Środa 07.05.2025

liczba odwiedzin: 450162
  • Baśniowa Magia Świąt

    ,,Gdy w wieczór wigilijny popatrzysz na spadającą gwiazdę, pomyśl o innych ludziach… szczególnie o tych którzy są biedni i samotni”

    Baśń wzrusza nas i zarazem pobudza do refleksji, szczególnie, gdy czytana jest w magicznej scenerii barwnych choinek i zapalonych świec. W ramach innowacji pedagogicznej – ,,Przygoda z czytaniem kluczem do sukcesu’’, uczniowie klasy I i II w dniu 16 grudnia wysłuchali przepięknej baśni H. CH. Andersena pt.: ,,Dziewczynka z zapałkami”, czytanej przez panią Milenę Sobieraj. Ta baśń o charakterze świątecznym stała się inspiracją nie tylko do głębszych przemyśleń na temat Świąt Bożego Narodzenia, ale także pracy twórczej. Uczniowie wykonali prace plastyczno- techniczne ,,Zapałkowe cudeńka’’. Wśród nich znalazły się gwiazdki, aniołki, łabędzie, rakiety, roboty i prace według własnego pomysłu. Na koniec wszyscy zaśpiewali ulubione kolędy i pastorałki. Towarzyszący dzieciom świąteczny nastrój z pewnością uatrakcyjnił nasze spotkanie i wywołał mnóstwo emocji.

  • Najpiękniejsze ozdoby adwentowe

    10 grudnia został rozstrzygnięty szkolny konkurs na najpiękniejszą ozdobę adwentową. Uczniowie mogli przygotować tradycyjny wieniec adwentowy z czterema świecami lub kalendarz adwentowy zawierający 24 „okienka”. Zainteresowanie konkursem było ogromne, pojawiło się aż 26 przepięknych stroików oraz jeden kalendarz. Wykonanie tak wspaniałych prac wymagało wielkiej pomysłowości, kreatywności oraz niemałego wysiłku i poświęconego czasu. Wybranie kilku najpiękniejszych byłoby niezwykle trudnym zadaniem dla kilku osób. Dlatego wszystkie wieńce zostały wystawione na sali gimnastycznej, gdzie każdy z uczniów i nauczycieli mógł wytypować swoich trzech faworytów. Jury konkursowe liczyło ostatecznie aż 47 osób! Tym sposobem wyłoniono zwycięzców:

    I miejsce – Maja Maciąg z klasy I   (15 głosów)

    II miejsce – Zuzanna Matysek z klasy VII   (11 głosów)

    III miejsce – Ksawery Wójcik  z klasy III  (10 głosów)

    Wyróżnienie – Antoni Wilczyński z klasy III  (9 głosów)

    na których czekały atrakcyjne nagrody, m.in. głośnik mobilny, słuchawki oraz książki zakupione przez Radę Rodziców, a ponadto trzy dwuosobowe zaproszenia do kina „Kultura” w Starachowicach ufundowane przez panią Dyrektor Parku Kultury Agnieszkę Lasek – Piwarską.Wszyscy pozostali uczestnicy konkursu otrzymali drobne świąteczne oraz słodkie upominki.

    Zwycięzcom gratulujemy, a darczyńcom dziękujemy za przychylność!

  • Świetlica Szkolna

    Od listopada w Publicznej Szkole Podstawowej w Jadownikach funkcjonuje Świetlica Szkolna. Głównym celem jej działalności jest zapewnienie uczniom pozostającym w szkole po lekcjach zorganizowanej opieki. W miłej i przyjaznej atmosferze, pod czujnym okiem wychowawców dzieci spędzają czas wolny. Nauczyciele prowadzą różnorodne zajęcia rozwijające zdolności i zainteresowania uczniów: ruchowe, plastyczno – techniczne, umuzykalniające, czytelnicze, dydaktyczne. Uczestnicząc w zabawach integracyjnych, grach towarzyskich i zespołowych wychowankowie nabywają kompetencje społeczne, uczą się współdziałania, wzajemnego szacunku, odpowiedzialności za siebie i innych, kultury osobistej.  W ramach działalności dydaktycznej świetlica stwarza dzieciom warunki do odrabiania zadań domowych. Uczniowie z trudnościami w nauce zawsze mogą liczyć na życzliwą pomoc i wsparcie nauczycieli oraz kolegów. Oprócz zajęć zorganizowanych podopieczni świetlicy mają możliwość udziału w grach i zabawach indywidualnych oraz grupowych wynikających z ich potrzeb i zainteresowań.

