Św. Jan Pawł II (1920-2020)
W tym roku świętujemy setną rocznicę urodzin św. Jana Pawła II, który przyszedł na świat 18 maja 1920 roku w Wadowicach. Ten wielki święty wniósł nieoceniony wkład w historię naszego kraju, Europy, świata oraz w historię Kościoła powszechnego.
O Karolu Wojtyle powiedziano i napisano już bardzo wiele, dobrze znana jest również jego biografia, która doczekała się licznych ekranizacji. W trudnym dla nas wszystkich czasie – gdy zmagamy się z pandemią koronawirusa i stawiamy pytania o przyszłość naszych rodzin oraz społeczeństwa – warto także zapytać o to, co On dziś miałby nam do powiedzenia? Z jakim przesłaniem zwróciłby się do rodaków w maju 2020 roku?
„Nie bójcie się, otwórzcie, otwórzcie na oścież drzwi Chrystusowi. Dla Jego zbawczej władzy otwórzcie granice państw, systemów ekonomicznych i politycznych, szerokie dziedziny kultury, cywilizacji, rozwoju! Nie bójcie się! Chrystus wie, co nosi w swoim wnętrzu człowiek. On jeden to wie!”
W roku szkolnym 2019/2020 uczniowie klas 7-8 Publicznej Szkoły Podstawowej w Jadownikach uczestniczyli w kampanii edukacyjno-informacyjnej „Znamię! Znam je?”.
Celem kampanii jest upowszechnienie wiedzy z zakresu profilaktyki czerniaka. Obecnie, pomimo wielu akcji profilaktycznych, czerniak stanowi nadal problem społeczny i jest główną przyczyna zgonów z powodu nowotworów złośliwych skóry. W Polsce rocznie odnotowuje się ok. 3.000 przypadków nowych zachorowań na czerniaki, dlatego inicjatywy mające na celu promocję profilaktyki tego nowotworu.
Uczniowie otrzymali bardzo pokaźną „porcję wiedzy” na temat epidemiologii i profilaktyki czerniaka. Mogli dokonać samoobserwacji skóry porównując znamiona ze zdjęciami czerniaka. Przekazano im wiedzę na temat ryzyka zachorowania na czerniaka, uświadomiono zagrożenia i wskazano osoby najbardziej narażone na rozwój tego nowotworu. Dzięki filmom edukacyjnym na temat samoobserwacji skóry oraz quizom internetowym zajęcia były dla uczniów bardzo absorbujące i ciekawe.
Nie bez powodu odbiorcami kampanii byli siódmo – i ósmoklasiści, bowiem temat przeciwdziałania chorobom cywilizacyjnym realizowany jest na zajęciach z zakresu profilaktyki prozdrowotnej zarówno na lekcjach biologii, wychowania do życia w rodzinie, czy zajęciach z wychowawcą. Za budowanie świadomości czerniaka oraz budowanie odpowiedzialnych zachowań i prozdrowotnych postaw wśród młodzieży odpowiedzialne były panie: Edyta Przygoda i Aneta Wojteczek.
Ustalony przez Ministra Edukacji Narodowej harmonogram postępowania rekrutacyjnego do szkół dla młodzieży dostosowany został do zmienionego terminu przeprowadzanych egzaminów ósmoklasisty, w tym terminu wydania zaświadczenia o wyniku tego egzaminu przez okręgowe komisje egzaminacyjne.
· Wnioski o przyjęcie do szkół ponadpodstawowych
Wniosek o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej wraz z dokumentami będzie można składać w dwóch etapach:
Od 15 do 22 czerwca br. będzie można składać wnioski do szkoły ponadpodstawowej dwujęzycznej, oddziału dwujęzycznego, oddziału międzynarodowego, oddziału przygotowania wojskowego w szkole ponadpodstawowej, oddziałów wymagających od kandydatów szczególnych indywidualnych predyspozycji, a także szkół i oddziałów prowadzących szkolenie sportowe w szkołach ponadpodstawowych.
· Terminy uzupełnienia wniosków
Wniosek o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej należy uzupełnić:
· Ogłoszenie list kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych
Listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych ogłoszone zostaną 12 sierpnia 2020 r.
W okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty wniosek o przyjęcie do szkoły, w tym wymagane załączniki mogą być przesyłane za pomocą środków komunikacji elektronicznej.
