6 lutego 2024 r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Jadownikach odbyło się spotkanie z mł. asp. Pawłem Kusiakiem– funkcjonariuszem Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach. Prelekcja została zorganizowana w ramach obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu. DBI ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajamianie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu.
Podczas spotkania pan Policjant przypomniał uczniom podstawowe zasady bezpiecznego korzystania z sieci. Podawał przykłady zagrożeń na jakie narażeni są młodzi internauci w wirtualnym świecie oraz radził jak się powinni zachować i gdzie szukać pomocy, gdy staną się ofiarą lub świadkiem internetowej przemocy. Przestrzegał przed nierozsądnym korzystaniem z narzędzi internetowych, konsekwencjami i odpowiedzialnością karną za zachowania niezgodne z prawem. Podkreślił, iż w Internecie nic nie ginie i każda aktywność pozostawia po sobie ślad. Dodatkowo pan Policjant poruszył kwestie dotyczące bezpiecznego wypoczynku podczas ferii zimowych.
Mamy nadzieję, że dzięki temu spotkaniu oraz wielu innym działaniom profilaktycznym podejmowanym przez szkołę w zakresie bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w Internecie nasi wychowankowie będą świadomie i odpowiedzialnie korzystać z zasobów sieciowych. Pozwoli im to z pewnością uniknąć wielu niebezpieczeństw oraz ustrzec się przed popełnianiem błędów i wynikających z nich konsekwencji.
Inicjatorkami szkolnych obchodów DBI były p. Grażyna Staszewska i p. Sylwia Mróz.
Opracowała: Grażyna Staszewska
Dzieci z oddziału przedszkolnego kl. ,,0” Publicznej Szkoły Podstawowej w Jadownikach uczestniczą w zajęciach, których celem jest rozwijanie logicznego myślenia i nauki podstaw kodowania prowadzonych przez p. Elżbietę Pożoga. W trakcie spotkań wykorzystywano liczne plansze oraz rysunki, które miały na celu ćwiczenie spostrzegawczości i koncentrację uwagi. Pomoce dydaktyczne posłużyły rozwijaniu orientacji przestrzennej, w tym położenia przedmiotów na kratkowanej planszy opatrzonej symbolami obrazkowymi, cyframi oraz literami. Dzieci znakomicie radziły sobie z odbiciem ,, lustrzanym” utworzonych kompozycji. Konstruowały własne schematy z kartoników uwzględniając linie. Wykonywały krzyżówkę obrazkowo- literową. Wykorzystywano strzałki do budowania ,,ścieżki” matematycznej. Samodzielnie pracowały nad ćwiczeniami mającymi na celu przeniesienie kolorów na właściwe okienko. Bawiły się w ,, kółko- krzyżyk”, wyszukiwały i uzupełniały brakujące elementy. W ramach ćwiczeń ,, Bystre oczko” wskazywały podobieństwa i różnice na obrazkach. Młodzi wychowankowie znakomicie pracowali w grupach oraz zespole klasowym. Bardzo aktywnie uczestniczyli w zabawach ruchowych opartych na kształceniu funkcji spostrzegania, reagowania na symbole i sygnały.
Opracowała: Elżbieta Pożoga
Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Jadownikach informuje o rozpoczęciu rekrutacji dzieci do oddziałów przedszkolnych oraz uczniów do klasy pierwszej na rok szkolny 2024/2025.
Harmonogram czynności w postępowaniu rekrutacyjnym oraz uzupełniającym określa załącznik nr 1 oraz nr 2 do Zarządzenia nr 14/2024 Wójta Gminy Pawłów z dnia 31 stycznia 2024 r.
Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem tel.: 41 272 16 88.
Wnioski o przyjęcie dzieci do oddziału przedszkolnego, deklaracje o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego, zgłoszenia do klasy pierwszej można pobrać w oddziale przedszkolnym lub w sekretariacie, ze strony Gminy Pawłów oraz ze strony szkoły.
Agnieszka Jędrzejczyk-Skimina - dyrektor szkoły
Pliki do pobrania załączone zostały poniżej.