  • Doświadczenia i eksperymenty w kl. ,,0”

    W oddziale przedszkolnym kl. ,,0”  Publicznej Szkoły Podstawowej w Jadownikach w ramach innowacji pedagogicznych ,,Dociekliwy przedszkolak” przeprowadzono zajęcia mające na celu odkrywanie ciekawych zjawisk chemicznych. Dzieci pod kierunkiem wychowawczyni p. Elżbiety Pożoga wykonywały zadania z wykorzystaniem wody, mleka, cukru, soku z cytryny oraz artykułów spożywczych. Sprawdziły, czy szklanki z różną pojemnością wody wydają takie same dźwięki?  Zbudowały ksylofon, z którego popłynęły wysokie i niskie tony tworząc ciekawą muzykę. Sok z cytryny okazał się ,,magicznym atramentem ‘’. Niewidzialne ilustracje pod wpływem ciepłego żelazka nabrały żółtego koloru nadając widoczne kształty prac wykonanych przez naszych małych podopiecznych. Masa cukrowa w połączeniu z kolorowymi  farbkami nadała charakteru i połysku ,,słodkim bombkom” z papieru. Wiele radości sprawiły dzieciom zabawy z wykorzystaniem sody, octu, oleju oraz barwników powodując wytworzenie się dwutlenku węgla, a tym samym  powstanie ,,chemicznego jojo”.  Mleko w połączeniu z  kolorowymi  barwnikami i użyciem patyczka z płynem do naczyń  spowodowało wytworzenie się napięcia powierzchniowego, a tym samym uzyskiwanie ciekawych i nieoczekiwanych kolorowych kształtów. Wszystkie doświadczenia wzbudzały ciekawość wśród dzieci, które z olbrzymim zainteresowaniem obserwowały  zachodzące zmiany. Samodzielnie i pod kierunkiem nauczyciela wyjaśniały  zachodzące zjawiska.

  • ,,Świętokrzyskie nie hejtuje”

    Głównym celem akcji jest zapoznanie młodzieży ze zjawiskiem hejtu, jego przyczynami i konsekwencjami. Kampania ta ma zwiększyć świadomość na zjawisko zagrożenia hejtem.

    Uczniowie podczas zajęć zostali zapoznani z definicją hejtu, mowy nienawiści, cyberbullingu oraz trollingu. Dowiedzieli się również, jak słowa mogą zranić drugiego człowieka i doprowadzić do tragedii. Z zaciekawieniem oglądali krótki filmik przedstawiający historię hejtowanej uczennicy. Następnie razem z wychowawczynią p. Sylwią Mróz uczniowie klas czwartej i piątej tworzyli profil osoby, która może być hejtowana. W dalszej części zajęć dzieci formułowały zasady przeciwdziałania negatywnym zachowaniom zarówno w sieci, jak i w szkole.

    Słowa potrafią naprawdę krzywdzić. Okaleczane w ten sposób dzieci często mają myśli samobójcze. Z badań wynika, że około 85 procent osób w wieku od 13 do 15 lat wie, co to mowa nienawiści, a połowa z nich ma z nią kontakt co najmniej raz w tygodniu. Dlatego tak ważna jest zapoznanie młodych ludzi ze zjawiskiem hejtu, jego przyczynami i konsekwencjami.

  • Pomagamy zwierzętom przetrwać zimę

    W dniach 9-10 grudnia 2021r. uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Jadownikach uczestniczyli w zajęciach pod nazwą „Formy ochrony w Polsce” oraz „Jak zwierzęta przygotowują się do zimy?”.

