Dziś życzeń wiele… to dla Was Nauczyciele.
Drodzy Nauczyciele!
W tym wyjątkowym Dniu pragniemy wręczyć Wam
szczerych podziękowań kwiat,
za to, że macie dla nas zawsze czas,
choć na głowie tyle spraw
i za to, że dajecie nam siłę i odpędzacie strach.
Dziękujemy Wam płonąc w podzięce
za okazane wielkie serce.
Wdzięczni Uczniowie
8 października 2020r. to pamiętna data dla Pierwszoklasistów z Publicznej Szkoły Podstawowej w Jadownikach. W tym dniu w murach naszej szkoły odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klasy I.
Dzieci w obecności Pani Dyrektor Agnieszki Jędrzejczyk – Skiminy oraz przedstawicieli Klasowej Rady Rodziców pięknie deklamowały wiersze i śpiewały piosenki. Na scenie wykazały się niezwykłą dojrzałością szkolną. Po odśpiewaniu hymnu pierwszoklasiści z powagą powtarzali słowa przysięgi wypowiadane przez wychowawczynię a następnie aktu pasowania na ucznia dokonała Pani Dyrektor. Pierwszoklasiści po ślubowaniu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki. Był to szczególny dzień w ich życiu i na pewno zostanie na zawsze w pamięci.
W minioną sobotę, 10 października, na boisku szkolnym w Rzepinie rozegrano gminne zawody sportowe w mini piłce nożnej w kategorii chłopców rocznik 2008 i młodsi. Zgłosiło się 8 szkół z terenu naszej gminy: Szerzawy, Pawłów, Rzepin, Chybice, Godów, Jadowniki, Radkowice i Łomno. Mecze rozegrano w trzech grupach. W wyniku rozgrywek do finału weszły 3 drużyny: PSP Szerzawy, PSP Łomno oraz PSP Jadowniki. W ostatecznej klasyfikacji zajęliśmy III miejsce. Drużynę reprezentowali: Wojciech Mergalski, Wojciech Słowiński – bramkarze, Wiktor Jasztal, Kacper Markiewicz, Bartosz Grudziecki, Jakub Borkowski, Krzysztof Kuchniak, Mateusz Maciąg i Alan Sobczak pod opieką Aleksandry Bicz – nauczycielki wychowania fizycznego.
W minioną sobotę (03.10.2020) na boisku w Tarczku odbyły się gminne zawody sportowe w Sztafetowych Biegach Przełajowych w kategorii chłopców i dziewcząt. Publiczną Szkołę Podstawową w Jadownikach pod opieką Aleksandry Bicz reprezentowały dziewczęta rocznik 2008 i młodsze: Kinga Słowińska-Gulba, Nikola Wrzesień, Karolina Mergalska, Kinga Góźdź, Oliwia Wójcik i Martyna Czaja. Spośród 5 startujących w tej kategorii szkół nasze biegaczki zajęły II miejsce. Gratulujemy i życzymy kolejnego sukcesu podczas biegów drużynowych!
Przedszkole Pluszowego Niedźwiadka w Jadownikach zapewnia opiekę 25 maluchom. W przedszkolu prowadzone się zajęcia dydaktyczne wspomagające rozwój intelektualny, ruchowy i społeczny dziecka. Głównym celem pracy w grupie jest adaptacja dziecka do warunków przedszkolnych. W miłej i przyjaznej atmosferze odbywają się zajęcia i zabawy mające na celu zintegrowanie dzieci, wyrabianie u nich umiejętności współdziałaniai współodpowiedzialności.
Mając na względzie wszechstronny rozwój dzieci, które pozostają pod opieką przedszkola, oprócz typowych zajęć edukacyjno – wychowawczych, od 21 września 2020r. placówka oferuje także rytmikę, zajęcia teatralne, plastyczne oraz zajęcia artystycznez językiem angielskim. Zajęcia te prowadzone są od poniedziałku do piątku, po 2 godziny dziennie, od 13:00 do 15:00. Dostępne są dla przedszkolaków oraz dla dzieci z klasy „0”.