Każdy nauczyciel pragnie, aby przekazywany przez niego materiał był dla uczniów ciekawy i zrozumiały. Coraz częściej pedagodzy wykorzystują działania innowacyjne zmierzające do osiągnięcia zadowalających efektów. Kreatywność to cecha, która przyświeca nauczycielom uczącym języka angielskiego w Publicznej Szkoły Podstawowej w Jadownikach oraz Publicznej Szkoły Podstawowej w Radkowicach. Koordynatorki projektu - pani Sylwia Mróz i pani Joanna Zawada w tym roku szkolnym także zaangażowały uczniów do pisania tradycyjnych maili/listów, polegającą na wysyłaniu korespondencji swoim rówieśnikom z klasy siódmej i ósmej. Wymiana doświadczeń pomiędzy dwoma szkołami cieszy się dużą popularnością wśród młodzieży. Tematyka oraz zadania prac pisemnych układane są zgodnie z wytycznymi egzaminu ósmoklasisty oraz zainteresowaniami naszych uczniów. Uczniowie realizując kolejne zadania, odpowiadają na otrzymane maile od swoich rówieśników. Dodatkowo, indywidualnie oraz grupowo, na lekcji języka angielskiego samodzielnie analizują rażące błędy, oczywiście pod bacznym okiem nauczyciela. Mamy nadzieję, że wszystkie te działania przyczynią się do podniesienia efektywności pracy szkoły!
Opracowanie: Sylwia Mróz
Uczniowie klas szóstej i siódmej Publicznej Szkoły Podstawowej w Jadownikach biorą udział w wymianie pocztówkowej z uczniami z różnych krajów. Koordynatorem i inicjatorem projektu jest pani Sylwia Mróz. Wymiana pocztówek ma na celu doskonalenie umiejętności pisania krótkich tekstów w języku angielskim. Uczniowie chętnie korespondują i czekają z niecierpliwością na pocztówki od swoich nowych kolegów i koleżanek z zagranicy. Kolejne kartki dotarły do nas z Mołdawii.
Opracowała: Sylwia Mróz
Babcia i Dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim, co dobre. Dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz klas I-III, nie zapomniały o swoich najukochańszych i przygotowały dla Nich własnoręcznie wykonane prezenty.
Wnuki, w tym wyjątkowym dniu chciały podziękować swoich Babciom i Dziadkom za miłość, cierpliwość i zrozumienie. Wspólne spędzanie czasu z dziadkami to dla dzieci niezapomniane chwile, które na długo zostają w ich pamięci.
Korzystając z okazji pragniemy wszystkim Babciom i Dziadkom, złożyć najserdeczniejsze życzenia, dużo zdrowia, pogody ducha, wszelkiej pomyślności i pociechy ze swoich wnuków.
Opracowała: Marlena Lipczyńska
Wychowankowie Przedszkola Pluszowego Niedźwiadka w Publicznej Szkole Podstawowej w Jadownikach biorą udział w zajęciach dodatkowych ,,Sensoryczny Przedszkolak" prowadzonych przez p. Elżbietę Pożogę. Celem spotkań jest usprawnianie procesów sensorycznych i zmysłowych. Rozwijanie motoryki małej i dużej oraz płynności ruchów. W trakcie spotkań dzieci poznały smaki i zapachy różnorodnych produktów spożywczych oraz ich strukturę. Wykonały ozdoby na choinkę z masy solnej, zawieszały je na drzewku ćwicząc umiejętność wiązania wstążki. Poznawały zapachy przypraw, które wykorzystały do barwienia papierowych elementów. Ćwiczyły pamięć odtwarzając układy wzorów, postaci z pamięci. Doskonaliły sprawność w zakresie motoryki dużej tocząc ,, kule śnieżne” ( piłki lekarskie). Poznając świat wielozmysłowo rozwijały ciekawość, kreatywność, spostrzegawczość.
Opracowała: Elżbieta Pożoga
Dnia 16 stycznia 2024 roku uczniowie klas IV - VII Publicznej Szkoły Podstawowej w Jadownikach udali się do stołecznego teatru Capitol.
Obejrzeli tam piękny, pełen wzruszających piosenek musical Dreams. Spektakl ten to pełna emocji opowieść o relacjach – rodzica i dziecka, nauczyciela i ucznia. Historia o współczesnych problemach i wyzwaniach, przed którymi stoją dzieci, młodzież i dorośli.