    Prelekcje przy wykorzystaniu prezentacji multimedialnych przeprowadziła pani Paulina Pytlas z Zespołu Świętokrzyskich i Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych w Kielcach.

    Pierwszego dnia uczniowie z klas IV-VIII wzbogacili swą wiedzę na temat parków krajobrazowych, parków narodowych, rezerwatów oraz pomników przyrody. Dowiedzieli się również, co kryje się pod nazwą Natura 2000. Ponadto poznali gatunki roślin i zwierząt chronionych, które można spotkać na terenach świętokrzyskich parków.

    Tradycyjnie solidna porcja wiedzy wzbogacona została ciekawostkami, np. o wilku czy bocianie czarnym.

    Drugi dzień przeznaczono dla młodszych uczniów z klas I-III. Zajęcia dotyczyły przygotowań zwierząt do zimy. Dzieci bardzo aktywnie uczestniczyły w spotkaniu. Największą atrakcją był pokaz specjalnych ekologicznych karmników. Dzieci z zaangażowaniem przystąpiły do wykonania, według instrukcji pani Pauliny, niecodziennych karmników z rolek papieru, masła i różnorodnych ziaren. Zostały one później umieszczone na gałęziach drzew wokół szkoły. W ten sposób przyczyniły się do pomagania w przetrwaniu srogiej pory roku skrzydlatym przyjaciołom.

    Dziękujemy serdecznie p. Paulinie Pytlas za przybliżenie nam walorów przyrodniczych i krajobrazowych naszego regionu. Także za podzielenie się wspaniałym pomysłem na dokarmianie zwierząt.

  • Mikołajkowe zabawy logopedyczne

    „Mikołajkowe zabawy logopedyczne” – pod takim hasłem odbywały się zajęcia z logopedą   w naszej szkole. Mikołajki to jeden z najmilszych dni w roku niosący ze sobą tajemnicę, oczekiwanie i moc zaskakujących niespodzianek. Co roku na ten wyjątkowy dzień czekają najmłodsi, niecierpliwie przerzucając kartki kalendarza.

    Różnorodne ćwiczenia logopedyczne przepełnione mikołajkowymi zabawami wprowadziły dzieci w świąteczny klimat oraz wzbudziły w nich radosny nastrój oczekiwania na Mikołaja. Podczas spotkania dzieci ćwiczyły narządy mowy „ Gimnastyka języka św. Mikołaja”,  budowały zasób słów na podstawie ilustracji  „W domu św. Mikołaja.

    Nie mogło zabraknąć zimowych zabaw ruchowych oraz ćwiczeń oddechowych „Co wyskoczy z worka Mikołaja” , a także  różnorodnych ćwiczeń interaktywnych.

    Oby magia oczekiwania na Świętego Mikołaja trwała i każde dziecko otrzymało wymarzony prezent pod choinką.

    Niespodzianka dla tych, którzy nie mogli uczestniczyć w zajęciach:

    https://wordwall.net/pl/resource/7885839 – ćwiczenia spostrzegawczości

    https://wordwall.net/pl/resource/25823126/miko%C5%82aj – ćwiczenia artykulacyjne

    https://www.panodlogorytmiki.pl/mikolaj-zaspal/ -ćwiczenia logorytmiczne

    https://www.youtube.com/watch?v=-sSEL2TFTus – bajka logopedyczna ,,Święty Mikołaj”

  • Zagraniczna wymiana pocztówkowa

    Uczniowie klas czwartej, piątej oraz ósmej Publicznej Szkoły Podstawowej w Jadownikach od października 2021 r. biorą udział w wymianie pocztówkowej z uczniami z różnych krajów. Koordynatorem i inicjatorem projektu jest pani Sylwia Mróz. Wymiana pocztówek ma na celu doskonalenie umiejętności pisania krótkich tekstów w języku angielskim. Uczniowie chętnie  korespondują i czekają z niecierpliwością na pocztówki od swoich nowych kolegów i koleżanek z zagranicy. Pierwsze pocztówki dotarły do nas od uczniów z Indii, Białorusi, Mołdawii i Turcji. 

