trakcie zajęć treści, a każdy uczestnik otrzymał upominek za swoje zaangażowanie w zajęcia.
W dniu 26 listopada 2016r. w Szkole Podstawowej w Jadownikach odbyła się długo oczekiwana przez uczniów zabawa andrzejkowa. W ten niezwykły czas uczniowie wspólnie bawili się na sali gimnastycznej, którą dzień wcześniej chętnie udekorowali specjalnie na tą okazję. Całą imprezę uświetniła fantastyczna muzyka. Dzieci bawiły się znakomicie. Zmęczone, ale zadowolone z przyjemnością udały się na poczęstunek przygotowany przez rodziców.
Dziękujemy wszystkim za miłą atmosferę i wspaniałą zabawę.
25 listopada odbyły się w naszym przedszkolu Andrzejki, a więc wróżby i świetna zabawa. Hokus pokus, czary mary niech się spełnią Andrzejkowe czary! Tymi słowami rozpoczęła się impreza andrzejkowa.
Wszyscy bawiliśmy się super, tańczyliśmy do wybranej przez nas dyskotekowej muzyki, a potem tworzyliśmy własne ulubione lodowe smakołyki. Było bardzo wesoło!
14 listopada 2016r. w Szkole Podstawowej w Jadownikach odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości. Zaprezentowany program artystyczny przypomniał ważne wydarzenie historyczne – odzyskanie przez Polskę niepodległości w 1918r.
Akademia rozpoczęła się wspólnym odśpiewaniem hymnu państwowego. Następnie głos zabrała dyrektor szkoły- Elżbieta Pożoga, która serdecznie powitała zgromadzoną społeczność szkolną i przybliżyła rys historyczny wspomnianej rocznicy.
Uczniowie klasy szóstej, piątej i czwartej ukazali wszystkim naszą trudną drogę do niepodległości. Przeprowadzili oni niecodzienną lekcję historii, ucząc młodsze dzieci zrozumienia takich słów jak Polska i niepodległość. Młodzi artyści przedstawili utwory poetyckie podkreślające nastrój lat walki i zmagań z zaborcami oraz prezentujące postacie osób związanych z pamiętną rocznicą. Smutne strofy wierszy przeplatały się z radosnym brzmieniem pieśni patriotycznych, które zaprezentował szkolny chór. Ta niecodzienna lekcja polskości pomogła docenić odwagę i poświęcenie naszych przodków w walce o niepodległość oraz przypomniała uczniom, że pielęgnowanie naszych tradycji to także patriotyzm.
Uroczystość przygotowali uczniowie pod kierunkiem pana Ryszarda Bryły oraz pani Wioletty Redlica. Oprawę muzyczną zapewnił chór szkolny prowadzony przez panią Aleksandrę Bicz.
28 października w Przedszkolu ,,Pluszowego Niedźwiadka” w Jadownikach odbyło się uroczyste pasowanie na przedszkolaka. Z tej okazji maluchy przygotowały program artystyczny pod opieką p. Irminy Zięby, p. Aleksandry Piekarz oraz przy wsparciu opiekunki p. Katarzyny Pocheć.
Był to wyjątkowy dzień dla maluchów, gdyż po raz pierwszy wystąpiły w nowej roli przedszkolaka - aktora, który tańczy, śpiewa i recytuje. Dzieci prezentowały swoją część artystyczną przed licznie zgromadzoną publicznością, wśród której nie zabrakło rodziców oraz miłego gościa - Kierownik Referatu Oświaty, Kultury i Sportu w Pawłowie Pani mgr Róży Koszarskiej – Duda. Całości dopełniła dyrektor przedszkola Elżbieta Pożoga, która "zaczarowanym" ołówkiem pasowała każdego malucha, gratulując mu i wręczając pamiątkowy dyplom.
Mali artyści spisali się na medal. Zostali nagrodzeni ogromnymi brawami. Na koniec uroczystości na wszystkich czekała miła niespodzianka w postaci słodkiego poczęstunku zorganizowanego przez rodziców.
W dniu 21października w poczet uczniów Szkoły Podstawowej w Jadownikach przyjęto pierwszoklasistów. Uroczystość rozpoczęła pani dyrektor Elżbieta Pożoga od gorącego powitania gości i uczestników. Następnie sceną zawładnęły wróżki z klasy trzeciej, które postanowiły przetestować młodszych kolegów. Dzieciaki zostały zasypane pytaniami, na które pod kierunkiem swojej wychowawczyni pani Barbary Dudzic śpiewająco udzielały mądrych odpowiedzi. Nie było wątpliwości, że są gotowe złożyć uroczyste ślubowanie.