Po spektaklu uczniowie zostali zaproszeni na scenę, aby przywitać się z aktorami. Uczestniczyli również w prelekcji prowadzonej przez eksperta ze Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce na temat marzeń, poczucia własnej wartości i samoakceptacji wśród dzieci i młodzieży. Starano się wspólnie odpowiedzieć, m.in. na pytanie: Czy wiara w siebie może pomóc w realizacji marzeń?
Spektakl zawierał punkty z podstawy programowej w zakresie kształcenia literackiego i kulturalnego. Fabuła spektaklu dotyczyła, m.in. kwestii okazywania szacunku i problemu przemocy w szkole – o tym z kolei wspomniane jest w podstawie programowej z zakresu edukacji etycznej. Co więcej, w spektaklu pojawiają się wątki proekologiczne – rozwój świadomości młodzieży w tym zakresie zakłada także podstawa programowa z przedmiotu biologia. Ponadto umożliwił uczniom udział w artystycznym projekcie edukacyjnym o charakterze interdyscyplinarnym, łączącym teatr i muzykę.
Po doznaniach artystycznych grupa udała się na spacer po reprezentacyjnych ulicach stolicy. Na trasie przemarszu znalazł się Grób Nieznanego Żołnierza, Pałac Prezydencki, Zamek Królewski i Stare Miasto. W scenerii świątecznej, wśród ozdobnych iluminacji w samym sercu Warszawy, zrobiono wspaniałe zdjęcia.
Opiekę nad uczniami sprawowały wychowawczynie: pani Aneta Wojteczek i pani Sylwia Mróz.
Opracowała: Aneta Wojteczek
Uczniowie klas szóstej i siódmej Publicznej Szkoły Podstawowej w Jadownikach biorą udział w wymianie pocztówkowej z uczniami z różnych krajów. Koordynatorem i inicjatorem projektu jest pani Sylwia Mróz. Wymiana pocztówek ma na celu doskonalenie umiejętności pisania krótkich tekstów w języku angielskim. Uczniowie chętnie korespondują i czekają z niecierpliwością na pocztówki od swoich nowych kolegów i koleżanek z zagranicy. Jako pierwsze dotarły do nas kartki świąteczne od uczniów z Włoch.
Opracowała : Sylwia Mróz
W okresie od października do grudnia 2023r. uczniowie klas I - III oraz uczniowie klasy zero Publicznej Szkoły Podstawowej w Jadownikach, realizowali Ogólnopolski Prozdrowotny Program Edukacyjny ,, Dziel się uśmiechem’’ promujący higienę jamy ustnej na co dzień oraz dbałość o własne zdrowie.
Nauczyciele przeprowadzili w swoich klasach zajęcia w dwóch blokach tematycznych: ,, Moje zęby’ ’i ,, Dbam o zęby’’. Każdy z uczestników otrzymał przygotowany zeszyt ćwiczeń oraz ,, Grafik mycia zębów’’. Uczniowie podczas zajęć poznali budowę jamy ustnej oraz budowę i funkcję zębów człowieka. Wysłuchali pogadanek dotyczących spożywanych pokarmów i ich wpływu na powstanie próchnicy. Na zajęciach prezentowano filmy edukacyjne dotyczące próchnicy oraz sposoby zapobiegania chorobom zębów. Uczniowie zdobytą wiedzę utrwalali rozwiązując krzyżówki, quizy oraz wykonując prace plastyczne. Założyli również dzienniczek systematycznego mycia zębów. W poszczególnych klasach przeprowadzono eksperymenty powiązane bezpośrednio z przerabianą tematyką.
Uczniowie bardzo chętnie z ogromnym zaciekawieniem i zaangażowaniem brali udział w poszczególnych zajęciach. Z przebiegiem i celami programu zostali również zapoznani rodzice uczniów. Dalszy ciąg realizacji programu będzie kontynuowany w kolejnych miesiącach.
Opracowała: Edyta Przygoda.