W okresie ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty zapoznanie się rodziców i uczniów z wynikami postępowania rekrutacyjnego w formie list kandydatów (zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych oraz przyjętych i nieprzyjętych) może odbywać się za pomocą stron internetowych tych jednostek.
· Potwierdzenie woli przyjęcia do szkoły ponadpodstawowej
Od 13 do 18 sierpnia br. w szkole, do której kandydat został zakwalifikowany należy potwierdzić wolę przyjęcia w postaci przedłożenia oryginału świadectwa ukończenia szkoły i oryginału zaświadczenia o wynikach egzaminu zewnętrznego. Należy to zrobić, jeśli dokumenty te nie zostały złożone w uzupełnieniu wniosku o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej. W przypadku szkoły prowadzącej kształcenie zawodowe chodzi również o zaświadczenie lekarskie zawierające orzeczenie o braku przeciwskazań zdrowotnych do podjęcia praktycznej nauki zawodu oraz odpowiednio orzeczenie lekarskie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do kierowania pojazdami i orzeczenie psychologiczne o braku przeciwwskazań psychologicznych do kierowania pojazdem.
W przypadku braku możliwości przedłożenia takiego zaświadczenia lub orzeczenia, rodzic kandydata lub pełnoletni kandydat informują o tym dyrektora szkoły w terminie do 18 sierpnia 2020 r. do godz. 15.00. Należy wtedy wskazać przyczynę niedotrzymania terminu. Wówczas zaświadczenie lub orzeczenie składa się dyrektorowi szkoły, do której uczeń został przyjęty, nie później niż do 25 września 2020 r.
Nieprzedłożenie do 25 września 2020 r. zaświadczenia lub orzeczenia będzie równoznaczne z rezygnacją z kontunuowania nauki w szkole, do której uczeń został przyjęty. W przypadku szkoły prowadzącej kształcenie zawodowe – w oddziale realizującym kształcenie w zawodzie, do którego został przyjęty.
Listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych ogłoszone będą 19 sierpnia 2020 r.
· Dodatkowe rozwiązania ujęte w harmonogramie
Harmonogram uwzględnia również terminy przewidziane na czynności sprawdzające, o których mowa w art. 150 ust. 7 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe oraz czynności przewidziane w postępowaniu odwoławczym, o których mowa w art. 158 ust. 6-9 ustawy – Prawo oświatowe.
W postępowaniu rekrutacyjnym do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2020/2021 odstąpiono od przeprowadzania postępowania uzupełniającego z uwagi na brak możliwości przeprowadzenia tego postępowania z zachowaniem terminu przewidzianego w prawie (w art. 161 ust. 2 ustawy – Prawo oświatowe), tj. do końca sierpnia roku poprzedzającego rok szkolny, na który jest przeprowadzane postępowanie rekrutacyjne.
W przypadku kandydatów do szkół ponadpodstawowych, którzy nie zostaną przyjęci do szkół dla młodzieży w postępowaniu rekrutacyjnym na rok szkolny 2020/2021, o przyjęciu do tych szkół będzie decydował dyrektor szkoły, podobnie jak to było w poprzednich latach (na podstawie art. 130 ust. 2 ustawy – Prawo oświatowe).
Za zapewnienie miejsca w szkole ponadpodstawowej wszystkim realizującym obowiązek nauki dzieciom i młodzieży zamieszkującym na obszarze powiatu odpowiada rada powiatu (zgodnie z art. 39 ust. 7 ustawy – Prawo oświatowe).
· Konsultacje dotyczące projektu harmonogramu
Od 8 do 13 maja br. przeprowadzono konsultacje zewnętrzne dotyczące projektu terminów postępowania rekrutacyjnego, terminów składania dokumentów do klas I szkół ponadpodstawowych i klas wstępnych szkół ponadpodstawowych (o których mowa w art. 25 ust. 3 ustawy Prawo oświatowe), z wyjątkiem szkół policealnych, branżowych szkół II stopnia oraz liceów ogólnokształcących dla dorosłych na rok szkolny 2020/2021.
Otrzymaliśmy uwagi od ponad 200 podmiotów, w tym osób prywatnych, nauczycieli, rodziców, samorządów, dyrektorów szkół i placówek, a także kuratorów oświaty. Wszystkie uwagi zostały szczegółowo przeanalizowane, a część z nich, po ich uwzględnieniu, wpłynęła na ostateczny kształt harmonogramu. Dziękujemy za zainteresowanie konsultacjami i współpracę przy konstruowaniu terminarza.
