Piątek 09.05.2025

liczba odwiedzin: 450265
  • Program,, Czyste powietrze wokół nas” w kl.,,0”

    Dzieci z oddziału przedszkolnego kl.0 Publicznej Szkoły Podstawowej w Jadownikach realizują cele programu profilaktycznego ,, Czyste powietrze wokół nas”, który ma na celu wykształcenie świadomej postawy ochrony własnego zdrowia w kontaktach z osobami palącymi.  W trakcie przeprowadzonych zajęć obserwowały  i rozpoznawały rodzaje dymów różnego pochodzenia, w tym dymu papierosowego.  Dzieci  obserwowały powietrze wokół szkoły korzystając z pobytu na świeżym powietrzu. Przygotowywały prace plastyczne oraz wypowiadały się na temat ich szkodliwości dla życia i zdrowia człowieka. Wskazywały skuteczne sposoby niwelowania szkodliwych zanieczyszczeń poprzez stosowanie katalizatorów, alternatywnych źródeł energii.  Uświadamiały sobie , czym jest dym papierosowy oraz niebezpieczne substancje unoszące się w powietrzu.  Zdobyły wiedzę, jak chronić  własne zdrowie w obecności palaczy. Przedszkolaki  bez trudu wskazywały miłe i przyjemne zapachy związane ze świeżym powietrzem, świecami zapachowymi  a  nieprzyjemnym , wypełnionym dymem. Wykonywały ćwiczenia relaksacyjne i oddechowe. Poznały ,, Dinusia”-  bohatera, który  będzie im towarzyszył w dalszej części zajęć. Rodzicom przekazano informację na temat realizacji programu i zachęcono do rozmowy na temat szkodliwości palenia papierosów.

    Opracowała  Elżbieta Pożoga

  • Wiosna w poezji dziecięcej

    Wraz z nadejściem wiosny w ramach innowacji czytelniczych, uczniowie kl. I i kl. II uczestniczyli w wiosennym czytaniu poezji dziecięcej. Przepiękne wiersze znanych polskich poetów: Juliana Tuwima-,, Wiosna’’, ,,Mowa ptaków’’, Jana Brzechwy – ,, Przyjście wiosny’’, ,,Wiosenne porządki ’’, Joanny Kulmowej  ,,W marcu’’ oraz wiersze Marii Konopnickiej ze zbioru ,,Co słonko widziało’’, czytała uczniom pani Elżbieta Madej nauczycielka j. polskiego. Wiosna , którą opisywali poeci w swoich wierszach jako barwną, wesołą i rozśpiewaną porę roku stała się artystyczną inspiracją do wielu twórczych działań. Uczniowie recytowali znane im wiersze o wiośnie, przysłowia, rozwiązywali zagadki, rebusy, krzyżówki oraz śpiewali wiosenne piosenki i rymowanki. Wykorzystując jednocześnie tablicę multimedialną podziwiali uroki prawdziwej wiosny w przyrodzie i słuchali śpiewu ptaków. Wiersz o Marzannie stanowił niemałą inspirację do wykonania strojnych kukieł i kolorowych wiosennych Gaików. Ogromne emocje i zaangażowanie towarzyszyły podczas prac artystycznych. Odbyło się też wiosenne ognisko z pieczeniem kiełbasek i na zakończenie tradycyjne palenie Marzanny, czyli pożegnanie zimy i powitanie wiosny.

    Podsumowując wiosenne czytanie, kolejnego dnia uczniowie udali się wraz z opiekunami na pieszy rajd nad rzekę w poszukiwaniu pierwszych oznak wiosny. Piesza wycieczka po okolicy, zakończyła się piknikiem na świeżym powietrzu.

    Wiosenna poezja, promienie słońca i wędrówka w poszukiwaniu wiosny dała wszystkim wiele radości, dodała energii i optymizmu.

    Opracowała E. Przygoda i B. Dudzic

  • Wizyta strażaków w naszej szkole

    24 marca 2022r. w naszej szkole przywitaliśmy szczególnych gości, a mianowicie przedstawicieli Ochotniczej Straży Pożarnej z Brzezia. Celem spotkania było przeprowadzenie rozmowy dotyczącej tematyki bezpieczeństwa pożarowego oraz zapobiegania powstawaniu pożarom – w szkole, domu, na podwórku, a także w innych miejscach, gdzie mogą znaleźć się dzieci oraz przybliżenie pracy strażaka, który jest autorytetem dla wielu małych chłopców (klasy I-III), a także uzupełnienie wiedzy z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej (klasy VII-VIII).