  • Wizyta w Kinie Helios

    W dniu  ósmego grudnia dzieci z oddziału przedszkolnego kl.,,0’’ wraz z  grupą rodziców z Publicznej Szkoły Podstawowej w Jadownikach odbyły wycieczkę do pobliskiego kina Helios w Starachowicach.  Uczestnicy wyjazdu  pod opieką wychowawcy p. Elżbiety Pożoga oraz p. Aleksandry Czerwińskiej obejrzeli film animowany pt.,, Gwiazdka Klary Muu.” . Główna bohaterka bajki – Klara wprowadziła młodych widzów w nastrój Świąt Bożego Narodzenia. Dzieci z uwagą i zainteresowaniem oglądały  przebieg wydarzeń, które niejednokrotnie wywoływały wybuchy śmiechu. Przesłanie bajki  uświadomiło oglądającym wartość świąt ,, Nie jest ważne gdzie i w jaki sposób je spędzamy, lecz  kto jest blisko nas”. Były to niezwykle miłe przeżycia, pełne radości oraz oczekiwania na nadejście zbliżającej się Wigilii.

  • Kodowanie na dywanie w kl.,,0”

    Dzieci z  oddziału przedszkolnego kl. ,,0” Publicznej Szkoły Podstawowej w Jadownikach w miesiącach październik- grudzień uczestniczyli w szeregu zajęć mających na celu rozwijanie umiejętności kodowania i dekodowania. Do działań wykorzystywano różnorodne plansze, na których umieszczano elementy  przyrodnicze zgodnie z ustalonym kodem. Dzieci odkrywały  ,,ścieżki” poruszania się zwierzątek, pojazdów z linii startu do mety zgodnie z kierunkiem  strzałek, cyfr, liter, liczby oczek na kostce oraz figur geometrycznych.  Kodowali  i dekodowali wyrazy zaszyfrowane obrazkami. Ćwiczono także umiejętność  tworzenia układu klocków według ustalonego schematu. Samodzielnie ustalali kody kolorów zgodnie, z którymi  projektowali mandale. W trakcie zajęć odkrywali obrazy malując okienka według znaków umownych.  Kodowanie to ciekawy sposób nauki logicznego myślenia, kreatywności, orientacji  przestrzennej oraz sprawności manualnej. Dzieci bardzo chętnie angażowały się w rozwiązywanie problemów  oraz  odczuwały olbrzymią satysfakcję z osiągniętego sukcesu.

  • II miejsce dla Dawida Gliwy w XVII Gminnym Konkursie Recytatorskim im. Wandy Pomianowskiej w Radkowicach

    Corocznie konkurs poezji regionalnej przyciąga mnóstwo chętnych uczniów. Podobnie w tym roku szkolnym, pomimo zdalnej  formy, cieszył się on dużą popularnością wśród uczniów kl. VI-VIII. Ósmoklasista PSP w Jadownikach – Dawid Gliwa –  stanął na podium XVII Gminnego Konkursu Recytatorskiego im. Wandy Pomianowskiej w Radkowicach.  Dawid  pod kierunkiem nauczyciela polonisty – p. Katarzyny Samiec, przygotował recytację wiersza Marii Cedro – Biskupowej pod tytułem ,,Zaloty dzięcioła”. Dzięki perfekcyjnej recytacji, niecodziennym zdolnościom oratorskim oczarował jury.

    Dawidzie,  gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

  • Wszystkie dzieci Mikołaja kochają!

    W dniu 6 grudnia do przedszkolaków z Przedszkola Pluszowego Niedźwiadka oraz z oddziału kl. ,,0” w Publicznej Szkole Podstawowej w Jadownikach,  przybył niezwykły Gość – Święty Mikołaj. Dzieci wyczekiwały chwili, w której będą mogły otrzymać swój wymarzony prezent.