Terminy postępowania rekrutacyjnego na rok szkolny 2020/2021 do szkół dla dorosłych, branżowej szkoły II stopnia oraz szkoły policealnej będą ogłaszane przez właściwego kuratora oświaty.
Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Jadownikach informuje o wprowadzaniu kolejnych etapów powrotu do stacjonarnego funkcjonowania placówki
Kalendarz zmian w szkołach i placówkach do wakacji według wytycznych Ministerstwa Edukacji Narodowej
Od poniedziałku, 18 maja br. przywracamy możliwość, za zgodą rodziców, prowadzenia bezpośrednich zajęć dla dzieci i młodzieży z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego, wymagających wsparcia, w tym zajęć rewalidacyjnych niezbędnych do ich prawidłowego rozwoju.
Zajęcia będą prowadzone z zachowaniem zasad sanitarnych.
Planowany kalendarz zmian w szkołach w kolejnych tygodniach – do wakacji:
Od 25 maja br. przywracamy zajęcia opiekuńczo-wychowawcze z możliwością prowadzenia zajęć dydaktycznych dla uczniów klas I-III szkół podstawowych. Utrzymujemy obowiązek realizowania podstawy programowej. W zależności od sytuacji w szkole dyrektor podejmie decyzję, czy będzie to kształcenie w formie stacjonarnej, czy z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.
Od 25 maja br. uczniowie klas VIII szkół podstawowych, będą mieli możliwość korzystania z konsultacji na terenie szkoły ze wszystkich przedmiotów, w szczególności z tych przedmiotów, z których od 16 do18 czerwca będą zdawać egzamin ósmoklasisty. Wymiar tych konsultacji zostanie uzależniony od potrzeb ucznia, a także warunków szkoły.
Od 1 czerwca br. uczniowie pozostałych klas ze szkół dla dzieci i młodzieży będą mieli możliwość korzystania z konsultacji ze wszystkich przedmiotów na terenie szkoły. Wymiar tych konsultacji zostanie uzależniony od potrzeb ucznia, a także warunków szkoły. Konsultacje będą dobrowolne dla ucznia.
Wszystkie zajęcia będą zorganizowane zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego.
Szczegółowe informacje zostaną przekazane na bieżąco po przeprowadzeniu indywidualnych konsultacji z rodzicami uczniów.
Z poważaniem – Elżbieta Pożoga
Biblioteka szkolna PSP w Jadownikach zorganizowała w kwietniu konkurs fotograficzny pod hasłem „Z książką mi do twarzy”. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu zdjęcia tematycznie nawiązującego do tytułowego hasła. Uczniowie mogli zastanowić się, jaką rolę w ich życiu odgrywa książka i puścić wodze fantazji przy fotografowaniu.
Za najciekawsze prace uznano zdjęcia następujących uczniów:
I miejsce – Konrad Mergalski z kl. 8
II miejsce – Karolina Lis z kl. 5
III miejsce – Katarzyna Bies z kl. 1.
Zwycięzcom gratuluję! W szkole czekają na nich atrakcyjne nagrody. Zostaną wręczone, gdy wszyscy bezpiecznie wrócimy do nauki stacjonarnej.
Tymczasem zachęcam do udziału w kolejnym konkursie czytelniczym „Książka moim oknem na świat”. Szczegóły w e-dzienniku.
Dyrektor Klubu Dziecięcego w Gminie Pawłów z siedzibą Jadowniki 49 informuję, że w związku z decyzją o otwarciu wszystkich form oddziałów opiekuńczych dla dzieci od 6 maja bieżącego roku klub dziecięcy wznawia swoją działalność. Opieka odbywa sięw godz. od 6.30 do 15.30. z uwzględnieniem wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego i Ministra Zdrowia.
Wszelkie informacje można uzyskać pod numerem tel. 412721688 lub drogą elektroniczną jadownikiskola@vp.pl
Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Jadownikach informuję, że w związku z decyzją o otwarciu przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych i innych form wychowania przedszkolnego od 6 maja bieżącego roku wznawia działalność oddział przedszkolny w niniejszej placówce w godz. od 7.30 do 15.30. Zaplanowane zajęcia opiekuńcze będą prowadzone z uwzględnieniem wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego i Ministra Zdrowia.