    Wszyscy uczniowie byli bardzo uważnymi słuchaczami, a także chętnie dzielili się wiedzą, którą nabyli w trakcie nauki. Nie brakowało także bardzo istotnych pytań, m.in. o to, do jakich zdarzeń należy wzywać straż pożarną. Ponadto ratownicy w trakcie prowadzenia części teoretycznej przypomnieli dzieciom m.in. o sposobie prawidłowego alarmowania straży pożarnej, o niebezpieczeństwie. Ostatnim elementem spotkania na sali było krótkie przybliżenie obrazu zawodu strażaka, sprzyjające kształtowaniu pozytywnego wizerunku tej formacji oraz ludzi w niej służących w oczach dzieci. Już na sali dużą ciekawość wzbudził m.in. sprzęt ochrony osobistej strażaka, który niejednemu uczniowi, z racji swojej wagi, sprawił nie lada problemy, a także elementy stroju, które uczniowie mogli przymierzać. Starsi uczniowie zaś, w tym samym czasie uzupełniali wiadomości z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Przypominali jak należy ułożyć poszkodowanego w bezpiecznej pozycji, ćwiczyli na fantomie resuscytację.

    Następna część spotkania odbyła się na zewnątrz, gdzie uczniowie oraz nauczyciele mieli okazję do zapoznania się ze sprzętem wykorzystywanym podczas prowadzenia akcji ratowniczo – gaśniczych. Nie zabrakło również takich atrakcji jak: lanie wody, czy też możliwość wejścia do wozu strażackiego.

    Pani Dyrektor, nauczyciele oraz uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Jadownikach składają serdeczne podziękowania Ochotniczej Straży Pożarnej,  a także Strażakom za umożliwienie obejrzenia sprzętu ratowniczo-gaśniczego, poznania trudnej pracy strażaków oraz udzielenie wskazówek na temat bezpieczeństwa przeciwpożarowego, a także uzupełnienie wiadomości dotyczących udzielania pierwszej pomocy.

    Opracowała: Milena Sobieraj i Barbara Dudzic 

  • Tydzień Kultury Języka

    Wyjątkowe spotkania z językiem polskim miały miejsce w Publicznej Szkole Podstawowej w Jadownikach. Od 14 do 18 marca uczniowie klasy V i VII zmagali się z różnorodnymi zadaniami. Językowe potyczki rozpoczęli od napisania dyktanda, następnie przystąpili do Turnieju Językowego ,,Z polszczyzną za pan brat”. Zadania obejmowały zagadnienia z zakresu: poprawności językowej, stylów polszczyzny, zapożyczeń, poprawnej konstrukcji i znaczenia wybranych frazeologizmów. Płynność wypowiedzi i dykcji uczniowie ćwiczyli podczas odczytywania skrętaczy językowych. W ciekawy sposób przedstawili wybrane zasady ortograficzne, wykonując plakat pod hasłem ,, Wesoła ortografia”. Piątoklasiści wykazali się niezwykłą pomysłowością, wcielając się w swoich ulubionych bohaterów literackich. Natomiast siódmoklasiści przygotowali ciekawą prezentację multimedialną, przedstawili w niej wybitne sylwetki osób, które mogą stać się dla młodzieży autorytetami. Przybliżyli postacie, takie jak: Maria Grzegorzewska, Maria Konopnicka, Ignacy Łukasiewicz Józef Mackiewicz, Wanda Rutkiewicz, Józef Wybicki, Bruno Szulc, Władysław Bartoszewski, Bronisław Geremek.

    Tegoroczne obchody Tygodnia Kultury należy zaliczyć do udanych. Zaproponowane działania nie tylko wzbudziły zainteresowanie uczniów językiem polskim uwrażliwiając ich na piękno i potęgę słowa, ale także zachęciły do poszerzenia i pogłębienia wiedzy na temat wielkich postaci, które miały nieoceniony wkład w polską kulturę i naukę. Wyróżnieni uczniowie otrzymali oceny celujące z języka polskiego, dyplomy oraz słodkie upominki.