W niezwykle podniosłej atmosferze pierwszoklasiści ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu uroczystych przyrzeczeń pani dyrektor zaczarowanym ołówkiem dokonała symbolicznego pasowania na ucznia, a następnie wręczyła dzieciom pamiątkowe dyplomy, upominki i życzyła wielu sukcesów w nauce. Do życzeń dołączyli się także uczniowie klasy drugiej. Również rodzice pamiętali o święcie swoich pociech przygotowując pyszny poczęstunek. Ukoronowaniem aktu pasowania było odciśnięcie palca przez każdego z pierwszaków przy swoim nazwisku.
13 października 2016r. w Szkole Podstawowej w Jadownikach odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uczestniczyli w niej pracownicy szkoły, uczniowie, emerytowani nauczyciele, przedstawiciele Rady Rodziców oraz Radna Gminy Pawłów pani Halina Dąbrowska. Uroczystość rozpoczęła pani dyrektor Elżbieta Pożoga. W swoim przemówieniu wyraziła uznanie dla trudnej, ale jakże pięknej pracy nauczyciela. Wiele ciepłych i serdecznych słów skierowała do byłych i obecnych pedagogów oraz pracowników obsługi. Podziękowała za ich poświęcenie i zaangażowanie oraz wręczyła Nagrody Dyrektora. W tym wyjątkowym dniu życzyła wszystkim wielu sił, wytrwałości i sukcesów zawodowych.
Część artystyczną dla nauczycieli przygotowali uczniowie klas IV-VI. Podczas przedstawienia zaprezentowali okolicznościowe wiersze, piosenki, taniec oraz zabawną scenkę szkolną. Wręczyli wszystkim pracownikom szkoły oraz przybyłym na akademię gościom własnoręcznie wykonane laurki i kwiaty.
Na zakończenie głos zabrali przedstawiciele Rady Rodziców. W słowach skierowanych do dyrekcji i grona pedagogicznego wyrazili swoją wdzięczność za trud nauczania i wychowania.
Uroczystość przebiegła w miłej i radosnej atmosferze. Nad jej przebiegiem czuwały panie: Elżbieta Madej, Grażyna Staszewska, Aleksandra Bicz, Edyta Dawiec i Aneta Wojteczek.
Dnia 12.10.2016r. uczniowie z kl. I-III Szkoły Podstawowej w Jadownikach wraz z wychowawczyniami, p. Edytą Przygoda, p. Barbarą Dudzic oraz rodzicami p. Anną Szwugier i p. Barbarą Sobczak, mieli możliwość obejrzenia w SCK spektaklu teatralnego pt. "Baśnie Andersena’’. Przedstawienie teatralne zostało przygotowane przez Katolicki Teatr Edukacji z Krakowa. Dzieci obejrzały fragmenty Baśni Andersena: "Nowe szaty cesarza’’, "Dziewczynka z zapałkami’’, "Świniopas’’, "Księżniczka na ziarnku grochu’’. Scenografia i stroje były bardzo dobrze przygotowane, a aktorzy wspaniale grali swoje role. Po zakończeniu spektaklu wszyscy udali się na pyszną pizzę do Pizzerii Joker.
Pomimo deszczowej aury to był mile spędzony dzień. Sceniczna adaptacja najbardziej znanych baśni H. Ch. Andersena oraz smaczny poczęstunek na długo zapadną nam w pamięci.
W niecodziennych zajęciach, w ramach projektu „Muzealne wypieki od Benka i Heki”, miały okazję wziąć udział dzieci ze Szkoły Podstawowej w Jadownikach.
4 października grupa uczniów z klas IV-VI uczestniczyła w wycieczce do Starachowic. Pierwsze kroki skierowano do Muzeum Przyrody i Techniki, gdzie przeprowadzone zostały zajęcia z ceramiki. Uczestnicy wycieczki chętnie zabrali się do pracy z gliną. Spod ich rąk wyszły prawdziwe cudeńka: dzbanuszki, zwierzątka czy też owoce i grzyby. Następnie udano się do Pizzerii „Gruby Benek”. Każdy uczeń podczas warsztatów mógł się dowiedzieć o tajnikach robienia pizzy oraz skomponować swoją własną. Wszyscy z zapałem zabrali się do pracy, chętnie tworzyli oryginalne pizze oraz przyglądali się jak się pieką w specjalnym piecu. Smakowity zapach rozchodził się wówczas po pizzerii i zachęcał do skosztowania pizzy. Kiedy danie było już gotowe dzieci z zapałem skosztowały własnoręcznie zrobionych specjałów i popijały sokiem pomarańczowym. Po krótkim odpoczynku podziękowano prowadzącym warsztaty, wyrażając chęć powrotu w następnym roku.
Pomimo niesprzyjającej aury na zewnątrz wszyscy w radosnych nastrojach wrócili do domu. Wycieczka została zorganizowana z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego i jego opiekunów Edyty Dawiec i Anety Wojteczek.