Zajęcia rytmiczne dla dzieci w wieku przedszkolnym stanowią integralną część systemu kształcenia muzycznego. Prowadzone są w wymiarze 2 godzin tygodniowo. Zajęcia te, rozwijają słuch, poczucie rytmu, koordynację słuchowo – ruchową, pamięć i wyobraźnię muzyczną. Muzyka jest ważnym czynnikiem wpływającym na rozwój dziecka. Przeżycia związane z odbiorem muzyki mają duży wpływ na rozwój emocjonalny i estetyczny. Słuchanie muzyki pobudza koncentrację uwagi, pamięć muzyczną i pozamuzyczną. Celem zajęć rytmicznych jest uwrażliwienie dzieci na piękno muzyki oraz rozwijanie aktywności muzycznej.
Dla dzieci zainteresowanych teatrem, lubiących odgrywać różne role, przedszkole oferuje zajęcia teatralne, w wymiarze 3 godzin tygodniowo. Zabawa w teatr jest jednym ze sposobów wychowywania dzieci. Daje możliwość spontanicznej zabawy z rówieśnikami, oderwania się od rzeczywistości. Rozwija umiejętność współdziałania, podporządkowania się i obcowania z innymi. Dzięki kontaktom ze sztuką dziecko rozwija myślenie, inteligencję, wyobraźnię, poznaje skutki zachowań bohaterów oraz wnika w ich przeżycia. Wczesne kontakty ze sztuką zachęcają do własnej twórczości oraz kształtują u dzieci przeżycia artystyczne.
Wychodząc naprzeciw dzieciom uzdolnionym artystycznie, przedszkole oferuje zajęcia plastyczne, w wymiarze 4 godzin tygodniowo, które pełnią szczególną rolę w rozwoju dziecka. Kształtują i rozwijają wrażliwość na piękno kształtów i barw otaczającej rzeczywistości. Wzbogacają aktywność umysłową, pobudzają wyobraźnię i wyzwalają inicjatywę twórczą. Twórczość plastyczna jest jedną z ważniejszych form działalności dziecka. Dzieci są kreatywne z natury, dlatego tę wspaniałą zdolność należy w nich pielęgnować i rozwijać. Rozbudzanie zainteresowania sztuką, plastyką, odkrywanie w sobie naturalnych predyspozycji i uzdolnień skłania dziecko do samodzielnej twórczości i działania. W procesie tworzenia dziecko doznaje silnych przeżyć, w swoich pracach ujmuje własne myśli i uczucia. Natomiast nauczyciele poprzez rysunek i inne prace plastyczne poznają swoich wychowanków, ich emocje, aktualne samopoczucie, lęki, radości, rozwój intelektualny, zainteresowania. Celem pracy z dzieckiem w tym zakresie jest umożliwienie mu aktywnego poznania świata zgodnie z jego potrzebami, zainteresowaniami i dążeniami. Należy przy tym pamiętać, że każdy jest indywidualnością i może odbierać świat na własny, niepowtarzalny sposób.
W przedszkolu prowadzone są również zajęcia artystyczne z językiem angielskim,w wymiarze 1 godziny tygodniowo. Zajęcia te mają na celu stworzenie atmosfery zabawy, która sprzyja nauce najmłodszych dzieci, motywowanie oraz wykorzystywanie ich naturalnych predyspozycji do rozwijania umiejętności językowych. W dziecku rozwija sięi umacnia wiara we własne siły i możliwości.
Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkie chętne dzieci, na zajęcia dodatkowe prowadzone w Przedszkolu Pluszowego Niedźwiadka w Jadownikach.
W minioną sobotę, 26 września, w hali sportowej w Pawłowie rozegrano gminne zawody sportowe w mini piłce nożnej w kategorii dziewcząt. Zgłosiło się 5 szkół z terenu naszej gminy: Szerzawy, Pawłów, Rzepin, Godów i Jadowniki. Mecze rozegrano w dwóch grupach, gdzie dziewczęta naszej szkoły zmierzyły się z zawodniczkami z Rzepina, w finale zaś, z dziewczętami ze szkoły w Szerzawach. W ostatecznej klasyfikacji dziewczęta z Publicznej Szkoły Podstawowej w Jadownikach zdobyły tytuł wicemistrza gminy w mini piłce nożnej. Drużynę reprezentowały: Kinga Góźdź – bramkarka, Klaudia Jarosz, Kinga Słowińska – Gulba, Martyna Czaja, Karolina Mergalska, Oliwia Wójcik, Karolina Lis, Nikola Wrzesień pod opieką Aleksandry Bicz – nauczycielki wychowania fizycznego.