Wszelkie informacje można uzyskać pod numerem tel. 412721688 lub drogą elektroniczną jadownikiskola@vp.pl
Trzeci maja to bardzo ważny dzień dla wszystkich Polaków. Obchodzimy wtedy święto uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Była to pierwsza spisana konstytucja w Europie, regulująca organizację władz państwowych oraz prawa i obowiązki obywateli. Uchwalona została przez króla Stanisława Augusta Poniatowskiego w 1791 roku. Obchody tego święta były zakazane podczas rozbiorów, przez cały ten okres Konstytucja 3 Maja była symbolem dążenia narodu polskiego do odzyskania niepodległości, a następnie stała się pierwszym świętem państwowym ustanowionym w niepodległej Polsce w 1919 roku.
Dzisiaj Konstytucja 3 Maja traktowania jest przez Polaków jako fundament tradycji ustrojowej państwa polskiego. Stanowi świadectwo troski o dobro Ojczyzny w momentach zagrożenia. Obecnie wszyscy dumnie obchodzimy to święto wywieszając flagi na naszych domach, instytucjach publicznych oraz placach, śpiewając hymn polski.
Ze względu na obecną sytuację w kraju tegoroczne obchody święta Konstytucji 3 Maja oraz Dnia Flagi Rzeczpospolitej Polskiej przez naszą społeczność szkolną były świętowane w zaciszu domowym. Uczniowie byli zachęcani przez nauczycieli i wychowawców do brania czynnego udziału w obchodach tego święta poprzez śledzenie bieżących wydarzeń dostępnych w przestrzeni cyfrowej, wywieszenie flagi na swoich domach, uroczyste odśpiewanie hymnu państwowego, zapoznanie się z historią utworzenia Konstytucji 3 Maja oraz obejrzenie filmów edukacyjnych.
Uroczystości z okazji święta Konstytucji 3 Maja rozpoczęły się warszawskiej archikatedrze św. Jana Chrzciciela, gdzie para prezydencka wzięła udział w mszy świętej za ojczyznę. Następnie w południe w Pałacu Prezydenckim odbyła się uroczystość, w trakcie której prezydent Andrzej Duda wręczył odznaczenia, w tym najwyższe odznaczenie państwowe - Order Orła Białego. O godzinie 13.00 prezydent wygłosił orędzie do Polaków.
Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Jadownikach informuje o podpisaniu nowelizacji rozporządzenia w dniu 24 kwietnia 2020 r przez Ministra Edukacji Narodowej rozporządzenia w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.
Do 24 maja 2020 przedłużona została przerwa w nauczaniu stacjonarnym w jednostkach systemu oświaty. Nauka będzie się odbywać na odległość.
Egzamin ósmoklasisty zaplanowano na 16 – 18 czerwca 2020 r.
Wszelkie informację zostaną przekazywane na bieżąco po szczegółowym ustaleniu Ministerstwa Edukacji Narodowej.
Z poważaniem
Dyrektor szkoły - Elżbieta Pożoga
W związku z obowiązującym Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z 10 kwietnia 2020 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19. Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Jadownikach informuje o wydłużeniu zawieszenia zajęć w szkole do dnia 26 kwietnia 2020 r. Nauka szkolna przebiega zgodnie z wykorzystaniem dotychczasowych metod i form kształcenia na odległość.
Zmianie uległ także termin przeprowadzenia egzaminu ósmoklasisty. Egzamin ósmoklasisty zaplanowany na dni: 21, 22 i 23 kwietnia 2020 r. zostaje przesunięty w czasie i odbędzie się w czerwcu 2020 r. Komunikat w tej sprawie zostanie ogłoszony nie później niż na 21 dni przed pierwszym dniem przeprowadzania danego egzaminu.
O kolejnych decyzjach w związku z zaistniałą nadzwyczajną sytuacją informacje zostaną przekazywane na bieżąco.