    Pomysłodawcą i organizatorem przedsięwzięcia była pani Elżbieta Madej-nauczyciel języka polskiego.

  • Nasi najlepsi znawcy lasu

    Uczniowie Publicznej  Szkoły Podstawowej w Jadownikach interesują się otaczającym  światem przyrody oraz troszczą się o środowisko. Chętnie biorą udział w przedsięwzięciach i akcjach szkolnych związanych z kształtowaniem właściwych postaw człowieka wobec przyrody a także w konkursach, które pozwalają na sprawdzenie dotychczasowej wiedzy oraz zdobywanie nowych umiejętności. Taki konkurs „To i owo o przyrodzie” pod hasłem „Las bliżej nas” odbył się 21 marca 2022r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Łomnie. Naszą szkołę godnie reprezentowali Michał Prostak – uczeń klasy II oraz Antoni Wilczyński – uczeń klasy  III.  Chłopcy wykazali się swoją wiedzą i umiejętnościami, co pozwoliło im zdobyć drugie miejsce.  Nauczycielem odpowiedzialnym za przygotowanie uczniów była p. Barbara Dudzic.

    Serdecznie gratulujemy naszym uczniom i życzymy dalszych sukcesów!

  • Poznajemy najbliższe okolice

    23 marca klasy czwarta i piąta Publicznej Szkoły Podstawowej w Jadownikach wraz z opiekunami panią Sylwią Mróz i panią Marzeną Przygodą wzięły udział w rajdzie pieszym.Celem rajdu było poznanie ciekawych miejsc w naszej okolicy oraz klasowa integracja. Zarówno pogoda, jak i humory dopisały uczestnikom. Dla niektórych uczniów najbliższe okolice okazały się̨ zupełnie nieznane. Wszystkim udało się bez problemu pokonać trasę rajdu i dotrzeć do celu –tzw. „Skałki”. Uczniowie zmęczeni, ale  szczęśliwi i w dobrych nastrojach wrócili do domu.

  • Pierwszy Dzień Wiosny w naszej szkole

    „Coraz dłuższe dni nastają, sroga zima odjechała,

    A do życia powolutku budzi się przyroda cała"

    (T. Boy - Żeleński)

    Nareszcie nadeszła wiosna! W poniedziałek, 21 marca 2022r., oficjalnie obchodziliśmy pierwszy dzień kalendarzowej wiosny w naszej szkole. W klasach pojawiły się wiosenne dekoracje i tematycznie związane z tym świętem tablice, nie zabrakło również strojów w kolorach wiosennych. Klasy I-III przygotowały przepiękne Marzanny.

    Samorząd Uczniowskipod opieką p. Mileny Sobieraj i p. Sylwii Mróz z tej okazji zorganizował „Konkurs na Panią Wiosnę"  klas I- VIII. A oto jak przedstawiają się wyniki:

    Kategoria I-III

    I miejsce – Maria Sitek (kl. II)

    II miejsce – Lena Zielińska (kl. I)

    III miejsce – Maja Jaros (kl. III)

    Kategoria IV-VIII

    I miejsce – Piotr Prześrut (kl. V)

    II miejsce – Kinga Klamczyńska (kl. V)

    III miejsce – Karolina Mergalska (kl. VII)

    Wszystkim nagrodzonym dziękujemy i gratulujemy!

    21 marca przez wielu uczniów obchodzony jest także Dzień Wagarowicza, czyli umowne święto, które dla wielu jest pretekstem do opuszczenia szkoły. U nas było inaczej. Z tej okazji były "luźne lekcje". Tego dnia zorganizowano również ognisko z paleniem Marzanny i pieczeniem kiełbasy.

     I tak zakończył się pierwszy Dzień Wiosny w naszej szkole!

  • Przedszkolaki witają wiosnę

    poniedziałek 21 marca, przedszkolaki z Przedszkola Pluszowego Niedźwiadka oraz z klasy „0” witały nową porę roku – wiosnę. Maluchy w ten wyjątkowy dzień ubrane były w wiosenne kolory.

