W bieżącym roku szkolnym w Szkole Podstawowej w Jadownikach na przełomie grudnia i maja realizowany był program edukacyjny „Soki i musy – witaminy w smart formie”. W oparciu o proponowane scenariusze przeprowadzano zajęcia w formie pogadanek, prelekcji, eksperymentów, obserwacji i ćwiczeń w kartach pracy. Podczas lekcji uczniowie zdobywali wiedzę poprzez zabawę i działania praktyczne, utrwalali wiadomości i umiejętności dotyczące zasad zdrowego odżywiania się oraz tego jak ważną rolę soki i musy pełnią w codziennej diecie a także czym są warzywa i owoce. Uczniowie mogli dowiedzieć się jak prawidłowo przechowywać jarzyny, z zachowaniem ich świeżości, co to są witaminy oraz jakie najczęściej dodaje się do soków. Dzieci poznawały smaki soków powstałych ze świeżych, przyniesionych przez siebie owoców i warzyw. Same tworzyły sałatki owocowe, angażowały się w prace plastyczne wykonując wydzieranki, rysunki, malowanki na temat ulubionych owoców i warzyw oraz pomagali przy tworzeniu gazetki klasowej. Na koniec został rozstrzygnięty również szkolny konkurs plastyczny – plakat , broszura, ulotka lub komiks – zachęcający do spożywania soków i musów owocowych i warzywnych ze sklepowej półki oraz prezentujący w kreatywny sposób pozytywne właściwości tych produktów. Wykonane prace wyeksponowano w gazetkach klasowych. Najciekawsze dzieła wzięły udział w Ogólnopolskim Konkursie zorganizowanym przez Stowarzyszenie Krajowej Unii Producentów Soków.
Za realizację programu w klasach I–III odpowiedzialne były p. Edyta Przygoda i p. Barbara Dudzic.Koordynatorem programu była p. Barbara Dudzic.
W kwietniu i maju bieżącego roku Szkoła Podstawowa w Jadownikach już po raz drugi uczestniczyła w międzynarodowym projekcie „A letter for a mother 2017” (list dla mamy) w ramach programu eTwinning. Celem projektu było rozwijanie twórczej aktywności dzieci oraz spędzenie Dnia Matki w sposób niekonwencjonalny. Dzięki zaproszeniu litewskiego przedszkola artystycznego „Etiudas” dzieci z klasy 0 pod kierunkiem nauczycielek, Edyty Dawiec oraz Lucyny Saramak miały okazję przygotować prezenty dla swoich mam. W kwietniu przedszkolaki własnoręcznie przygotowały listy, które umieszczono w butelkach przypominających morskie głębiny. Dzieci długo i z ogromnym zaangażowaniem pracowały aby prezenty były jak najpiękniejsze.
Finałowy etap projektu odbył się 5 maja, na który zostali zaproszeni rodzice dzieci oraz dyrektor szkoły pani Elżbieta Pożoga. Uroczystość została zorganizowana w stylu pirackim. Wszyscy uczestnicy, zarówno dzieci jak i dorośli wystąpili w stroju pirata lub posiadali jakiś element piracki. W pięknych przebraniach i wesołych nastrojach rozpoczęła się wspólna zabawa.
Na początku odczytano list od pirata Rabarbara, który ukrył w sali mapę do skarbu. Dzieci szybko ją odnalazły, a z niej dowiedziały się, że muszą wykonać szereg zadań aby dotrzeć do skarbu. Wspólnie z rodzicami dzieci nauczyły się hymnu pirackiego oraz wykonały lunety. Następnie wyruszono statkiem w podróż morską na wyspę Boogie Woogie, gdzie odtańczono taniec radości. Ponadto dzieci musiały zaśpiewać piosenkę po polsku i angielsku, rozwiązać zagadki oraz wykonać statek z papieru. Ciekawą atrakcją była bitwa na kule z papieru pomiędzy rodzicami i dziećmi. Kiedy wszystkie zadania zostały już wykonane odnaleziono skrzynię ze skarbem. Były w niej ukryte prezenty dla mam i słodkie batoniki dla dzieci.
Po tak emocjonujących zabawach wszyscy udali się na poczęstunek, przygotowany przez rodziców.