Z poważaniem Elżbieta Pożoga
Wyniki rekrutacji do oddziałów przedszkolnych oraz klasy pierwszej
w Publicznej Szkole Podstawowej w Jadownikach
w roku szkolnym 2020/2021
W dniu 24.03.2020 r. Komisja Rekrutacyjna rozpatrzyła wnioski o przyjęcie do oddziału przedszkolnego oraz klasy pierwszej. Sporządzono listy osób zakwalifikowanych do w/w oddziałów:
Lista dzieci zakwalifikowanych do oddziału przedszkolnego 3-4 latków
W Publicznej Szkole Podstawowej w Jadownikach na rok szkolny 2020/2021
1. Natalia Bado
2. Patrycja Bado
3. Michał Bies
4. Filip Dąbrowski
5. Zuzanna Gos
6. Maria Jaros
7. Aleksandra Jasztal
8. Amelia Józwik
9. Magdalena Kat
10. Zofia Kłonica
11. Zofia Lipa
12. Mikołaj Maciąg
13. Nikodem Maciąg
14. Ewa Markiewicz
15. Kamil Mergalski
16. Hanna Miodowska
17. Gabriela Niedziela
18. Blanka Pulut
19. Aleksandra Saramak
20. Sebastian Sepioło
21. Maja Seremak
22. Filip Sławek
23. Alicja Stachera
24. Dawid Stępień
25. Zofia Wsół
Lista dzieci zakwalifikowanych do oddziału przedszkolnego 5-6 latków w Publicznej Szkole Podstawowej w Jadownikach na rok szkolny 2020/2021
1. Grzegorz Bado
2. Aleksander Dąbrowski
3. Maja Grzesik
4. Maria Gwóźdź
5. Maria Jaros
6. Gracjan Kat
7. Krystian Kotulski
8. Nikola Kucharczyk
9. Piotr Malinowski
10. Dawid Markiewicz
11. Paweł Prześrut
12. Julia Romańska
13. Maciej Samiec
14. Kacper Saramak
15. Daniel Sepioło
16. Zuzanna Sitek
17. Wiktoria Wolska
18. Wiktor Wójcik
19. Lena Zielińska
20. Oliwia Ziewiec
Lista uczniów zakwalifikowanych do kl. I Publicznej Szkoły Podstawowej w Jadownikach na rok szkolny 2020/2021
Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Jadownikach informuje, że z dniem 25 marca 2020 r. wprowadza się realizację podstawy programowej z uwzględnieniem potrzeb edukacyjnych i możliwości psychofizycznych dziecka. Zgodnie z Rozporządzeniem MEN z dnia 20 marca 2020 r. ws. szczegółowych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 – od dnia 25 marca 2020 r. do odwołania będzie obowiązywało zdalne nauczanie z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość. Podstawowe narzędzie komunikacyjne stanowi dziennik elektroniczny- zakładka wiadomości lub zadanie domowe, portale społecznościowe, droga e-mail. Do pracy z uczniami wykorzystywane będą także platformy edukacyjne oraz materiały dostępne na stronach internetowych MEN, CKE, OKE oraz inne wskazane przez nauczyciela.
Zajęcia przeprowadzane zostają zgodnie planem lekcji.
Konsultacje z nauczycielami dla uczniów i rodziców obowiązują w godz. 9.00- 14.00 za pomocą dziennika elektronicznego, portali społecznościowych oraz telefonicznie.
Zwracam się z prośbą do Uczniów, Rodziców oraz Nauczycieli do sumiennego i rzetelnego wykonywania zadań w tym niezwykle trudnym okresie życia. Wszystkim życzę powodzenia i wytrwałości.
Z poważaniem Dyrektor Szkoły Elżbieta Pożoga.
REKRUTACJA ORAZ WSZELKIE SPRAWY ADMINISTRACYJNE REALIZOWANE SĄ DROGĄ ELEKTRONICZNĄ - jadownikiszkola@vp.pl
Dyrektor PSP w Jadownikach informuje, że wnioski dotyczące rekrutacji do oddziałów przedszkolnych i klasy I zamieszczone są na stronie Gminy Pawłów oraz stronie szkoły - spjadowniki.edupage.org - zakładka Przedszkole Pluszowego Niedźwiadka – Rekrutacja lub w Aktualnościach .
Z uwagi na bezpieczeństwo zdrowotne prosimy o pobranie i przesyłanie wypełnionych druków na wskazany powyżej adres e- mailowy w formie elektronicznej lub skanu dokumentu.
Podobnie zaświadczenia, opinie, dokumenty wydawane są w formie skanu poświadczonego pieczątką dyrektora oraz placówki. Możliwy jest również przekaz drogą pocztową lub w sprawach pilnych po indywidualnym ustaleniu osobistego odbioru dokumentów.