W dniu 21 września 2020r. dzieci z Przedszkola Pluszowego Niedźwiadkaw Jadownikach, obchodziły swoje święto –„Dzień Przedszkolaka”.
Obchody tego święta rozpoczęły się od przypomnienia i utrwalenia zasad zachowania się w przedszkolu. Dzieci razem z paniami wykonały gazetkę przedstawiającą kodeks przedszkolaka w obrazkach. Każdy maluch złożył uroczyste przyrzeczenie i wyraził chęć jego przestrzegania.
W tym wyjątkowym dniu, Panie ogłosiły konkurs na najpiękniejszy portret przedszkolaka. Zadaniem dzieci było wykonanie samodzielnie, własnego portretu. Wszystkie dzieci spisały się rewelacyjnie. Kolejnym zadaniem było wykonanie Medalu Super Przedszkolaka, odbijając swoje kolorowe rączki w masie solnej.
W prezencie każdy przedszkolak otrzymał medal oraz pamiątkowy dyplom. Był to dzień pełen emocji i radości dla najmłodszych.
Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka życzymy wszystkim dzieciom, aby uśmiech gościł na ich twarzach każdego dnia, nie tylko od święta.
Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Jadownikach po raz kolejny włączyli się do ogólnopolskiej akcji promującej czytelnictwo, prowadzonej od 2012 roku pod patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Lekturą dziewiątej już odsłony Narodowego Czytania była „Balladyna” Juliusza Słowackiego.
Na początku spotkania zorganizowanego z zachowaniem reżimu sanitarnego bibliotekarka Małgorzata Mergalska odczytała list Prezydenta Andrzeja Dudy skierowany do uczestników akcji. Następnie fragmenty „Balladyny”, jednego z najwybitniejszych dzieł polskiego romantyzmu zaprezentowali wybrani uczniowie z klasy siódmej i ósmej, przybliżając tym samym postawy i czyny bohaterów utworu. Dyrektor szkoły, pani Agnieszka Jędrzejczyk-Skimina wyraziła na koniec podziękowania dla społeczności szkolnej za udział w tak doniosłym wydarzeniu oraz zachęciła do czytania polskiej literatury.
Każdy z uczestników, który przyniósł ze sobą egzemplarz „Balladyny”, otrzymał pamiątkową pieczęć z logo Narodowego Czytania. Zapowiedziano również szkolny konkurs czytelniczy że znajomości tejże lektury. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody: pamiątkowe wydanie „Balladyny” oraz okolicznościowe przypinki z logo Narodowego Czytania.
Opracowała: Małgorzata Mergalska
W związku z sytuacją epidemiologiczną w kraju nie przewidujemy ogólnego spotkania w dniu 1 września 2020 r. Wychowawcy spotkają się z uczniami w wyznaczonych salach lekcyjnych. Dopuszcza się obecność jednego z rodziców dziecka na spotkaniu w oddziałach przedszkolnych i klasach I – III (obowiązkowa maseczka dla rodzica).
Harmonogram rozpoczęcia roku szkolnego 01.09.2020 r. (wtorek)
Godzina 10.00
PPN – p. Marlena Lipczyńska – sala gimnastyczna
kl. „0” – p. Aleksandra Czerwińska – (sala po klubiku)
kl. I – p. Barbara Dudzic – sala nr 2
kl. II – p. Lucyna Saramak – sala komputerowa
kl. III – p. Elżbieta Pożoga – sala nr 8
Godzina 11.00
kl. IV – p. Elżbieta Madej – sala nr 9
kl. VI – p. Edyta Dawiec – sala nr 13
kl. VII i kl. VIII – p. Aneta Wojteczek – sala gimnastyczna
Procedury bezpieczeństwa w okresie Pandemii COVID-19 na terenie
Publicznej Szkoły Podstawowej w Jadownikach
I. PODSTAWA PRAWNA:
1. Ustawa z dnia 5 grudnia 2008 r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi (Dz. U. z 2019 r. poz. 1239 ze zm.),(Dz. U. z 2019 r. poz. 1239 i 1495 oraz z 2020 r. poz. 284, 322, 374, 567 i 875)
2. Ustawa z dnia 14 marca 1985 r. o Państwowej Inspekcji Sanitarnej (Dz. U. z 2019 r. poz. 59 ze zm.),
3. Ustawa z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe (Dz. U. z 2019 r. poz. 1148 ze. zm.), (Dz. U. z 2020 r., poz. 1327)
4. Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej i Sportu w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach (Dz. U. z 2003 r. Nr 6 poz. 69 ze zm.)(Dz. U. z 2020 r. poz. 1166 i 1386)
5. Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 Dz. U z 2020r. poz. 493),
6. Rozporządzenia MEN z dnia 29 kwietnia 2020r. zmieniające rozporządzenie w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID19 art. 8a ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 14 marca 1985r.