18 grudnia, w poniedziałek, od pierwszej godziny lekcyjnej po szkole wędrowali kolędnicy. Maryja z Dzieciątkiem, Józef, Aniołowie i Pasterze. To uczniowie klasy piątej w kolorowych strojach zaglądali do każdej klasy, żeby oznajmić wieść radosną: narodził się Zbawiciel! Z kolędami na ustach, przy akompaniamencie skrzypiec Kolędnicy przypomnieli wszystkim, że Święta tuż, tuż…
Opracowała: s. Michaela
Dnia 6 grudnia 2023 roku dzieci i młodzież z PSP w Jadownikach odwiedził Święty Mikołaj. Dla grzecznych dzieci przyniósł łakocie, a dla niegrzecznych - pamiątkowe rózgi. Nie zapomniał o nauczycielach i pracownikach administracji. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu rodziców panowała cudowna, świąteczna atmosfera. Mikołajki to kolejna świetna inicjatywa Rady Rodziców. Szczególne podziękowania kierujemy pod adresem Przewodniczącej Rady Rodziców - pani Małgorzaty Wójcik, pana Łukasza Biesa, pani Beaty Ciepielewskiej, pani Edyty Maciąg, pani Anny Józwik, pani Agnieszki Wilczyńskiej, pani Anny Maciąg, pani Kamili Markiewicz i pana Piotra Ciepielewskiego. Cieszymy się, że Rodzice chętnie współpracują ze szkołą i są dla niej nieocenionym wsparciem. Dziękujemy także Rodzicom za zorganizowanie sesji fotograficznej, podczas której każde dziecko mogło uwiecznić tę uroczystą chwilę pamiątkowym zdjęciem ze Świętym Mikołajem.
Serdecznie Państwu dziękujemy!
Opracowała: Katarzyna Samiec
(Nie)pełnosprawni RAZEM!
3 grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami ustanowiony przez Organizację Narodów Zjednoczonych.
To właśnie tego dnia, na całym świecie odbywają się uroczystości, których głównymi celami są promowanie praw osób z niepełnosprawnościami oraz podejmowanie działań na rzecz realizacji tych praw.
Ale czym tak właściwie jest niepełnosprawność?
Czy Ty, nauczycielu, rodzicu, babciu, dziadku umiałbyś wytłumaczyć ten termin swojemu podopiecznemu, dziecku, wnukowi czy też wnuczce?
Otóż, WHO wprowadziła 3 rodzaje niepełnosprawności, uwzględniając stan zdrowia człowieka:
Według statystyk ONZ, ponad 15% osób doświadcza niepełnosprawności.
Dlaczego psychoedukacja w zakresie niepełnosprawności jest tak ważna?
Należy bowiem pamiętać, że niepełnosprawność bywa także niewidoczna, dotyka ona całej ludzkości, bywa powodem dyskryminacji, utrudnia funkcjonowanie w społeczeństwie.
W tym roku starsi uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Jadownikach zapoznali się
z terminami takimi jak: niepełnosprawność intelektualna, wykluczenie społeczne, reintegracja społeczna, dyskryminacja.
Rozmawialiśmy o utrudnieniach, z którymi na co dzień zmagają się osoby niepełnosprawne, obejrzeliśmy film pt. „Zwykle Niezwykli”- projekt Ministerstwa Sportu i Turystyki, autorstwa Stowarzyszenia „Jedna Chwila”.
Dane udostępnione na stronie niepełnosprawni.gov.pl pozwoliły naszym uczniom spojrzeć na problem niepełnosprawności od strony gotowości naszego społeczeństwa na pomoc osobom z niesprawnościami.
Dyskutowaliśmy na temat tego, jakie udogodnienia dla osób niepełnosprawnych występują
w naszej gminie.
Dla wszystkich uczniów przygotowano specjalne na ten dzień kotyliony.
Młodsi przedstawiciele naszej szkoły pięknie pokolorowali kolorowanki związane
z obchodami tego święta, dzielili się własnymi doświadczeniami oraz wiedzą związaną
z niepełnosprawnością. Pod koniec zajęć wspólnie z wychowawcami obejrzeli film animowany „ Duże sprawy w małych głowach” Fundacji „Mam serce”.
Obchody tego święta przypomniały wszystkim, jak ważna jest akceptacja, szacunek oraz zrozumienie innych.
Pamiętajmy- (nie)pełnosprawni RAZEM!
Opracowanie: Małgorzata Jóźwik, Anna Cholewińska.v
W dniu 30 listopada 2023r. dzieci z Przedszkola Pluszowego Niedźwiadka w Jadownikach przeniosły się w magiczny świat wróżb. Dbając i pielęgnując rodzime tradycje, panie w przedszkolu zorganizowały swoim wychowankom zabawę andrzejkową.