Kącik przyrody jest ważnym elementem dekoracyjnym i dydaktycznym w przedszkolu. Dzięki stałym zmianom w kąciku dzieci poznają pory roku, potrafią je wyróżnić i scharakteryzować. Rozwijają umiejętności poznawcze oraz kształtują opiekuńczą postawę wobec różnych roślin.
Wraz z nadejściem wiosny klasa „0” postanowiła założyć swój zielony ogródek. Przy niewielkiej pomocy pani Lucyny Saramak dzieci przygotowały warsztat pracy potrzebny do założenia zielonego kącika: ziemię, nasiona i wodę. Przedszkolaki dowiedziały się, co jest potrzebne roślinom do wzrostu. W doniczkach wypełnionych ziemią wysiały nasiona różnych ziół: majeranku, melisy, mięty, bazylii, oregano. Zasadziły również cebulki na szczypiorek. Na podstawce wyłożonej watą posiały rzeżuchę. Dzieci obiecały, że będą je podlewać. Codziennie obserwują zmiany zachodzące i ich „małym ogródku”. Z niecierpliwością czekają, kiedy pojawią się zielone roślinki.
Przedszkolaki wykonały również dwie prace plastyczne. Jedna grupa pomalowała farbami cebulę narysowaną na dużym kartonie, a druga malowała ogrodnika trzymającego pęk tulipanów. Dzieci narysowały jeszcze ziemię, chmurki i słoneczko, które są potrzebne roślinom, aby mogły rosnąć. Przedszkolaki spoglądając codziennie na swoje rysunki, będą pamiętały o pielęgnacji roślin w kąciku przyrody.
W dniu 28 kwietnia 2017 r. nasze przedszkole odwiedzili policjanci z Komendy Powiatowej w Starachowicach: sierżant Agnieszka Staryczenkow oraz aspirant Jarosław Śliwa. Policjanci przeprowadzili prelekcję na temat bezpieczeństwa na drodze, której celem było kształtowanie prawidłowych zachowań oraz postaw wśród przedszkolaków. Dzieci zostały zapoznane z zasadami bezpiecznego poruszania się podczas przechodzenia przez jezdnię oraz zapamiętały ważne numery alarmowe.
Serdecznie dziękujemy policjantom za wspaniałe spotkanie i niezapomniane przeżycia oraz liczymy na więcej takich akcji.
28 kwietnia 2017r. uczniowie klas IV-VI uczestniczyli w spotkaniu z funkcjonariuszami Policji: st. sierż. Agnieszką Staryczenkow z KPP w Starachowicach oraz asp. Jarosławem Śliwą z Komisariatu Policji w Brodach. Spotkanie poświęcone było bezpieczeństwu w Internecie.
Obecnie z sieci poprzez komputer oraz urządzenia mobilne tj. tablet czy smartfon korzysta niemal każde dziecko. Dostęp do Internetu wiąże się z wieloma możliwościami. Często zdarza się jednak, że kontakt młodego człowieka z wirtualnym światem nie podlega kontroli rodzicielskiej, w związku z czym młodzi internauci narażeni są na szereg niebezpieczeństw. Podczas spotkania p. Agnieszka Staryczenkow omówiła najważniejsze zagrożenia internetowe oraz zasady, którymi należy kierować się korzystając z sieci. Zwróciła uwagę na szkodliwe treści i niebezpieczne gry komputerowe. Przypomniała uczniom o rozważnym umieszczaniu zdjęć i wpisów na portalach społecznościowych, ochronie danych osobowych oraz konieczności ograniczonego zaufania do nowo poznanych osób. Przestrzegała przed bezmyślnym i bezkrytycznym wykorzystywaniem informacji zawartych na stronach www oraz łamaniem praw autorskich. Dużo uwagi poświęciła wyjaśnieniu, czym jest cyberprzemoc, jakie są jej przejawy i prawne konsekwencje. Prelekcji towarzyszył pokaz multimedialny.
Uczniowie z dużym zaangażowaniem uczestniczyli w spotkaniu, chętnie wypowiadali się na poruszane tematy, zadawali gościom pytania. Miejmy nadzieję, że zajęcia z Policją oraz inne działania profilaktyczne podejmowane przez szkołę przyczynią się do poprawy bezpieczeństwa naszych wychowanków w wirtualnym i realnym świecie.