o Państwowej Inspekcji Sanitarnej (Dz. U. z 2019 r. poz. 59, oraz z 2020 r. poz. 322, 374 567),
7. Wytyczne przeciwepidemiczne Głównego Inspektora Sanitarnego z dnia 2 lipca 2020r.
II. OBOWIĄZKI DYREKTORA SZKOŁY:
1. Ustala i dostosowuje procedury obowiązujące w placówce do wymogów zwiększonego reżimu sanitarnego w warunkach pandemii koronawirusa (SARS-Cov-2) i choroby COVID-19.
2. Zapewnia pracownikom środki ochrony osobistej, w tym rękawiczki, maseczki ochronne, ewentualnie przyłbice, płyny dezynfekujące. Płyn do dezynfekcji rąk. Umieszcza w widocznym miejscu instrukcje z zasadami prawidłowego mycia rąk, zakładania i ściągania rękawiczek i maski.
3. Organizuje pracę nauczycieli oraz pracowników obsługi i administracji na okres wzmożonego reżimu sanitarnego w warunkach pandemii koronawirusa i choroby COVID19.
4. Przekazuje rodzicom informacje o czynnikach ryzyka związanych z chorobą COVID-19, informuje o procedurach oraz o odpowiedzialności za podjętą decyzję związaną
z wysłaniem dziecka do szkoły poprzez umieszczenie procedur wraz z załącznikami na stronie szkoły: https://spjadowniki.edupage.org
5. Zapewnia pomieszczenie służące do izolacji dziecka oraz pracownika , wyposażone w zestaw ochronny: przyłbica, fartuch ochronny, półmaski, rękawiczki. Jeśli uczeń/pracownik będzie wykazywał objawy typowe dla koronawirusa (gorączkę, kaszel, trudności w oddychaniu) należy postępować zgodnie z procedurami na wypadek stwierdzenia podejrzenia zakażenia .
6. Zapewnia codzienną dezynfekcję zabawek oraz wykorzystywanych do zajęć przyborów sportowych.
7. Jest odpowiedzialny za usunięcie przedmiotów i sprzętu, których nie można skutecznie uprać lub dezynfekować (np. pluszowe zabawki).
8. Dyrektor wyznacza pracownika szkoły, który dokonuje pomiaru temperatury dziecka/pracownika w przypadku, gdy szkoła znajdzie się w zagrożonej strefie.
III. OBOWIĄZKI PRACOWNIKÓW:
1. Obowiązki pracowników obsługi i administracji:
2. Obowiązki nauczycieli:
IV OBOWIĄZKI RODZICÓW/OPIEKUNÓW PRAWNYCH:
1. Rodzice/opiekunowie prawni są zobowiązani do zapoznania się z Procedurami
bezpieczeństwa w okresie pandemii COVID-19 oraz wytycznymi GIS, MZ i MEN na terenie Publicznej Szkoły Podstawowej w Jadownikach.
2. Stosują się do zaleceń lekarskich, które mogą określić czas nie posyłania dziecka do instytucji, jeśli wcześniej uczeń chorował. Po przebytej chorobie rodzic zobligowany jest do dostarczenia do szkoły zaświadczenia lekarskiego, potwierdzającego stan zdrowia dziecka, umożliwiający jego ponowne przyjęcie.
3. W czasie pobytu w szkole nie ma obowiązku noszenia przez dzieci maseczek. Jeśli rodzice/prawni opiekunowie decydują się na posiadanie przez ucznia maseczki są zobowiązani do przekazania nauczycielowi odpowiednich ich ilości zapakowanych
w woreczku/pudełku opisanych imieniem i nazwiskiem dziecka.