    Pierwszą atrakcją tego dnia, było wyjście na spacer, podczas którego mogliśmy pożegnać zimę i powitać wiosnę. Dzieci radośnie maszerowały w wiosennym korowodzie, trzymając w ręku Marzannę i śpiewając piosenkę „Maszeruje wiosna”. W ten sposób wszystkie przedszkolaki chciały wyrazić swoją radość z przyjścia nowej pory roku. Po spacerku wszyscy udali się na ognisko, gdzie spaliły swoje Marzanny, wypowiadając słowa:

    Marzanno, Marzanno, Ty zimowa panno

    Do ognia Cię wrzucamy, bo wiosnę witamy!

    Po przyjściu do przedszkola, przedszkolaki poznały tradycje i zwyczaje związane z powitaniem wiosny. Sadziły wiosenne kwiaty, tj. hiacynty oraz szafirki. Zmieniła się również dekoracja przedszkola z zimowej na wiosenną.  Nie  zabrakło  prac  plastycznych związanych z nową porą roku.

    Jesteśmy pewni, że starania naszych wspaniałych Przedszkolaków sprawią, że Wiosna zawita do nas na dobre.

  • Witaminki dla zdrowia przedszkolaka

    Dzieci z oddziału przedszkolnego klasy,,0″ Publicznej Szkoły Podstawowej w Jadownikach uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych na temat zdrowego żywienia. Poznały piramidę zdrowego żywienia oraz 10 zasad właściwego odżywiania opracowaną  przez dietetyków. Zdobyły wiedzę na temat rodzajów witamin zawartych w owocach i warzywach zgromadzonych w sali. Samodzielnie przygotowały produkty  do wykonania soku warzywnego oraz musu owocowego znakomicie posługując się obieraczką. Poznały zasady bezpiecznego korzystania z sokowirówki zakupionej w ramach programu,, Laboratoria przyszłości”. Najprzyjemniejszą część zajęć stanowiła degustacja sporządzonych specjałów. Prowadzący zajęcia p. Elżbieta Pożoga oraz p. Aleksandra Czerwińska zachęcały do codziennego uzupełniania diety witaminowej w różnych postaciach: soku, musu oraz surowych produktów. Podopieczni poszerzyli swoją świadomość  łączenia składników odżywczych i ich wpływ na rozwój oraz zdrowie człowieka.

  • Doświadczeń ciąg dalszy… w kl.,,0”

    Dzieci z oddziału przedszkolnego kl., ,0” Publicznej Szkoły Podstawowej w Jadownikach uczestniczyły w kolejnych zajęciach w ramach innowacji pedagogicznych  ,, Dociekliwy przedszkolak”. Podopieczni pod kierunkiem pani Elżbiety Pożoga wykonywali eksperymenty z wykorzystaniem świeczek oraz szklanych pojemników. Poznali znaczenie tlenu podczas zjawiska palenia świecy. Obserwowali, jak różnica w wielkości szklanych pojemników wpływa na długość palenia świecy oraz zależność ilości tlenu pod nią. Stwierdzono, że świeczka ze stałym dostępem tlenu pali się, pod mniejszymi pojemnikami zgasła, a pod większymi dogasa później. Wysnuli wniosek, iż świeczka lub ogień bez dostępu tlenu gaśnie.

    Następnym zadaniem było poznanie właściwości działania magnesów, pola elekromagnetycznego na kuli ziemskiej, jak również kompasu. Eksperymentowali z wykorzystaniem przedmiotów metalowych o różnym ciężarze i powierzchniach min. gładkiej, okrągłej, wypukłej. Sprawdzali, jak reagują na siebie magnesy zachowując minimalną odległość. Zauważyli poruszanie się oraz obracanie magnesów położonych blisko siebie. Ciekawym zjawiskiem było również namagnesowanie innych przedmiotów- spinaczy lub szpilek.

    Jak powstaje bańka mydlana? Tego dzieci dowiedziały się wykorzystując wodę, cukier oraz płyn do mycia naczyń. Za pomocą słomek tworzyły bańki, które jak się okazały zwiększały objętość w zależności od rodzaju słomki. Do zabawy wykorzystały blaty stolików, na których powstawały min. bańki w bańce. Na zakończenie wykonano serię baniek z wykorzystaniem butelki i skarpetki tworząc ,,gigantyczne kompozycje mydlane “. Dzięki doświadczeniu dowiedziały się, że płyn do mycia naczyń zmniejsza napięcie powierzchniowe wody i tworzy cienką trójwarstwową błonę na jej powierzchni. Kiedy błonę wypełni się powietrzem, powstaje bańka mydlana.