Wszelkie informacje odbywają się za pośrednictwem poczty elektronicznej.
Z poważaniem Elżbieta Pożoga
DYREKTOR PUBLICZNEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ W JADOWNIKACH
ogłasza rekrutację
do oddziałów przedszkolnych oraz klasy pierwszej na rok szkolny
2020/2021
HARMONOGRAM REKRUTACJI DO ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO
dzieci 3-4 letnich oraz 5-6 letnich
Do dnia 28.02.2020 r. - składanie deklaracji o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego w roku szkolnym 2020/2021.
02.03.2020 r. godz.8.00 – 23.03.2020 r. godz.15.00 składanie wniosków wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnianie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postepowaniu rekrutacyjnym na rok szkolny 2020/2021 dzieci 3- 4 oraz 5-6 letnich, pragnących rozpocząć edukację przedszkolną.
24.03.2020 r. godz.15.00– weryfikacja przez komisję rekrutacyjną wniosków o przyjęcia do oddziału przedszkolnego i dokumentów potwierdzających spełnianie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym, w tym dokonanie przez przewodniczącego komisji rekrutacyjnej czynności ustawowych;
27.03.2020 r. godz. 15.00– ogłoszenie wyników rekrutacji - lista kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do oddziału przedszkolnego zostanie wywieszona na tablicy informacyjnej w budynku szkoły oraz na stronie internetowej szkoły;
06.04.2020 r. do godz. 15.00- Potwierdzenie przez rodzica kandydata woli przyjęcia w postaci pisemnego oświadczenia;
07.04.2020 r. do godz. 15.00 - Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych.
Ewentualne postępowanie uzupełniające rozpocznie się od dnia 14.04.2020 r.
HARMONOGRAM REKRUTACJI DO KLASY PIERWSZEJ
NA ROK SZKOLNY 2020/2021
02.03.2020 godz. 8.00 – 23.03.2020 r. godz.15.00 składanie wniosków wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnianie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postepowaniu rekrutacyjnym;
24.03.2020 r. godz.15.00 Weryfikacja przez komisję rekrutacyjną wniosków o przyjęcie do klasy pierwszej i dokumentów potwierdzających spełnianie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym, w tym dokonanie przez przewodniczącego komisji rekrutacyjnej czynności ustawowych;
Ze względu na bezpieczeństwo zdrowotne uczniów:
- od dnia 12 marca 2020 r. do dnia 25 marca 2020 r. zajęcia zostają tymczasowo zawieszone.
- w dniach 12 - 13 marca 2020 r. zorganizowane zostaną zajęcia opiekuńcze. W kolejnych dniach nie będzie sprawowana opieka.
Uczniu,
Rodzicu,
W środę, 4 marca 2020 roku w Publicznej Szkole Podstawowej w Jadownikach uczczono pamięć Żołnierzy Wyklętych. Uczniowie wraz z nauczycielami obejrzeli krótki program przygotowany przez koleżanki i kolegów z klasy VII. Dla wszystkich była to niezwykła lekcja historii. Niektórzy po raz pierwszy usłyszeli o żołnierzach walczących z komunistycznym okupantem. Ten uroczysty apel został poprzedzony przygotowaniem przez ósmoklasistów gazetki pod hasłem Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Przybliżyła ona wybrane sylwetki bohaterów m.in. Witolda Pileckiego, Zygmunta Szendzielarza, Danuty Siedzikówny, a także krótką historię Niezłomnych.
Program artystyczny został przygotowany pod kierunkiem nauczycieli: p. Elżbiety Madej, p. Grzegorza Latały, p. Ryszarda Bryły.
W ramach poznawania ciekawych zawodów przez naszych przedszkolaków gościliśmy 19.02.2020 r. panią Sylwię Gos mamę naszej podopiecznej – Zuzi, która jest manicurzystką. Pani Sylwia opowiedziała dzieciom na czym polega jej praca, a następnie zaprezentowała narzędzia, których używa do upiększania swoich klientek. Przypomniała również dzieciom o zasadach prawidłowej higieny osobistej. Najważniejszą zaś częścią spotkania, zwłaszcza dla dziewczynek, była możliwość wyboru lakieru i wykonanie manicure przez naszego gościa, gdzie przez chwilę dziewczynki mogły poczuć się, jak w prawdziwym gabinecie kosmetycznym. Pani Sylwia przygotowała dla dzieci niespodziankę. Każde dziecko mogło wykonać swój własny manicure na wzorniku paznokcia. Dodatkowo pani Sylwia zajmuje się przedłużaniem i zagęszczaniem rzęs. Dzieci mogły zobaczyć na czym polega taki zabieg, a nawet troszkę go doświadczyć.