4. Przestrzegają wytycznych dotyczących nie przynoszenia zabawek i innych niepotrzebnych przedmiotów przez ucznia do szkoły.
5. Regularnie przypominają uczniom o podstawowych zasadach higieny m.in. myciu rąk wodą z mydłem, nie podawaniu ręki na przywitanie, unikaniu częstego dotykania oczu, nosa i ust. Zwracają uwagę na odpowiedni sposób zasłaniania twarzy podczas kichania czy kasłania.
6. Rodzic/opiekun prawny może wchodzić z dziećmi wyłącznie do wyznaczonego obszaru (wejście główne) z zachowaniem zasady — jeden rodzic/opiekun prawny z dzieckiem lub w odstępnie 1,5 m od kolejnego rodzica/opiekuna prawnego z dzieckiem, przy czym należy rygorystycznie przestrzegać wszelkich środków ostrożności (m.in. zakrywanie ust i nosa, rękawiczki jednorazowe, dezynfekcja rąk).
7. Rodzic/opiekun prawny sygnalizuje przekazanie dziecka dzwonkiem umieszczonym na drzwiach głównych i czeka na pracownika wyznaczonego przez dyrektora.
8. Rodzic/opiekun prawny sygnalizuje chęć odbioru dziecka dzwonkiem umieszczonym na drzwiach głównych i czeka na pracownika wyznaczonego przez dyrektora.
9. Rodzic/opiekun prawny jest zobowiązany do podania aktualnego numeru telefonu
i odbierania telefonów od dyrektora.
V PRACA SZKOŁY W PODWYŻSZONYM REŻIMIE SANITARNYM:
1. Do szkoły może uczęszczać uczeń bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych oraz gdy domownicy nie przebywają na kwarantannie lub w izolacji w warunkach domowych .
2. Co najmniej raz na godzinę, podczas przerw, a w razie potrzeby także w czasie zajęć, będą wietrzone sale lekcyjne oraz korytarze.
3. Uczeń posiada własne przybory i podręczniki. Uczniowie nie wymieniają się przyborami szkolnymi. Uczeń nie zabiera ze sobą do szkoły niepotrzebnych przedmiotów. ( Nie dotyczy dzieci z niepełnosprawnościami).
4. Książki wypożyczone w bibliotece szkolnej podlegają dwudniowej kwarantannie po ich oddaniu.
5. W celu uniknięcia częstej zmiany pomieszczeń w których odbywają się lekcje, każda klasa będzie miała przyporządkowaną salę lekcyjną. Aby zachować dystans między osobami, przerwy międzylekcyjne dla poszczególnych oddziałów będą organizowane w określonych odstępach czasu.
6. Jeżeli uczeń wykazuje oznaki osoby chorej i pomiar temperatury wskaże temperaturę minimum 37,00C zostanie odizolowany od reszty uczniów, odprowadzony do izolatorium i odebrany przez rodziców.
W przypadku ucznia:
1. Uczeń, u którego stwierdzono podejrzenie zakażenia koronawirusem (SARS-Cov-2) lub choroby COVID-19 (duszności, kaszel, gorączkę) zostaje bezzwłocznie, przez pracownika wyposażonego w przyłbicę, fartuch ochronny, półmaskę i rękawiczki zaprowadzony do IZOLATORIUM — wyznaczonego pomieszczenia (parter — pomieszczenie za szatnią).
2. Pracownik pozostaje z dzieckiem utrzymując min. 2 m odległości.
3. Nauczyciel zawiadamia dyrektora o zaistniałej sytuacji.
4. Dyrektor lub pracownik wskazany przez dyrektora bezzwłocznie zawiadamia rodziców
o zaistniałej sytuacji.
5. Dyrektor po otrzymaniu informacji o podejrzeniu zachorowania, w trybie alarmowym, powiadamia:
Stację Sanitarno — Epidemiologiczną w Starachowicach – nr alarmowy 605 341 819
Pogotowie Ratunkowe: tel. 999 lub 112.
Oddział zakaźny szpital Starachowice- 041 2739909
W przypadku pracownika:
1. Pracownik, u którego stwierdzono podejrzenie zakażenia koronawirusem lub choroby COVID19 (duszności, kaszel, gorączkę) zgłasza fakt dyrektorowi i bezzwłocznie udaje się do wyznaczonego pomieszczenia — izolatorium.