27 kwietnia 2017 r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji 226 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Aby upamiętnić ten doniosły fakt w historii Polski, uczniowie klas IV-VI pod kierunkiem p. Edyty Dawiec i p. Elżbiety Madej przygotowali program artystyczny o patriotycznej wymowie. Uroczystość rozpoczęła się od odśpiewania hymnu państwowego. Następnie młodzi artyści przedstawili genezę polskiej flagi oraz wyjaśnili, jak polskie barwy narodowe kształtowały się na przestrzeni wieków. Na uczniowskim sejmiku starali się w przystępny sposób przedstawić młodszym kolegom i koleżankom, co działo się 3 maja 1791 roku. W celu lepszego zobrazowania sytuacji w kraju zaprezentowali sceny z obrad Sejmu Wielkiego. Chłopcy ubrani w stroje stylizowane odpowiednio do epoki oświecenia wcielili się w rolę króla Stanisława Augusta Poniatowskiego oraz posłów. Nie zabrakło w tym dniu patriotycznych pieśni oraz wzruszających utworów lirycznych wybitnych polskich poetów. Ciekawą formą przybliżenia młodym widzom sensu obchodów Konstytucji 3 Maja była niewątpliwie prezentacja multimedialna pod hasłem „Bóg, Honor, Ojczyzna”. Na zakończenie uroczystości dyrektor szkoły Elżbieta Pożoga podziękowała nauczycielom i młodym aktorom za przygotowanie apelu będącego dla całej społeczności uczniowskiej wspaniałą lekcją patriotyzmu.
Powaga treści, piękna oprawa muzyczna dzięki p. Aleksandrze Bicz oraz współgrająca z całością dekoracja autorstwa p. Edyty Dawiec sprawiły, że zarówno młodsi, jak i starsi uczniowie z wielkim zainteresowaniem obejrzeli występ.
Dnia 24.04.2017r. w Szkole Podstawowej w Jadownikach odbył się apel z okazji Światowego Dnia Ziemi. Tegoroczne spotkanie przygotowane przez uczniów klasy V pod kierunkiem wychowawcy p. Grażyny Staszewskiej i nauczyciela przyrody p. Anety Wojteczek miało na celu zwrócenie uwagi na problem ogromnej ilości śmieci, które stanowią zagrożenie nie tylko dla naszej planety Ziemi, ale również dla zdrowia człowieka.
Piątoklasiści przypomnieli o konieczności właściwego postępowania z odpadami. Przestrzegali przed spalaniem śmieci w piecach i wyrzucaniem ich do lasu. W odegranych scenkach zaprezentowali różne rodzaje pojemników i worków na odpady oraz pokazali, co należy do nich wrzucać. Wyjaśnili, na czym polega recykling, selekcja śmieci i ich odzysk. Pozwalają one nie tylko zmniejszyć obciążenie środowiska naturalnego, ale również na nowo wykorzystać cenne surowce w nich zawarte.
Uczniowie z dużym zainteresowaniem śledzili przebieg spotkania. Zrozumieli, że każdy człowiek jest częścią przyrody i swoim działaniem wpływa na stan otoczenia, w którym żyje. Poprzez takie popularyzowanie postaw proekologicznych wśród dzieci budujemy wspólną odpowiedzialność za Ziemię i naszą przyszłość.
Kwiecień w naszej szkole był kolejnym miesiącem promowania czytelnictwa. Tym razem maraton czytania miał miejsce w kl. „0”. W magiczną krainę baśni wprowadziły milusińskich zaproszone babcie - p. Halina Bicz i p. Halina Dąbrowska. Pod hasłem „Lektury babci i dziadka to dla wnucząt prawdziwa gratka” Panie przeczytały baśnie „Księżniczkę na ziarnku grochu” i "Świniopasa”. Lektura bardzo przypadła do gustu przedszkolakom. Dzieci słuchały w ciszy i skupieniu niezwykłych historii bohaterów, a potem zadawały bardzo mądre pytania szacownym gościom. Nie zabrakło w tym dniu także wspólnej zabawy z babciami oraz słodkich upominków.
Kilka dni później dzieci odwiedziły szkolną bibliotekę. W kameralnym klimacie, wśród baśniowych postaci słuchały fragmentów książki „Kubuś Puchatek” w wykonaniu uczniów klasy VI. Z wielkim zainteresowaniem oglądały kolorowe czasopisma z wizerunkiem sympatycznego misia oraz jego przyjaciół. Układały puzzle, malowały obrazki. Podczas spotkania był również czas na zabawę ruchową - Tor przeszkód dla misia. Miłym akcentem wizyty w bibliotece stała się degustacja miodowych smakołyków. Organizatorami przedsięwzięcia były panie: Lucyna Saramak i Elżbieta Madej.
