"Wesoła przygoda z kangurkiem matematycznym"

W I semestrze roku szkolnego 2019/2020 klasa III przystąpiła do realizacji Innowacji Pedagogicznej

,,Wesoła przygoda z kangurkiem matematycznym’’.

W ramach prowadzonych innowacji uczniowie indywidualnie, grupowo oraz zespołowo poprzez liczne gry i zabawy oraz różnorodne ćwiczenia w liczeniu przyswajali wiedzę, rozwijali zainteresowania i umiejętności matematyczne. Jednocześnie doskonaliły czytanie  ze zrozumieniem, spostrzegawczość, pamięć, koncentrację uwagi oraz logiczne myślenie. Wykorzystywaliśmy różne techniki, formy i metody pracy. Uczniowie na zajęciach pracowali nie tylko indywidualnie, ale również w grupach i w parach. W czasie zajęć, korzystaliśmy       z różnych portali internetowych, ćwiczeń multimedialnych i gier matematycznych. Ulubioną jednak formą pracy były zabawy manualne, ruchowe oraz matematyczne programy multimedialne. W czasie zabaw twórczych uczniowie wykorzystywali różne pomoce dydaktyczne, plansze, krzyżówki, rebusy, suwaki matematyczne, kalendarze, materiały plastyczne. Tworzyli samodzielnie gry i loteryjki obrazkowe matematyczne.

Na podsumowanie miesięcznych zmagań z matematyką, dzieci uczestniczyły w różnych konkursach, w ramach których wyłanialiśmy ,,Mistrza matematyki- kangurka matematycznego’’. Jesiennym ,,Kangurkiem matematycznym’’ została Aleksandra Żurowska a zimowym Wojciech Mergalski. Podczas innowacyjnych zajęć, uczniom zawsze towarzyszył świetny nastrój. Wszelkie zabawy z dawką emocji oraz humoru sprzyjały przyswajaniu wiedzy, zwiększały aktywność uczniów i rozbudzały ich pasje poznawczą.

W grudniu w ramach Innowacji Pedagogicznej ,,Wesoła przygoda z kangurkiem matematycznym’’, klasa III przystąpiła do klasowego turnieju -,, Klasowy Mistrz Matematyki” pod hasłem:  - ,,Łamigłówki matematyczne’’. Turniej ten był jednocześnie podsumowaniem  Innowacji Pedagogicznych w I semestrze. Uczniowie przystąpili do rozwiązywania zadań o zróżnicowanej trudności, zdobywając kolejne poziomy. W ten sposób sprawdziliśmy poziom logicznego myślenia oraz nabyte umiejętności matematyczne.

Klasowym Mistrzem Matematyki jednogłośnie został Wojciech Mergalski, który dwukrotnie wywalczył tytuł  Kangurka  Matematycznego zajmując I miejsce. Swoim sukcesem udowodnił, że nauka matematyki poprzez zabawę jest możliwa.