2. Dyrektor kieruje do pomocy osobę, która przystępując do działań zabezpiecza się
w przyłbicę, fartuch ochronny, półmaskę i rękawiczki.
3. Dyrektor bezzwłocznie zawiadamia odpowiednie służby.
VII ORGANIZACJA ŻYWIENIA
1. Dzieci korzystają na terenie szkoły z posiłków, dostarczanych na zasadzie cateringu (PPN oraz klasa 0). Pozostali uczniowie przynoszą posiłki we własnym zakresie, spożywają je samodzielnie nie dzieląc się z innymi, pozostałości zabierają do domu.
2. Posiłki przywożone są do szkoły w specjalnie przeznaczonych do tego celu pojemnikach
i odbierane przez pracownika szkoły przy wejściu. Nakładane na naczynia wielorazowego użytku i podawane dzieciom do stolików, oraz odbierane po spożyciu, przez pracownika szkoły, zgodnie z zachowaniem prawidłowych zasad sanitarno- higienicznych. Po posiłku blaty, stoły, poręcze krzeseł są dezynfekowane.
3. Wielorazowe naczynia i sztućce ulegają oczyszczeniu i umyciu w zmywarce w temperaturze min. 60 stopni lub wyparzane.
1. Procedury bezpieczeństwa wchodzą w życie z dniem podpisania przez dyrektora.
2. Procedury obowiązują do czasu ich odwołania.
26 czerwca 2020r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Jadownikach odbyło się zakończenie roku szkolnego. Był to dzień podsumowania ciężkiej i wytężonej pracy.
Uczniowie, którzy osiągnęli najwyższe wyniki w nauce otrzymali świadectwa z wyróżnieniem, nagrody książkowe oraz dyplomy.
W gronie nagrodzonych znaleźli się:
Klasa I
– Katarzyna Bies,
– Antoni Wilczyński,
– Nikodem Bicz,
– Maja Jaros,
– Gabriela Kępa
Klasa II
– Zuzanna Maciąg,
– Julia Zapała,
– Natalia Maciąg
Klasa III
– Wojciech Mergalski
– Anna Seremak
– Aleksandra Żurowska
– Kinga Klamczyńska
– Lena Kucharczyk
– Piotr Prześrut
Klasa V
– Mateusz Maciąg
– Jakub Dudzic
– Jakub Borkowski
– Karolina Mergalska
– Karolina Lis
– Oliwia Wójcik
– Kinga Wrzesień
Klasa VI
– Sebastian Ziewiec
– Zuzanna Bado
– Kinga Pożoga
– Weronika Gliwa
Klasa VII
– Wiktoria Mergalska
– Michał Lis
– Andżelika Markiewicz
Klasa VIII
– Aleksandra Mergalska
– Bartosz Gwóźdż
– Błażej Krupiński
Serdecznie gratulujemy!!!
Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie!
W związku z obowiązującym na terenie naszego kraju stanem epidemii nie odbędą się tradycyjne uroczystości, związane z zakończeniem roku szkolnego. Nasi nauczyciele pożegnają się ze swoimi podopiecznymi w wyznaczonych terminach.
W piątek 26 czerwca 2020 r. uczniowie klas I - VIII Publicznej Szkoły Podstawowej w Jadownikach otrzymają świadectwa szkolne, nagrody i dyplomy, na sali gimnastycznej zgodnie z poniższym harmonogramem (szczegóły zostaną podane przez wychowawców):
8.00 – Msza Św. w Kościele Wniebowzięcia NMP w Świętomarzy.
9.00 – Rozdanie świadectw klasa VIII
10.00 – Rozdanie świadectw klasy VI-VII
10.30 – Rozdanie świadectw klasa V
11.00 – Rozdanie świadectw klas I-III
Dzieci z oddziałów przedszkolnych zapraszamy w czwartek 25 czerwca 2020 r. na ostatnie spotkanie z wychowawcami, połączone z rozdaniem świadectw i dyplomów, według poniższego harmonogramu (szczegóły zostaną podane przez wychowawców):
9.00 – klasa „0”
10.00 – Przedszkole Pluszowego Niedźwiadka
Przypominamy, że spotkania będą odbywać się zgodnie z procedurami (maseczki, utrzymywanie odstępu między osobami).