Przedszkolaki poznały andrzejkowe tradycje. Atrakcjami spotkania były wróżby oraz konkursy, tj. wróżenie z butów, lanie wosku, losowanie butelką zawodu, jaki dzieci będą wykonywać w przyszłości, itp. Pani Marlena w roli wróżki zapraszała wszystkie dzieci do magicznego stolika, aby każdy maluch mógł poczuć magię wróżb, a następnie odczytywała ich znaczenie.
Na zakończenie wspólnej zabawy starszaki szukały na kartach pracy odpowiedniej kłódki do klucza, a maluchy cienia czarownicy. Andrzejkowe spotkanie zachowało swój tajemniczy urok i magię. Ciekawe, czy komuś sprawdzą się andrzejkowe przepowiednie....
Opracowała: Marlena Lipczyńska
Dzieci z oddziału przedszkolnego kl.,,0” Publicznej Szkoły Podstawowej w Jadownikach uczestniczą w zajęciach, których celem jest rozwijanie kompetencji w zakresie kodowania pod kierunkiem pani Elżbiety Pożogi. Na zajęciach rozbudzają umiejętność logicznego myślenia, wyobraźnię przestrzenną oraz koncentrację uwagi. W trakcie prowadzonych ćwiczeń wykorzystywane są liczne pomoce dydaktyczne, które skłaniają wyzwalają kreatywność, pobudzają ciekawość przedszkolaków. Zabawy dydaktyczne skłaniają do współpracy w grupie oraz zespole. Utrwalano pojęcia związane z kierunkami przestrzennymi, nazwy figur geometrycznych. Poczyniono pierwsze kroki z grą w sudoku. Tworzono ,, trasy” na planszach zgodnie z instrukcją, układanki ,, esy- floresy” według ustalonych sekwencji.
Dzieci wykazują się dużą inwencją twórczą oraz pomysłowością. Z olbrzymim zaangażowaniem wykonują wszystkie zadania.
Opracowała: Elżbieta Pożogav
30 listopada 2023r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Jadownikach uczniowie kl. I - VII pod opieką wychowawczyń pani B. Dudzic, pani E. Pożogi, pani E. Przygody, pani Anety Wojteczek i pani Sylwii Mróz obchodzili tradycyjne andrzejki. Ten dzień przebiegał pod hasłem wróżb, wspólnych konkursów oraz zabawy tanecznej. Szeroki wachlarz wróżb, zabaw i konkursów sprawił dzieciom niemałą frajdę. Każdy uczestnik andrzejkowych szaleństw z niecierpliwością przekuwał papierowe serce, aby odczytać imię swojej sympatii, losował nazwę przyszłego zawodu i kolorowe buźki z ocenami. Wiele emocji wywołał konkurs ,, buty za próg’’, ,, krzesełka’’. Katalog wróżb był obszerny i bogaty a każdy pragnął wywróżyć sobie coś wyjątkowego. Wspaniali rodzice zadbali o słodki poczęstunek dla swoich pociech. Wszyscy bawili się znakomicie i były to lekcje klasowej i między klasowej integracji.
Opracowała: Edyta Przygoda
Wychodząc naprzeciw ogólnie powszechnej dezinformacji, cyberprzestępczości oraz wirtualnym wymaganiom XXI wieku, 29 listopada 2023 r. uczniowie klas IV- VII Publicznej Szkoły Podstawowej w Jadownikach wzięli udział w Ogólnopolskiej Kampanii Edukacyjnej organizowanej przez Centrum Edukacji Medialnej oraz Naukową Akademicką Sieć Komputerową pod hasłem przewodnim #FakeNoMore.
Celem spotkania było wyposażenie uczniów naszej szkoły w umiejętności krytycznego myślenia, a także rozpoznawania i właściwego reagowania na dezinformację oraz wspierania ich aktywnego uczestnictwa w społeczeństwie informacyjnym.
Opracowanie: Małgorzata Jóźwik – psycholog
Nasza szkoła, w bieżącym roku szkolnym włączyła się aktywnie w obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka organizowane przez UNICEF. A czym zajmuje się UNICEF?