Wyprawienie dziecka do przedszkola to ogromny stres nie tylko dla maluchów, ale także ich rodziców. By zmniejszyć taki stres u dzieci przedszkole „Pluszowego Niedźwiadka” w Jadownikach zorganizowało dni otwarte, podczas których przyszłe przedszkolaki mogły zapoznać się z nowym miejscem. Zajęcia prowadziły wychowywanie: Irmina Zięba, Aleksandra Czerwińska przy dużej pomocy pań: Katarzyny Pocheć, Katarzyny Dziuby oraz Aleksandry Bicz. Były wspólne gry i dużo dobrej zabawy. Na koniec zajęć dzieci zostały obdarowane słodkim prezentem i kolorowym balonikiem.
W ramach realizowanego cyklu spotkań z książką nauczycielki w przedszkolu Pluszowego Niedźwiadka codziennie, w trakcie poobiedniego odpoczynku, czytają dzieciom bajki. Raz w tygodniu do akcji włączają się również rodzice. Tym razem spotkanie z książką odbyło się w nietypowej scenerii – na łonie natury przy płonącym ognisku, gdzie maluchom została odczytana piękna bajka H. Ch. Andersena pt. "Calineczka”. Organizatorami tego wydarzenia były wychowawczynie wraz z rodzicami. Przedszkolaki uwielbiają kontakt z książką, która nie tylko miło wypełnia przedszkolny czas, ale również rozwija ich wrażliwość i wpływa na ich rozwój intelektualny.
W pierwszych miesiącach bieżącego roku w Szkole Podstawowej w Jadownikach odbyła się zbiórka odzieży dla boliwijskich dzieci. O tym jak wygląda życie w Boliwii opowiedziała uczniom misjonarka Katarzyna Kamińska goszcząca w szkole jesienią ubiegłego roku. Zwróciła się wówczas z gorącą prośbą o pomoc.
W akcję zaangażował się Samorząd Uczniowski, a w szczególności uczennice z klasy IV: Wiktoria Mergalska, Andżelika Markiewicz oraz Kinga Wojciechowska działające w sekcji „Pomocnicy”. Dziewczynki pod czujnym okiem p. Edyty Dawiec i p. Anety Wojteczek przygotowały plakaty reklamujące akcję, segregowały odzież oraz przygotowały paczkę do wysyłki.
Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom, rodzicom uczniów naszej szkoły: Agacie Przygoda, Magdalenie Dąbrowskej, Agnieszce Markiewicz, Ewelinie Piwko oraz Agnieszce Pożoga.
27 marca uczniowie kl. IV-VI ze Szkoły Podstawowej w Jadownikach uczestniczyli w Wiosennym Turnieju Językowym. Pod wymownym hasłem „Słówko do słowa zabawa gotowa” trzyosobowe drużyny zmagały się z różnorodnymi zadaniami.
Zawodnicy bez problemu odgadywali zagadki przyrodnicze, wyszukiwali nazwy roślin i zwierząt w zdaniach, rozwiązywali testy frazeologiczne i wiedzy o wiośnie, uzupełniali przysłowia. Z ogromnym zaangażowaniem redagowali krótkie opowiadanie o tematyce wiosennej. Natomiast w poetyckim kwiatobraniu określali typy wypowiedzeń i rodzaje rymów. Z wielkim rozmachem kręcili wiosennym kołem lotto ,odgadując zwiastuny wiosny. Dużą kreatywnością wykazali się podając tytuły piosenek z ulubionym zwierzątkiem w tle. Dopełnieniem tej konkurencji było odśpiewanie fragmentu utworu muzycznego przez drużyny. Nie zabrakło w tym dniu również pantomimy oraz skrętaczy językowych. W ramach promocji ciekawych książek zawodnicy zaprezentowali fragmenty powieści „Tajemniczy ogród”, „Serce”, „Lusterko dla każdej dziewczyny”. Najwięcej emocji dostarczyły uczniom konkurencje ruchowe. Zawody z piórkiem, rzut do wody, zabawy z balonikiem z wiosenną niespodzianką oraz gra z wody do wody ożywiła nawet publiczność, która gorąco dopingowała swojej drużynie.