Z uwagi na obostrzenia rodzice nie mogą uczestniczyć w spotkaniach na sali gimnastycznej, z wyjątkiem rodziców przedszkolaków i klas 0-III, którzy mogą odebrać świadectwo osobiście lub towarzyszyć swoim dzieciom podczas uroczystości.
Uczeń zobowiązany jest do posiadania długopisu, którym podpisywać będzie poświadczenie odbioru świadectwa. Poza długopisem uczeń niczego więcej nie przynosi.
Świadectwo będzie można otrzymać w innym terminie po wcześniejszym ustaleniu terminu z wychowawcą klasy.
Uczniowie klasy „0” i dzieci z Przedszkola Pluszowego Niedźwiadka z Publicznej Szkole Podstawowej w Jadownikach uczestniczyły w ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Dzieci uczą rodziców”. Akcja organizowana jest przez Centrum Rozwoju Lokalnego i objęta honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej. Jej celem jest wsparcie procesu edukacji najmłodszych, a także zachęcenie ich do rozmowy z rodzicami na tematy związane z bezpieczeństwem, ekologią, kulturą i historią. Nasi uczniowie uczestniczyli w 5 lekcjach, które dotyczyły różnorodnych zagadnień.
„Niepodległa Polska” – w trakcie lekcji dzieci poznawały symbole narodowe, dowiedziały się kim byli ojcowie polskiej niepodległości.
„Pomocne serce” – zajęcia pokazujące czym jest pomaganie i dlaczego warto pomagać innym.
„Bezpieczne ferie” – lekcja przedstawiająca najważniejsze zasady bezpieczeństwa w domu i poza nim podczas ferii zimowych.
„Młody ekolog” – fascynująca podróż po wskazówkach jak dbać o naszą planetę.
„Wyjątkowa pszczoła” – zajęcia dotycząca pszczół i ich wpływu na nasze życie.
Na zakończenie każdych zajęć uczniowie rozwiązywali łamigłówkę, rebus, kolorowali obrazek zgodny z tematyką lekcji. Swoje prace zabierali do domu, aby pokazać rodzicom i porozmawiać z nimi na tematy poruszane na zajęciach.
Za udział w lekcjach w ramach akcji edukacyjnej „Dzieci uczą rodziców” uczniowie otrzymali podziękowania w formie pamiątkowego dyplomu.
„…Jesteś mamo skarbem mym,
Kocham Ciebie z całych sił,
Jesteś wszystkim tym co mam,
Wszystko Tobie jednej dam…”
Jest taki jeden, szczególny dzień w roku, w którym nasze kochane Mamy mają swoje święto – to Dzień Matki obchodzony 26 maja. W tym dniu, w sposób szczególny wszystkie dzieci wyrażają szacunek i wdzięczność dla swoich mam, obdarowując je laurkami, kwiatami oraz prezentami.
Co roku Dzień Matki był obchodzony w szkole bardzo uroczyście. Na to święto dzieci zapraszały swoje mamy i przygotowywały dla nich występ, w którym prezentowały piosenki, wiersze a na koniec wręczały własnoręcznie wykonane upominki.
W tym roku w ramach obchodów tego święta w naszej szkole dzieci z oddziałów przedszkolnych i uczniowie z kl. I-III przygotowali kolorowe laurki wraz z życzeniami, uczyli się wierszyków i piosenek. W ramach zajęć plastyczno – technicznych wykonali ozdobne korale dla swoich Mam oraz pluszowe pieski -przytulanki. Mimo, że dzieci i uczniowie nie chodzili do szkoły to dobrze się przygotowali do tego szczególnego święta .
Z okazji Dnia Mamy wszystkim Mamom składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia , szczęścia wszelkiej pomyślności. Jednocześnie dziękujemy za trud włożony w zdalne nauczanie, za współpracę i wsparcie.
Dyrekcja i Grono Pedagogiczne
Publicznej Szkoły Podstawowej w Jadownika
Zamierzasz rozpocząć naukę w starachowickiej szkole ponadpodstawowej czy policealnej?
Zapraszamy do zapoznania się z ofertą Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Starachowicach.