Na zakończenie pani manicurzystka przygotowała dla przedszkolaków słodkie upominki.
Nauka kodowania oraz programowania w klasach I-III cieszy się dużym uznaniem wśród uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej w Jadownikach. Na bieżąco wykorzystywane są pomoce dydaktyczne – klocki LEGO pozyskane w ramach projektu ,, ProgramujeMY kielecki”. Uczniowie klasy III uczestniczyli w zajęciach tworzenia robotów oraz wspólnego programowania. Wykazując się umiejętnością logicznego myślenia i koncentracji uwagi ze skrupulatnością budowali mechanizm wprawiający w ruch tzw. ,,bączka”. Praca odniosła sukces motywując uczniów do podejmowania kolejnych zadań. Na zajęciach wykorzystywano także klocki korbo dzięki którym tworzono konstrukcje według symboli obrazkowych.
Podopieczni pani Elżbiety Pożoga wykazywali się kreatywnością, logicznym myśleniem. Włożyli wiele wysiłku, aby ruchomy mechanizm we własnoręcznie wykonanych pracach okazał się sprawny. Jeden błąd niweczył całe przedsięwzięcie.
Dzięki interesującym pomocom dydaktycznym zajęcia stanowią atrakcyjną formę nauki, współpracy zespołowej, rozwijania umiejętności organizacji pracy, dzielenia się wiedzą i spostrzeżeniami oraz pobudzania inwencji twórczej uczniów.
„Chodzi swoimi drogami,
cichutko miauczy czasami,
chętnie wskakuje na płot.
To zwierzę nazywa się …” .
17 lutego w naszym przedszkolu obchodziliśmy ,,Światowy Dzień Kota’’. Dzień ten ma na celu podkreślenie znaczenia kota w życiu człowieka ale również głównym celem jest uwrażliwienie społeczeństwa na problem bezdomnych i głodujących kotów, które nieraz wiodą bardzo ciężkie życie. W tym dniu wszystkie przedszkolaki upodobniły się do swoich czworonożnych przyjaciół dorysowując sobie wąsy oraz uszy. Dzieci dowiedziały się jak opiekować się kotem: czym karmić i jak je pielęgnować. Przedszkolakom zostały zaprezentowane kocie rekordy i zwyczaje. Nie zabrakło również zabawy z kotkami – pluszakami i wspólnych zdjęć. Wszyscy świetnie się bawili przy „kocich przebojach”: „Cztery rude koty”, „Kotek Puszek”, „Kotek Kłopotem”, ” Kotki dwa” i inne. Ten dzień był pełen wrażeń, wszystkie dzieci wspaniale się bawiły i długo będą miały ten dzień w pamięci.
„Mam serduszko, wielkie serce, spójrz jakie czerwone.Kogo kocham, kogo lubię, rzucę w jego stronę.Ciebie kocham, Ciebie lubię, Ciebie pocałuję.A czerwone dziś serduszko, wszystkim podaruję”
14 lutego 2020 roku był dla naszych przedszkolaków prawdziwym, czerwonym dniem miłości i przyjaźni. Dzieci dowiedziały się o historii i tradycjach walentynkowych oraz poznały znaczenie pojęcia „walentynka”. Przedszkolaki chętnie uczestniczyły w zabawach integracyjnych oraz tańcach. Następnie rozwiązywały zagadki związane z tym pięknym świętem, a także brały aktywny udział w pracy w grupach, gdzie rozwiązywały serduszkowe zadania. Bardzo ciekawą atrakcją dla dzieci okazało się także malowanie buzi. Na zakończenie zajęć odbyły się małe warsztaty – przedszkolaki ozdabiały walentynki, które następnie wręczyły swoim bliskim. Każde dziecko idąc do domu otrzymało także przepysznego pierniczka w kształcie serca. Dzień Walentynowy w naszym przedszkolu z pewnością można zaliczyć do udanego. Był to dzień miłych wrażeń.