  • Plastyczno - literackie sukcesy uczniów klasy 7

    17 marca w I Liceum Ogólnokształcącym w Starachowicach odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursów: literackiego i plastycznego  inspirowanych twórczością Stanisława Lema, organizowanych przez tę placówkę.

    Uczniowie klasy VII  Karolina Mergalska i Piotr Szwugier z sukcesami reprezentowali naszą szkołę. Karolina zajęła I miejsce w konkursie plastycznym, a Piotr wyróżnienie w konkursie literackim oraz III miejsce w konkursie plastycznym. Laureatom gratulujemy sukcesów.

    Uczniów przygotowały: p. Edyta Dawiec i p. Elżbieta Madej.

  • Filmowy Dzień Kobiet

    Dnia 16 marca 2022 roku uczniowie klas IV-VIII Publicznej Szkoły Podstawowej w Jadownikach wraz w wychowawcami: p. Sylwią Mróz, p. Edytą Dawiec i p. Anetą Wojteczek, wybrali się do Starachowic.

    Celem wycieczki był seans filmowy w kinie Helios. Popularny film młodzieżowy „Uncharted” był wspaniałą rozrywką dla uczniów. To kolejny element obchodów Dnia Kobiet w naszej szkole.

    Po krótkim poczęstunku wszyscy w doskonałych nastrojach wrócili do domu.

  • Dzień Kobiet w naszej szkole

    Bo z dziewczynami nigdy nie wie, oj, nie wie się,

    czy dobrze jest, czy może jest, może jest już źle…

    ANDRZEJ BIANUSZ

    8 marca to jeden z kilku wyjątkowych dni w roku. W tym dniu obchodzimy Dzień Kobiet…Samo święto ma długą tradycję. Jej początków należy szukać w 1909 r. w Stanach Zjednoczonych, kiedy to 28 lutego po raz pierwszy obchodzono święto wszystkich pań. Obecnie w wielu krajach Dzień Kobiet jest oficjalnym świętem. Mężczyźni w tym dniu wręczają znajomym kobietom kwiaty i drobne upominki. Podobnie było w naszej szkole. Chłopcy z Samorządu Uczniowskiego złożyli wszystkim Paniom i koleżankom życzenia.  Wręczyli także kwiaty i skromny upominek w postaci cukierka.

    Tego dnia ogłoszono również wyniki konkursu na Superdziewczynę zorganizowanego przez Samorząd Uczniowski. Oto wyniki:

    Kl. I – Zuzanna Sitek

    Kl. II – Julia Orczyk

    Kl. III – Maja Jaros

    Kl. IV – Julia Zapała

    Kl. V – Weronika Piwko

    Kl. VII – Karolina Mergalska

    Kl. VIII – Kinga Pożoga

    Zwyciężczynią serdecznie gratulujemy.

    W tym dniu z inicjatywy p. Edyty Dawiec zorganizowano loterię, z której dochód zostanie przeznaczony na cele charytatywne.

     

    Opracowała  Milena Sobieraj

  • Zabawy konstrukcyjne w kl.,,0”

    Dzieci z oddziału przedszkolnego klasy ,,0”  w Publicznej Szkole Podstawowej w Jadownikach biorą aktywny udział w tworzeniu konstrukcji   min. maszyn, przedmiotów, budowli  z wykorzystaniem różnorodnych klocków. Szczególnym zainteresowaniem wśród przedszkolaków cieszą się Klocki Korbo, które są źródłem rozwijania kreatywności i  wyobraźni.  Łączenie ruchomych elementów  pobudza logiczne myślenie, cierpliwość oraz precyzję.  Młodzi ,, konstruktorzy” posługują się instrukcjami obrazkowymi w celu odtworzenia przykładowych  modeli. Wielokrotnie sięgają do własnych pomysłowych rozwiązań. Twórcza dociekliwość oraz chęć eksperymentowania przyczynia cię do  budowania coraz ciekawszych obiektów.  Klocki Korbo dla dzieci stanowią źródło pozytywnych emocji, radości  oraz satysfakcji  z wykonanej pracy.

    Opracowała  Elżbieta Pożoga 

  • Rekrutacja 2022/2023

    Dyrekcja Publicznej Szkoły Podstawowej w Jadownikach informuje, iż w dniu 28.02.2022 r. rozpoczyna się rekrutacja dzieci do oddziałów przedszkolnych oraz uczniów do klasy pierwszej na rok szkolny 2022/2023.