Na zakończenie imprezy wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni drobnymi upominkami i słodyczami. Dzień upłynął w ciepłej i niezwykle miłej atmosferze. Turniej zaś tak bardzo spodobał się uczniom, że po jego zakończeniu od razu deklarowali chęć uczestniczenia w nim w przyszłym roku. Nad sprawnym przebiegiem przedsięwzięcia czuwały panie: Elżbieta Madej ,Aneta Wojteczek.
Lista dzieci zakwalifikowanych do Oddziału Przedszkolnego
„Przedszkole Pluszowego Niedźwiadka” w Jadownikach na rok szkolny 2017/2018
1. Bado Grzegorz
2. Bicz Nikodem
3. Cedro Jan
4. Ciepielewski Filip
5. Grzesik Stanisław
6. Jaros Maja
7. Jaros Maria
8. Kępa Gabriela
9. Kępa Gabriela
10. Latała Jakub
11. Lipa Magdalena
12. Maciąg Maja
13. Mergalski Bartosz
14. Niedziela Patryk
15. Orczyk Julia
16. Pela Patrycja
17. Prostak Michał
18. Serwicka Zofia
19. Sikora Marcel
20. Sipa Łukasz
21. Sitek Zuzanna
22. Stachera Zofia
23. Wójcik Ksawery
24. Wójcik Wiktor
25. Zielińska Lena
Lista dzieci zakwalifikowanych do Oddziału Przedszkolnego kl. „0”
w Jadownikach na rok szkolny 2017/2018
1. Bado Nikola
2. Gawłowicz Zuzanna
3. Kania Adrian
4. Kogut Magdalena
5. Kolasa Antoni
6. Maciąg Natalia
7. Matysek Kacper
8. Pożoga Patrycja
9. Przygoda Andrzej
10. Przygoda Jakub
11. Samiec Błażej
12. Serwicka Julia
13. Wilczyńki Antoni
14. Zapała Julia
Lista dzieci zakwalifikowanych do klasy pierwszej w Jadownikach
na rok szkolny 2017/2018
1. Bado Wojciech
2. Grzesik Aniela
3. Klamczyńska Kinga
4. Kucharczyk Lena
5. Maciąg Maja
6. Mergalski Wojciech
7. Piwko Weronika
8. Prześrut Piotr
9. Seremak Anna
10. Szmalec Faustyna
11. Wójcik Bartosz
12. Żurowska Aleksandra
W bieżącym roku szkolnym uczniowie Szkoły Podstawowej w Jadownikach wraz z nauczycielami i rodzicami uczestniczyli w akcji "Cała Polska czyta Dzieciom", która była zarazem kontynuacją projektu z ubiegłego roku pod hasłem: "Wspólne czytanie". Celem tego projektu było propagowanie czytelnictwa wśród dzieci, a także uświadomienie rodzicom walorów wspólnego, codziennego czytania książek. W ramach tego przedsięwzięcia podjęto szereg różnorodnych działań. Było to przede wszystkim cykliczne czytanie utworów przez rodziców uczniów klas I- III.
W klasie I bajki pt: "Roszpunka’’ oraz "Książę i psy" czytała pani Alina Zapała. W klasie II czytały panie: Anna Szwugier i Anna Markiewicz bajki pt: "Lisica i kura", "Wilk i owieczka", "Piękna i Bestia" oraz "W 80 dni dookoła świata". W klasie III utwory czytały pani Ewelina Piwko "Legendy Ujazd – Krzyżtopór" oraz "Legenda o Białej Damie", a w związku z tygodniem życzliwości opowiadanie pt: "O Ali, Wojtku, kocie i rysowaniu na płocie" czytała dzieciom pani Magdalena Kolasa. Okres świąteczny rozpoczęliśmy piękną baśnią pt: "Dziewczynka z zapałkami", którą czytała pani Małgorzata Sarwicka. Przystępując do udziału w nowym projekcie "Chroń Dziecięce Uśmiechy" uczniowie wysłuchali bajki edukacyjnej - jak dbać o zęby, pt: "O Jurku, którego bolał ząb", którą czytała pani Emilia Bado.
W ramach tej kampanii rozwijającej czytelnictwo wśród uczniów, organizowane były: wystawy ulubionych książek, konkursy czytelnicze, lekcje biblioteczne, czytanie koleżeńskie, zabawy edukacyjne typu: kalambury, skojarzenia, quizy czytelnicze, krzyżówki, zagadki.