    Gdy tylko Gość wszedł do sali z workiem pełnym prezentów, na buziach przedszkolaków pojawił się uśmiech i radość. Przedszkolaki przywitały Mikołaja wierszem oraz piosenką. Spontanicznością oraz dziecięcą szczerością, zyskały duże uznanie u św. Mikołaja. Rozmawiał z dziećmi, zachęcał ich, aby były grzeczne, słuchały rodziców oraz pań w przedszkolu. Po złożeniu obietnicy, Mikołaj obdarował wszystkich świątecznymi podarunkami.

    Na koniec, śpiewając piosenkę, dzieci podziękowały świętemu za przybycie oraz zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcia i zaprosiły go na przyszły rok. Spotkanie minęło w bardzo miłej atmosferze. Szkoda tylko, że ten wyjątkowy Gość odwiedza wszystkich tylko raz w roku…

    Serdeczne podziękowania dla rodziców: p. Anny Józwik oraz p. Edyty Maciąg za przygotowanie świątecznego kominka oraz słodkich reniferków.

  • Mikołajki w naszej szkole

    6 grudnia to data, którą zna każde dziecko. W tym dniu Święty Mikołaj obdarowuje wszystkich słodkimi upominkami. Zwyczaj ten związany jest z osobą świętego Mikołaja, biskupa z Miry, który cały swój majątek rozdał ubogim i potrzebującym. W naszej szkole mikołajki już na stałe wpisały się w kalendarz szkolnych wydarzeń. W tym roku również  z tejże okazji nie zabrakło śmiechu, radości i zabawy. Uczniowie przyszli w mikołajkowych czapkach oraz ubrali czerwone stroje, dzięki czemu w klasach i na korytarzach zrobiło się wesoło i kolorowo. Tego dnia nikt nie był pytany, nie było również sprawdzianów ani kartkówek.

    W szkole pojawił się również Święty Mikołaj, który wraz ze swoją świtą, odwiedził wszystkie klasy i obdarowywał uczniów prezentami. Każdy mógł doświadczyć magii zbliżających się świąt.

     

  • Doświadczenia przyrodnicze w kl. ,,0”

    Od października b.r. szkolnego w oddziale przedszkolnym kl.,,0” przeprowadzono cykl doświadczeń przyrodniczych. Pod kierunkiem wychowawcy p. Elżbiety Pożoga dzieci  wykonywały zadania mające na celu poznanie otaczającego środowiska. Poznawały etapy rozwoju rośliny- siejąc w doniczkach nasiona zbóż i kwiatów pamiętając o odpowiednich warunkach niezbędnych do ich wzrostu. Dokonywały również obserwacji pogody oraz poznały zasadę krążenia wody w przyrodzie- nagrzewanie , parowanie, ochładzanie, skraplanie oraz opadanie kropelek wody na powierzchnię ziemi. Sprawdzały, jak ciężar wody zgromadzonej  w chmurce z waty wpływa na jej znikanie i opadanie. Przeprowadziły także doświadczenie  z wykorzystaniem różnorodnych tkanin, tektury, papieru, materiałów wodoodpornych, folii, plastiku, gumy, metalu w celu sprawdzenia zjawiska nasiąkania wody. Eksperymenty budziły duże zainteresowanie wśród małych badaczy. Samodzielnie wyciągały wnioski oraz trafne uwagi  na ich temat.

  • Eko-kartki z naszej szkoły

    Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Jadownikach interesują się ekologią i dobrze wiedzą, jak ważne jest segregowanie odpadów tak, aby można je było ponownie wykorzystać. W związku z tym bardzo licznie wzięli udział w konkursie „Moja eko- kartka Bożonarodzeniowa” organizowanym przez Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe „ZIELIŃSKI” Zbigniew Zieliński  oraz Urząd Gminy w Pawłowie. Dużą wyobraźnią i kreatywnością wykazała się uczennica klasy II Marysia Sitek, której świąteczna kartka zwyciężyła w konkursie w kategorii I – uczniowie klas I – III szkół podstawowych. Bardzo pomysłowa i ciekawa okazała się również kartka uczennicy klasy VII Karoliny Lis, która zajęła 3 miejsce w kategorii II – uczniowie klas IV – VIII szkół podstawowych. Uczennice otrzymały dyplomy i nagrody rzeczowe.