    Harmonogram czynności w postępowaniu rekrutacyjnym oraz uzupełniającym określa załącznik nr 1 oraz załącznik nr 2 do Zarządzenia nr 8/22 Wójta Gminy Pawłów z dnia 24 stycznia 2022 r.

    Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem tel.: 41 272 27 88.

    Formularze wniosków oraz potrzebnych oświadczeń dostępne są w sekretariacie szkoły oraz na stronie internetowej PSP w Jadownikach.

    Agnieszka Jędrzejczyk-Skimina

     

    Dokumenty do pobrania:

    Regulamin rekrutacji

    Oświadczenia rodziców

    Zgłoszenie do klasy pierwszej

    Wniosek o przyjęcie do oddziału przedszkolnego

    Deklaracja o przyjęciu do oddziału przedszkolnego

    Deklaracja o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego

  • ,,W zimowej krainie’’ z tablicą multimedialną

    Zima w literaturze dziecięcej ma wiele uroku i fantazji. Dnia 24.02.2022r. odbyły się w naszej szkole innowacyjne zajęcia czytelnicze dla uczniów kl. I i II z dodatkowym wykorzystaniem e-tablicy, dzięki której uczniowie odnaleźli się w prawdziwej zimowej krainie. Na początek dzieci wysłuchały fragmentu książki Tove Janssona – ,,Zima w dolinie Muminków’’ czytanego przez panią Agnieszkę Słomińską, sekretarkę szkoły. Następnie uczniowie obejrzeli dalszą część na tablicy multimedialnej. Zabawne perypetie bohaterów w prawdziwej śnieżnej zimowej scenerii, pobudziły wyobraźnię artystyczną. Dzieci wykonały różnorodne prace plastyczne – ,,Wacikowe bałwanki’’, bałwankowy kolaż oraz zimowy krajobraz malowany farbami a także bałwanki figurki z piłeczek do tenisa stołowego. Korzystając z tablicy multimedialnej, wykonywali przygotowane testy edukacyjne z wiedzy dotyczącej treści wysłuchanej książki. Uzupełniali zdania, krzyżówki, rebusy. Nauczyli się też świetnej ruchowej zabawy – ,,Bałwankowa rodzina’’ korzystając z platformy You Tube. Na zakończenie zajęć uczniowie w bałwankowych strojach, zatańczyli bałwankowy taniec. Pomimo zimowej aury wszyscy z ogromnym zaangażowaniem uczestniczyli w zajęciach i na dodatek świetnie się bawili.

    Zastosowanie e- tablicy w zajęciach innowacyjnych znacznie rozszerzyło możliwość prezentacji treści nauczania. Dzięki wykorzystaniu tekstu, grafiki, animacji i dźwięku uczniowie znacznie pobudzili swoją wyobraźnię i uwagę.

    Opracowała: E. Przygoda i B. Dudzic

  • ,,Nauka poprzez zabawę, czyli jak połączyć przyjemne z pożytecznym?”

    21 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Języka Polskiego. To świetna okazja do sprawdzenia, jak dobrze znamy język polski. W ramach corocznych obchodów Dnia Języka Polskiego uczniowie klasy IV PSP w Jadownikach rozwiązywali quizy na platformie edukacyjnej Eduelo pod nazwą ,,Poprawna polszczyzna”. Czwartoklasiści odpowiadali na pytania sprawdzające ich znajomość poprawnej polszczyzny, a ciekawe wyjaśnienia pomogły im znaleźć właściwe rozwiązanie dotyczące trudności językowych. Poprzez połączenie nowych technologii z nauką, dzieci chętnie uczestniczyły i rozwiązywały literackie ,,łamigłówki”. Eduelo to nowoczesne narzędzie edukacyjne zaprojektowane tak, aby nauka była wciągającą grą, polegającą na pokonywaniu wyzwań.