Realizacja tego projektu dała wszystkim dużo satysfakcji i pozwoliła uruchomić nowe obszary aktywności dziecięcej. Zachęciła rodziców do współpracy z nauczycielem i pokazała, że możemy współdziałać dla dobra wszystkich dzieci. Inicjatorkami spotkań propagujących czytanie w klasach młodszych były panie: Barbara Dudzic i Edyta Przygoda.
Na przełomie lutego i marca w Szkole Podstawowej w Jadownikach przeprowadzony został konkurs matematyczny „Tabliczkowy zawrót głowy”. Konkurs skierowany był do uczniów klas IV-VI. Składał się z dwóch etapów.
Podczas rozwiązywania testów uczestnicy musieli wykazać się doskonałą znajomością tabliczki mnożenia, biegłością rachunkową, umiejętnością rozwiązywania ciekawych zadań i problemów matematycznych, logicznym myśleniem.
Zaszczytny tytuł „Mistrza tabliczki mnożenia” w poszczególnych klasach przypadł w udziale uczniom z najwyższą liczbą punktów: Tobiaszowi Klamczyńskiemu (klasa VI), Aleksandrze Mergalskiej (klasa V) i Michałowi Lisowi (klasa IV). Na kolejnych dwóch miejscach uklasyfikowali się: w klasie VI – Zuzanna Pożoga i Kacper Wrzesień, w klasie V – Bartosz Gwóźdź i Jakub Garbacz, w klasie IV – Mikołaj Góźdź i Jakub Gwóźdź. Zwycięzcy otrzymali z rąk pani dyrektor Elżbiety Pożoga pamiątkowe dyplomy oraz nagrody. Serdecznie gratulujemy!
Pomysłodawcą i organizatorem konkursu była pani Grażyna Staszewska – nauczyciel matematyki.
W przedszkolu nie zapomniano o Dniu Kobiet. Wszystkie panie i dziewczynki świętowały. Mali mężczyźni przygotowali niespodzianki dla swoich koleżanek oraz dla pań nauczycielek. Chłopcy wykonali prace plastyczne zadedykowane dziewczynkom, w które włożyli wiele zaangażowania. Nie obyło się bez pysznych słodkości, zabaw oraz konkursów. Z dziewczęcych twarzy uśmiech nie schodził przez calutki dzień, a chłopcy zachowywali się jak prawdziwi gentelmani, byli przemili, uczynni i sympatyczni. Na koniec zajęć panie przemieniły maluchy w tygryski, kotki, motylki za pomocą czarodziejskiego pędzla i farb do twarzy. Wszystkie panie i dziewczynki dziękują chłopcom za piękne życzenia, kwiaty i promienny uśmiech.
02.03.2017 przedszkolaki z Jadownik wybrały się z wizytą do salonu fryzjerskiego. Miały możliwość przyjrzeć się z bliska pracy fryzjerki, a także zapoznać się z wyposażeniem salonu fryzjerskiego. Dzieci obserwowały i zadawały pytania. Każdy na własne oczy mógł zobaczyć, że praca fryzjera wymaga siły i cierpliwości. Chętne dzieci zostały uczesane, na zakończenie przedszkolaki zostały poczęstowane cukierkami. Spotkanie było okazją do utrwalenia wiadomości zdobytych przez dzieci w bloku tematycznym ,,ZAWODY”. Wizyta sprawiła maluchom wiele radości, wzbogaciła je o nowe doświadczenia i wiadomości.
Serdecznie dziękujemy pani Monice Serwickiej z salonu fryzjerskiego za wspaniałe spotkanie.