„UNICEF to organizacja humanitarna i rozwojowa działająca na rzecz dzieci. Od ratujących życie szczepień, przez budowę szkół, po natychmiastową pomoc w sytuacji klęski humanitarnej - UNICEF robi wszystko, aby dzieciom żyło się lepiej. Pracuje w małych wioskach i z rządami państw, bo uważa, że każde dziecko, niezależnie od miejsca urodzenia, koloru skóry czy religii, ma prawo do zdrowego i bezpiecznego dzieciństwa.”
To wydarzenie, które jednoczy wszystkie dzieci na świecie, również naszą społeczność szkolną. Uczniowie ubrani na niebiesko celebrowali rocznicę uchwalenia Konwencji z ich przywilejami. Nauczyciele, wychowawcy, pedagog specjalny oraz psycholog szkolny przeprowadzili zajęcia związane z tematyką Praw Dziecka.
Dzięki zajęciom uczniowie zostali uświadomieni czym są Prawa Dziecka, że mają prawo znać swoje prawa i, że każde państwo powinno otaczać dzieci szczególną opieką. Uczniowie naszej szkoły wykonali też plakaty związane z tematyką akcji, które zostały zaprezentowane na terenie szkoły.
Z inicjatywy przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego Publicznej Szkoły Podstawowej w Jadownikach 21 listopada świętowaliśmy Dzień Życzliwości i Pozdrowień oraz dobrych uczynków i pozytywnych emocji. Jego celem jest uwrażliwienie ludzi na wzajemną życzliwość i wzbudzenie w nich pozytywnych emocji. Ma on również przypomnieć wszystkim, ile w naszych codziennych relacjach znaczą proste słowa: proszę, dziękuję, przepraszam, dzień dobry, miłego dnia, a także serdeczny uśmiech na twarzy. W ramach obchodów Dnia Życzliwości i Pozdrowień nasi uczniowie przyszli do szkoły ubrani na żółto, a ich strój dopełniały uśmiechnięte buźki. Od samego rana z dużym zaangażowaniem pisali do siebie życzliwe liściki, życzenia i laurki. Wrzucali je do specjalnie przygotowanej na tę okazję skrzynki. Tego dnia w każdej klasie zostały przeprowadzone wybory na najsympatyczniejszą koleżankę oraz najsympatyczniejszego kolegę. Wszyscy uczniowie włączyli się z ochotą w tworzenie łańcucha życzliwych dłoni pokazując tym samym, że potrafią ze sobą współpracować. Członkowie Samorządu Uczniowskiego zadbali także o dekorację na korytarzu - cytaty i myśli na temat serdeczności, przyjaźni i życzliwości. Pomimo brzydkiej, pochmurnej pogody za oknami, cały dzień upłynął nam w miłej i serdecznej atmosferze.
Opracowały: G. Staszewska i S. Mróz
W dniu 22 listopada w Przedszkolu Pluszowego Niedźwiadka w Jadownikach, obchodziliśmy „Dzień Kredki”. Tego dnia wszystkie przedszkolaki przyszły ubrane w swoim ulubionym kolorze. Na początek wspólnej zabawy, dzieci wysłuchały piosenki „Kolorowe kredki”, następnie segregowały kredki według rodzaju oraz wielkości. Poznały barwy podstawowe i same tworzyły z nich nowe kolory - barwy pochodne. Malowały ilustrację kredki w kolorze swojego ubranka. Odgadywały zagadki związane z kolorami, a paluszkiem umoczonym w farbie uzupełniały brakujące elementy kredki. Na dywanie losowały koperty z pociętymi obrazkami - puzzlami, a następnie układały je i przyklejały na kolorową kartkę. Ciekawym i dosyć skomplikowanym zadaniem było doprowadzenie kredki do piórnika przez labirynt. Starszaki poradziły sobie świetnie, maluszki z niewielką pomocą również dały radę.
Na zakończenie wspólnej zabawy, wsłuchując się w słowa piosenki „Kolorowe kredki w pudełeczku noszę, kolorowe kredki kiedy je poproszę namalują wszystko to co chcę…” wykonały dowolny rysunek, przy użyciu wybranego rodzaju kredki.
Przedszkolaki aktywnie brały udział we wszystkich zabawach. Śmiało można uznać ten dzień za udany.
Opracowała: Marlena Lipczyńska