    Opracowanie: K. Samiec

     

  • Logopedyczne zabawy na tłusty czwartek

    Tłusty czwartek to święto znane każdemu Polakowi. To dzień, w którym nie liczymy kalorii i zajadamy się przepysznymi pączkami i słodkościami. Tradycja ta trwa od wielu lat,  a wskazuje na to chociażby staropolskie przysłowie: “Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła”. Specjalnie na ten dzień przygotowano liczne atrakcje, m.in. kodowanie, ćwiczenia interaktywne, kolorowanki. Uczniowie doskonalili również technikę czytania ze zrozumieniem , a logopączki były świetną okazją do usprawnienia buzi i języka. Każde zadanie wspierało aktywność słowną dzieci.

    Uczniowie świetnie poradzili sobie ze słodkimi zadaniami. Brawo!

    Opracowała  Milena Sobieraj

  • Walentynki z językiem angielskim w tle

    14 lutego  już od samego rana w naszej szkole panował walentynkowy nastrój. Był to dzień pełen atrakcji i niespodzianek, podczas którego można było podszlifować język angielski.

    Na przerwach można było usłyszeć piosenki o miłości, oczywiście  w języku angielskim. Dużą popularnością cieszył się sklepik walentynkowy, w którym można było nabyć biżuterię z serduszkami, kartki walentynkowe, amorki z gipsu  lub serduszkowe bibeloty z odpowiednimi angielskimi podpisami. Wiele przedmiotów ze sklepiku samodzielnie wykonali uczniowie z  klasy III i IV. Dziewczynki z klasy III: Kasia Bies, Gabriela Sobczak, Maja Jaros oraz Patrycja Pożoga obsługiwały klientów w języku angielskim.

    Ponadto do dyspozycji uczniów były dostępne kąciki tematyczne. W kąciku fotograficznym (Photo Corner) można było sobie zrobić walentynkowe zdjęcie, a w kąciku ciasteczkowym (Cookie Corner) zjeść słodkie ciasteczko lub babeczkę w kształcie serduszka.

    Ponadto w bibliotece szkolnej został zorganizowany konkurs na kartkę walentynkową z własnoręcznie napisanymi życzeniami.

    Natomiast na gazetce na korytarzu można było przeczytać różnorodne życzenia w języku angielskim.

    Na zakończenie tego sympatycznego święta uczniowie świetnie się bawili podczas szkolnej dyskoteki.

    Tegoroczną imprezę walentynkową przygotowała p. Edyta Dawiec, nauczyciel języka angielskiego przy współpracy p. Małgorzaty Mergalskiej, opiekuna biblioteki szkolnej.

     

    Zdjęcia z kącika fotograficznego znajdują się w zakładce Galeria zdjęć – Walentynki 2022.

  • Walentynkowy Dzień Babci i Dziadka w przedszkolu

    Dzieci z oddziału przedszkolnego kl. ,,0” oraz Przedszkola Pluszowego Niedźwiadka w Publicznej Szkole Podstawowej w Jadownikach uroczyście uczciły walentynkowy Dzień Babci i Dziadka. Pragnąc wyrazić wdzięczność za  miłość i troskę jakimi codziennie są otaczane przygotowały ciekawe upominki dla swoich ukochanych babć oraz dziadziusiów. Trzy- czterolatki wykonały kartki walentynkowe z odbitą rączką oraz samodzielnie ozdobioną filiżankę z papieru. Pięcio- sześciolatki  – kolorowe  obrazki z ich podobizną i świeczniki ze słoiczków pomalowanych w serduszka. Upominki przekazały na ręce osób świętujących sprawiając im wiele radości.

    Dzieci recytowały wiersze oraz śpiewały poznane piosenki ,, Kiedy babcia była mała ……… Kiedy dziadek był malutki……”, ,, Babciu, droga babciu…” nawiązując do czasów ich dzieciństwa.  Na koniec przekazały wszystkim  najserdeczniejsze życzenia :

    “Zdrowia, szczęścia i słodyczy

    Dziadkom, babciom wnuczek ( wnuczka)  życzy.

    W poniedziałki-pomyślności

    a we wtorki- kosz radości,

    w środy, czwartki-precz zmartwienia!

    Niech i w piątki strapień nie ma.

    Na sobotę, na niedzielę życzę odpoczynku wiele!

    To nie koniec życzeń jeszcze,

    emerytury życzę większej!

    Niech Wam życie płynie miło,

    żeby Wam też trosk ubyło!”

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Publiczna Szkoła Podstawowa w Jadownikach
    Jadowniki 49
    27-225 Pawłów
  • 41 302 80 50

Galeria zdjęć