DYREKTOR SZKOŁY PODSTAWOWEJ W JADOWNIKACH
ogłasza rekrutację
do oddziałów przedszkolnych oraz klasy pierwszej
na rok szkolny 2017/2018
HARMONOGRAM REKRUTACJI DO ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO
dzieci 3-4 letnich oraz 5-6 letnich
10.03.2017r. – 27.03.2017r. – Składanie wniosków wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnianie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postepowaniu rekrutacyjnym na rok szkolny 2017/2018 dzieci 3-4 oraz 5-6 letnie, pragnące rozpocząć edukację przedszkolną od godz. 8.00 do godz.15.00;
30.03.2017 r. – Weryfikacja przez komisję rekrutacyjną wniosków o przyjęcie do oddziału przedszkolnego i dokumentów potwierdzających spełnianie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym, w tym dokonanie przez przewodniczącego komisji rekrutacyjnej czynności ustawowych;
31.03.2017r. – ogłoszenie wyników rekrutacji - lista kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do oddziału przedszkolnego zostanie wywieszona na tablicy informacyjnej w budynku szkoły oraz na stronie internetowej szkoły godz.15.00;
07.04.2017r. do godz.15.00 – Potwierdzenie przez rodzica kandydata woli przyjęcia w postaci pisemnego oświadczenia;
12.04.2017 godz. 15.00 – Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych.
SERDECZNIE ZAPRASZAMY
RODZICÓW WRAZ Z DZIEĆMI 3-4 oraz 5-6 LETNIMI
NA DZIEŃ OTWARTY,
KTÓRY ODBĘDZIE SIĘ W SZKOLE PODSTAWOWEJ W JADOWNIKACH
DNIA 23.03.2017 r. O GODZ. 13.30
HARMONOGRAM REKRUTACJI DO KLASY PIERWSZEJ
NA ROK SZKOLNY 2017/2018
10.03.2017r. – 27.03.2017r. – Składanie wniosków wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnianie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postepowaniu rekrutacyjnym na rok szkolny 2017/2018, pragnące rozpocząć edukację przedszkolną od godz. 8.00 do godz.15.00;
30.03.2017 r. – Weryfikacja przez komisję rekrutacyjną wniosków o przyjęcie do klasy pierwszej i dokumentów potwierdzających spełnianie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym, w tym dokonanie przez przewodniczącego komisji rekrutacyjnej czynności ustawowych;
31.03.2017r. – ogłoszenie wyników rekrutacji - lista kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do klasy pierwszej zostanie wywieszona na tablicy informacyjnej w budynku szkoły oraz na stronie internetowej szkoły do godz.15.00;
07.04.2017r. do godz.15.00 – Potwierdzenie przez rodzica kandydata woli przyjęcia w postaci pisemnego oświadczenia;
12.04.2017 godz. 15.00 – Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych.
SERDECZNIE ZAPRASZAMY
Dodatkowe informacje pod nr tel. 41 272 16 88
Dokumenty do pobrania w wersji elektronicznej oraz na terenie szkoły.
Dyrektor szkoły
Dokumenty do pobrania w wersji elektronicznej:
Deklaracja o kontynuowaniu pobytu w przedszkolu 17-18.doc
Wniosek o przyjęcie - oddział przedszkolny.docx
Wiosna zbliża się wielkimi krokami. Przyroda budzi się do życia. Korzystając ze słonecznej aury dzieci z przedszkola "Pluszowego Niedźwiadka” w Jadownikach wyruszyły na poszukiwanie pierwszych oznak wiosny. I udało się! W okolicznych ogródkach pojawiły się pąki na krzewach magnolii, a na polanie niedaleko przedszkola dzieci odkryły rosnące na wierzbie „kotki”. Bezpośredni kontakt z przyrodą i ukierunkowana obserwacja są najlepszą lekcją dla naszych maluchów. To był udany spacer, gdyż dowiedzieliśmy się, że wiosna jest już bardzo blisko.
Dnia 1 marca odbyło się wielkie pieczenie pysznych gofrów. Dzieci poznały składniki i sposób wykonywania tego smakołyku, razem z paniami wyrabiały ciasto. Wszystkie maluszki całym sercem pomagały przy wsypywaniu mąki, rozbijaniu jajek, mieszaniu, miksowaniu i pieczeniu. Przy okazji słodkiego kucharzenia dowiedziały się, że należy być bardzo ostrożnym podczas obsługi urządzeń elektrycznych. Wszędzie unosił się wspaniały aromat pieczonego ciasta. Dzieci z cierpliwością czekały, aż gofry będą gotowe. Każde mógło samo zdecydować z czym będzie je jadło. Do wyboru był: dżem, cukier puder, owoce oraz serek. Wszystkie gofry wyglądały apetycznie. Były tak pyszne, że co niektórzy skorzystali z dokładki. Nasze przedszkolaki uwielbiają takie kulinarne zajęcia, ponieważ to sama przyjemność spożywać to, co się samodzielnie przygotowało.