    Gratulujemy serdecznie naszym uczennicom i życzymy dalszych sukcesów!

  • KONKURS!!!

    Zapraszamy
    do udziału w szkolnym konkursie

    „NAJPIĘKNIEJSZA OZDOBA  ADWENTOWA”


    *Zadanie konkursowe polega na wykonaniu tradycyjnego wieńca adwentowego (najlepiej z czterema świecami) lub kalendarza adwentowego*

    *Technika wykonania pracy oraz format dowolne*

    *Na zwycięzców czekają słodkie upominki
    oraz nagrody książkowe*

    *Prace nie podlegają zwrotowi – zostaną przekazane
    na aukcję prowadzoną przez Radę Rodziców
    (dochód na cele szkolne)*
    *Gotowe wieńce adwentowe prosimy przekazywać
    do końca listopada 2021 r.
    do p. Małgorzaty Mergalskiej lub p. Edyty Dawiec *

    *Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 1 grudnia 2021 r.*

      

    *W kolejnych dniach na terenie szkoły odbędzie się licytacja przygotowanych prac*

     

     

    Organizatorzy:

    Edyta Dawiec

    Małgorzata Mergalska

  • Andrzejki u przedszkolaków

    W dniach 29 – 30 listopada w oddziale kl. ,,0” pod kierunkiem wychowawcy p. Elżbiety Pożoga i p. Aleksandry Czerwińskiej oraz w Przedszkolu Pluszowego Niedźwiadka przy wsparciu wychowawcy p. Marleny Lipczyńskiej i Katarzyny Dziuba w Publicznej Szkole Podstawowej w Jadownikach zorganizowano zabawy andrzejkowe.

    Dzieci z uwagą słuchały genezy powstania wieczoru wigilijnego związanego z dniem Św. Andrzeja. Poznały znaczenie i rodzaje wróżb andrzejkowych zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Przeprowadzono  „dzień wróżb” – min. ustawianie bucików do progu sali, przebijanie serca z imionami przyszłych wybranków i wybranek życia, losowanie zawodów, które w przyszłości będą wykonywać, a następnie prezentowali je w formie kalamburów. Podopieczni wykonali pracę plastyczną ,,Moje marzenie do spełnienia”, które zwijali w kuleczki i celowali do pudełka. Układali chrupki kukurydziane w pary – liczba parzysta oznaczała spełnienie, a nieparzysta – niespełnienie marzenia. Nasi mali podopieczni losowali ciasteczka z niespodzianką – odczytywano wróżby na przyszłość.

    Radości i żartów nie było końca. Do zabawy wykorzystano także kolorowe baloniki. Ten wyjątkowy dzień urozmaicono tańcem, muzyką oraz zabawą z krzesełkami.

  • Andrzejki- magiczny wieczór z wróżbami

    „ Święty Andrzej ci ukaże, co ci los przyniesie w darze”…

    Andrzejki to popularne święto, które obchodzimy co roku pod koniec listopada. Stanowią one świetną okazję do wspólnego świętowania przed adwentem. Są wspaniałą zabawą dostarczającą wielu przeżyć i emocji.

    25 listopada 2021 r. w klasach I- III Publicznej Szkoły Podstawowej w Jadownikach pod okiem wychowawczyń: p. Edyty Przygody, p. Barbary Dudzic i p. Lucyny Saramak odbyła się długo oczekiwana przez uczniów zabawa andrzejkowa. W tym dniu uczniowie mieli okazję przenieść się w magiczny świat wróżb. Wszystkie osoby z wielkim zaangażowaniem uczestniczyły w zabawach i wróżbach andrzejkowych. Swoją przyszłość odkrywały losując różne przedmioty ukryte pod kubeczkami, które przepowiadały kim zostaną, jakie życie ich czeka.  Nie zabrakło także ustawiania butów, przekłuwania papierowych serc z imionami, lania wosku przez klucz oraz losowania karteczek z nazwami zawodów. Przepowiednie dostarczyły wszystkim dzieciom wiele śmiechu i radości. Wróżby przeplatane były tańcami i zabawami przy skocznej muzyce. Czas pełen atrakcji przebiegał w miłej i magicznej atmosferze.

    Również uczniowie klasy VII i VIII wraz z wychowawczyniami, p. Edytą Dawiec i p. Anetą Wojteczek radośnie obchodzili to popularne polskie święto. Przy lubianej przez młodzież muzyce, konkursach karaoke i "just dance" miło upłynął andrzejkowy czas. 

  • Pasowanie na czytelnika

    W piątkowe przedpołudnie 26 listopada 2021 r. uczniowie klasy pierwszej wraz z wychowawczynią , panią Edytą Przygoda pojawili się w progach szkolnej biblioteki. To już druga taka wspólna wizyta pierwszaków. Podczas pierwszej dzieci zapoznały się z funkcjonowaniem biblioteki oraz pracą bibliotekarza. Tym razem spotkanie miało bardziej uroczysty charakter. Na początku uczniowie wysłuchali opowiadania pt. „Bałagan w bibliotece”, następnie poznali prawa i obowiązki czytelnika. Po złożeniu uroczystego ślubowania pierwszaki stały się stuprocentowymi czytelnikami szkolnej biblioteki. Na pamiątkę pasowania wszyscy otrzymali dyplomy oraz tomik wierszy i opowiadań pt. „Pierwsze abecadło” ufundowane przez Instytut Książki. Na koniec pierwszaki mogły wypożyczyć wybrane przez siebie książeczki, które zostały wpisane na ich świeżo założone karty czytelnika.

  • Jubileuszowe spotkanie z Kubusiem Puchatkiem

    Wszyscy znamy przygody Kubusia Puchatka, które pełne są niesamowitych historii, a przy okazji wzruszających cytatów. 27 listopada mija 95 lat od pierwszego wydania tej niesamowitej powieści A. A. Milne.

    W związku z jubileuszową rocznicą, w ramach innowacji pedagogicznej – ,,Przygoda z czytaniem kluczem do sukcesu’’ uczniowie klasy I i II w dniu  24 listopada wysłuchali jednej z przygód Kubusia Puchatka pt.: ,,Prezent na słowo honoru”, czytanej przez panią Małgorzatę Mergalską mamę ucznia kl. II. Po wysłuchaniu dzieci aktywnie uczestniczyły w zabawie słowno- literackiej ,,Zgadnij, kto to mówi’’ oraz zabawie ruchowej ,,Miś’’. Korzystając z multimediów obejrzeli krótki fragment Kubusia Puchatka oraz utrwalili znaną im  piosenkę ,,Kubuś Puchatek’.’ W czasie zajęć rozwijali też zdolności manualne lepiąc z plasteliny lub z masy solnej postacie z książki. Czytanie połączone z edukacją plastyczną bardzo podobało się dzieciom, szczególnie przygotowana wystawka prac. Ogromnym zainteresowaniem cieszył się też konkurs układania puzzli z motywem Kubusia Puchatka. Na zakończenie wszyscy wykonali pamiątkowe fotografie w misiowych ramkach przygotowanych przez dzieci.

    W ramach prowadzonych innowacji pani Małgosia Mergalska , która prowadzi bibliotekę szkolną dokonała pasowania uczniów klasy I na czytelników. Uczniowie złożyli uroczyste przyrzeczenie, otrzymali pamiątkowe dyplomy i książeczki, które mają im przypominać, że książka to okno na świat i przyjaciel człowieka.

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Publiczna Szkoła Podstawowa w Jadownikach
    Jadowniki 49
    27-225 Pawłów
  • 41 302 80 50

Galeria zdjęć